Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

IT-academia sau IT-academy

- - - - -
  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#1
RolandJ

RolandJ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.11.2008

 Stunts, on 28th August 2010, 18:16, said:

Daca este cineva care a facut invatamant la distanta, sau academia IT, sau amandoua, as dori sa aflu si eu mai multe detalii. Cum se dau examenele la distanta, lectiile, materialele, ce fel de proiecte sau lucrari se dau, proiectul final cum trebuie sustinut in fata comisiei etc. Orice detalii despre subiectele respective dar din punctul de vedere al cuiva care a avut experienta cu asa ceva.

Buna tuturor,

va las pe voi sa trageti concluziile, eu va insir faptele:

Deci sa incepem, cu ceva timp in urma, aprox 2-3 saptamani am dat de o reclama Google in care IT-academia isi prezenta oferta educationala in domeniul IT, adica Administrarea retelelor, Design&Multimedia, Programare si alte cursuri IT, cursuri care se predau online, lucru imbucurator de altfel invatamantul la distanta mi se pare o modalitate foarte buna de acumulare continua de cunostinte.
Pe mine ma atragea Modulul de Programare deoarece citez de pe siteul IT-academia (fara link pentru ca nu vreau sa le fac reclama)

Quote

Programa școlară din cadrul Departamentului de Programming  include domenii de dezvoltare a algoritmilor, teoria limbajelor de programare , o gamă largă de instrumente , limbaje și  tehnologii (Visulal Studio, Visual Studio.NET, C#, SQL, ADO.NET, ASP.NET limbaje, PHP, Java, etc .)

Pana aici toate bune si frumoase, intru pe siteul lor, ma documentez un pic, vad ca firma este locata in Timisoara si este filiala a unei firme Sirbesti.
"Ei astia-s banateni d-ai mei, nu au cum sa nu fie in regula" zic eu si completez formularul de inscriere. Pentru a-mi inlatura toate temerile pe site apare si o "100% Garantie care le permite să vă garantăm banii Dvs" cum zic ei. Cam stangace traducerea din sirba, nu vi se pare?
A doua zi sunt sunat de o operatoare (foarte cordiala si cu dorinta de a ma convinge ca totul este OK) sa ma felicite ca cererea mea a fost acceptata si ca toate grijile mele referitoare la viitorul meu financiar sun risipite, astfel cadem de comun acord urmatorii pasi, si anume semnarea contractului de colaborare, efectuarea plati si bineinteles participarea la cursuri.

Bun, primesc contractul si ma pun pe citit, si citesc ... si citesc, si raman uimit, in contract nu se face referire la Garantie, in contract nu apare programa scolara, in contract se face referire la un Plan analitic cate nu este anexat contractului, in contract isi pastraza dreptul de a modifica Planul analitic fara sa anunte si sarmanul elev studios si nici macar sa sa se angajeze ca nu vor reduce nr de ore de predare, in contract se face referire la Reguli de utilizare a cursurilor on-line dar au uitat sa anexeze aceste Reguli, in contract se face referire la un Statut al firmei IT-academia, Statut cu care eu ar trebui sa fiu de acord dar si el a fost uitat sa fie trimis.............. si uite asa contractul are multe alte scapari si omisiuni de la conditiile afisate in site. Dar stati linistiti, in contract se face referire la Pret, termene de plata si penalitati "legale" la intarziere (care or fi ele nu se specifica, sunt doar penalitati legale, nu?) .

Dupa citirea contractului am ramas uimit, consternat, contrariat, stupefiat si imi puneam urmatoarea intrebare "Oare cucoana, din neatentie, mi-a trimis un draft de contract care nu era complet sau IT-academia nu are bani pentru un consultant juridic care sa intocmeasca un contract cel putin cuprinzator si conform cu declaratiile din site, ori IT-academia nu vrea sa se angajeze la ce a declarat pentru putea sa tepuiasca pe cei creduli si care nu citesc contractele?" Va las pe voi sa-mi spuneti care este varianta corecta.

Inca mai sper ca persoana de la celelalt capat al mailului sa fi gresit si sa-mi fi trimis un draft de contract gresit, asa ca pun mana pe telefon si cer cu ea.
Imi raspunde cu acelasi glas placut si-mi comunica ca nu e nicio greseala, contractul din fata mea este cel corect.
Bine, dar am oarece comentarii pe marginea lui, pot sa vi le trimit si sa discutam aceste comentarii? ... cer eu.
Da, cu cea mai mare placere, zice ea, eu trebuie sa discut aceste comentarii cu sefii mei.
Perfect, zic eu, si incheiem convorbirea convenind sa ne auzim la tel pentru a discuta aceste comentarii.

OK, dau reply la mail si atasez documentul in care am trecut comentariile mele si astept, si astept, si astept, si am asteptat vreo 4 zile de am uitat ce mai trebuia sa discutam. Imi iau inima-n dinti si sun eu.
- Buna ziua, zic, stiti eu sunt cel care v-a trimis acel contract spre consultare si discutare a observatiilor, va mai aduceti aminte?
- A da, buna ziua, zice ea, sefi mei au fost de acord cu modificarile dumneavoastra.
- Bun, zic eu, dar eu simt nevoia sa discutam aceste modificari telefonic pentru ca in contract se face referire la documente care pana acum nu le-am primit. Ma asigura ca-mi va trimite documentele solicitate, care sunt specificate in contract, si ca vom discuta data viitoare, in cateva zile, dupa ce-mi trimite documentele solicitate.

Deja simteam ca eu trag de ei sa semnam contractul, nu ei sunt cei care vor sa-mi ia bani pe un contract facut pe genunchi, intr-o cafenea din Timisoara.

Bun, urma sa astept mailul cu documente suplimentare si telefonul operatoarei, si astept, si astept, si astept cam o saptamana, si numic, nici mail nici telefon.
Pun mana pe tel si sun la vocea calda si placuta, si-mi raspunde cu un glas spasit, glas cu care imi comunica cu parere de rau ca modificarile mele au fost respinse si ca atare nu mai sunt acceptat la cursurile minunatei IT-academia.

Deci, care este concluzia voastra? In acest caz IT-academia a dat dovada doar neglijenta?

Daca totusi doriti sa va inscrieti grabiti-va "Înscrierea generației 2010/11 este în curs."

Ce sa mai zic, am ramas fara cuvinte, sunt chiar trist, ca atunci cand iubita-ti da papucii. :'(

Cam lunga povestioara mea, dar sper ca cei pe care-i mâncă' palma sa citeasca contractele inainte de a semna ca primarii.

Toate cele bune,

Roland

Edited by RolandJ, 18 October 2010 - 15:22.


#2
kios

kios

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 13.02.2007
Salut,
Din ce ai scris cred ca vb de acelasi curs. Azi am primit si eu contractul prin posta. :) E o foaie A4 din care tot ce reiese e ca tu trebuie sa platesti sau te taxeaza cu o "dobanda legala". Si daca renunti trebuie sa dai toti banii. In rest nimic. Nu iti garanteaza ei nimic, nu scrie ce se intampla daca pur si simplu ei nu-si respecta contractul sau mai rau daca "te dau afara".
Pana acum tot ce am gasit pe net despre ei e doar ca au sediu in Belgrad, Timisoara si un sediu virtual in Bruxelles. Probabil acolo se vor tine cursurile. Si culmea ca au sediul in Timisoara pe langa facultati si nimeni nu stie nimic de ei. S-a interesat o verisoara de-a mea din Timisoara.
Oricum o sa discut si eu cu ei si probabil voi fi respins :)
Alta chestie ciudata. Pe site au feedback de la diferiti cursanti care au absolvit in Romania. Dar din cate am citit pe situl link group au deschis in 2010 in Romania.

Mai vedem.

Edited by Lucian_M, 19 October 2010 - 15:25.


#3
RolandJ

RolandJ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.11.2008
Salut,

revin cu detalii, am mai facut cateva investigatii iar domeniul este inregistrat pe numele lui Valentin Kuleto care este si General Manager al firmei din Serbia. De fapt toate domeniile lor sunt inregistrate pe acelasi nume.
Interesant nu? numele de domeniu inregistrat de General Manager.
Totusi firma din Serbia prospera, se pare ca doar achipa din Romania nu trateaza viitorii studenti cu maxim de profesionalism.
Pacat de Imaginea creata la ei in Serbia, aici in Romania au inceput cu stangul, pentru mine cel putin.

Toate cele bune.

Roland

#4
kios

kios

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 13.02.2007
Salut,
Cu firma din Serbia am vazut si eu ca sunt destul de tari. Cel putin de pe site-ul lor asa pare :). Astia din Timisoara in schimb sunt suspecti. Le-am cerut inainte sa-mi trimita contractul un exemplu de curs. Un pdf de 2 pagini, orice, numai sa vad cum arata un curs la ei. Dupa 2 zile mi-a zis operatoarea ca, conducerea nu a fost de acord. De ce? Chiar nu mi se pare normal. Doar m-a asigurat ca aceste cursuri respecta programa Microsoft. (raspuns citit din cartea de conversatii la telefon).
Oricum cea mai mare teapa mi se pare sa platesti cursul integral daca renunti. Iar ei daca nu-si respecta obligatiile contractuale... pauza.

Astept sa vad ce zic maine la telefon.

#5
7culori

7culori

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 19.02.2010
Este uimitor ce usor cistiga banii unii, si mie mi-au atras atentia si am citit pe situl lor, m-am mirat de pretul enorm de mare pe care il cer, e clar  ca acesti oameni se ocupa cu luatul de bani!
De ce ar face cineva un curs ca acesta in loc mai bine cu banii dati, sa faca o facultate?

Edited by Lucian_M, 25 October 2010 - 20:41.
sters quote inutil- foloseste "Fast reply", te rog.


#6
kios

kios

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 13.02.2007
I-am sunat sapt trecuta. Ca de obicei doamna respectiva era ocupata si a zis ca revine in 10 minute. De atunci nu am mai auzit nimic de la ei. (Or fi citit ce am scris aici si m-au dat afara) :)

#7
bobonerogl

bobonerogl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.10.2010

 kios, on 25th October 2010, 23:35, said:

I-am sunat sapt trecuta. Ca de obicei doamna respectiva era ocupata si a zis ca revine in 10 minute. De atunci nu am mai auzit nimic de la ei. (Or fi citit ce am scris aici si m-au dat afara) :)

Cel mai frumos e faptul ca aceste magice cursuri te vor face sa intelegi intr-un an !!! (fie el si calendaristic chiar), si citez: ? Microsoft Visual Studio
? Microsoft Visual Studio.NET
? Microsoft Visual SourceSafe
? Computer Associates ERwin
? Limbajul de programare C++
? Limbajul de programare C#
? Tehnologia ADO.NET
? Tehnologia ASP.NET 2.0
? Tehnologii XML (eXtensible Markup Language) web service (HTTP, XML i SOAP)
? Query language TRANSACT-SQL
? Limbajul de programare Java
? Programare PHP
? Javascript script language
? MS SQL server
? MySQL server

:)))))

Mi-e mila de sarmanii care dau 1400 Euro pe chestia asta... Unii fac si imprumuturi bancare probabil. Asemenea limbaje de programare ajungi sa le stapanesti (aproximativ, vei stii bine 1-2, restul aproximativ, din cauza avansarii tehnologice) in decursul a 6-7 ani de studii, munca in domeniu si cursuri de perfectionare. Sa te dai cu capu' de pragu' de sus, ca sa-l vezi pe ala de jos, si tot tacamul de zicale. Si cireasa de pe tort, asa cum a remarcat si un coleg forumist... sunt in Romania din 2010, dar au absolventi de prin 2007, pe unu care l-au pus manager de proiecte la Phillip Morris :)))) Din care stiam eu, Cambridge se asociaza numai cu institutii guvernamentale si din domeniul public, nicidecum cu institutii private care le pot murdari emblema lor frumoasa ros-galbena... dar asta zic doar eu, poate stiu gresit... Totusi hai sa le dam un 9,5 pentru impresia artistica si pentru muntele de bani pe care il vor face de pe urmele nestiutorilor. Vreti sa invatati retelistica ? Faceti un curs CISCO in orasul dumneavoastra. Vreti programare ? Cautati un reprezentant Microsoft in orasul dumneavoastra si urmati cursurile de specialitate. Totusi va dura ceva mai mult de 1 an, ce-i adevarat :)

Va pupa Jan !

Edited by bobonerogl, 31 October 2010 - 19:53.


#8
kios

kios

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 13.02.2007
In sfarsit saptamana trecuta am reusit sa iau legatura cu ei.

- i-am explicat d-nei ca nu sunt de acord cu multe puncte (neclare sau lipsa) din contract si a spus ca nu e nici o problema si sa-i dau cateva exemple. I-am zis de "planul analitic" a zis ca nu e o problema asta sa nu-fi fac griji.

- i-am zis de dobanda legala a zis ca se presupune ca stiu ca e 0,01% si de aceea nu e trecuta in contract dar, din nou, sa nu-mi fac griji ca nu se aplica. Pai in primul rand trebuie sa se sepcifice cat e dobanda legala ca nu mergem dupa mica intelegere dar cu contract, iar in al doilea rand din cate am citit prin lege aia se calculeaza in functie de domeniul de activiate

- i-am zis ca nu mi se pare corect sa fiu obligat s aplatesc tot daca ma hotarasc ca nu-mi place ce ma invata ei a zis ca trebuie sa-si ia si compania o masura de siguranta. (impotriva a ce nu stiu)

Pana aici a fost o discutie/clarificare normala... pana in momentul cand am zis ca eu ce asigurare am ca nu o sa renunte ei la mine? Eu de ce trebuie sa-i cred pe cuvant ca o sa-mi convina dar ei trebuie sa-si ia masuri de siguranta. Aici nu a mai avut raspunsuri standard in caiet. Si a inceput sa se balbaie si "ca sa vedeti" " ca sa intelegeti" "ca ea nu poate sa modifice nimic la contract fara acordul conducerii" si ca ATENTIE MARE "sa trimit contractul si sa notez pe exemplarul lor ce nu-mi convine". Adica eu sa-l semnez, sa-l trimit si restul le discutam dupa? (tot ce mi-a trecut prin minte a fost "chiar asa voce de prost la telefon...  :thumbup: )

Normal, am trimis mail si a zis ca o sa prezinte conducerii si o sa vina cu un raspuns. Probabil vine pe jos din Timisoara cu el ca inca nu mi-au trimis raspuns, iar cursurile au inceput deja. Se pare ca lipsesc chiar de la primele cursuri. La fel ca in facultate  :naughty:

Mai incerc sa dau de ei sapt asta, sa-mi zica ca am fost exmatriculat pentru nesimtire.

#9
r3alGRL

r3alGRL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.10.2010
Curioasa treaba cu academia asta. Si pe mine dupa  reclama m-ar fi tentat foarte tare...Rog totusi pe cei care reusesc sa se inscrie sa trimita feedback dupa inceperea cursurilor

#10
kios

kios

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 13.02.2007
Revin cu amanunte.

Am citit pe un forum sarb despre cursurile din serbia. Citit in sensul gugle translate. Daca vreti sa cititi careva... uitati-va in josul pagini la post-uri de anul acesta.
Scrie acolo de cativa care au urmat cursurile si cam toti zic ca se tin de cuvant in legatura cu materialele si platforma de invatat. Doar ca la un moment dat zice unu ca nici un "profesor" nu e de fapt profesor, sunt angajati de-ai lor.

forum sarb

Si inca ceva. Acum 2 zile mi-au dat de inteles ca modifica contractul cu ce am cerut. Maine ne auzim la telefon. (intre noi fie vorba... cred ca e aceeasi situatie cu a lui RolandJ... inclusiv vocea spasita)  :lol:

UPDATE: ceva ce am uitat... si pe formul ala sarb ziceau ca exista clauza ca daca renunti platesti tot. Si, la fel, contract subtirel ca la noi.

Edited by kios, 02 November 2010 - 23:45.


#11
byby_tmg

byby_tmg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.08.2007
Bine v-am gasit.

Si mie mi sa parut interesanta, bine ca am avut curiozitatea ca cauta cate ceva despre ea.
Am trimis si eu un mail la Cambridge sa vad daca sunt afiliati cu mentionata.

Toate cele bune si cand voi avea un raspuns il voi imparti

#12
Ozapacita

Ozapacita

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.10.2007
Buna,

Sa va spun cateva impresii de la un cursant ... pacalit.
Mi-e rusine sa spun ca am absolvit Facultatea de Informatica si apoi Masterul in Informatica la Univ. din Timisoara si apoi am ajuns sa platesc pt un modul de  "E-business" la IT Academy.
Ceea ce m-a atras in primul rand a fost posibilitatea de a sustine gratuit examenul pt certificare Cambridge si apoi mi s-a parut atractiva ideea de a invata despre dezvoltarea de afaceri online (cel putin asta credeam eu ca voi invata).
Am observat semnale negative inca de la intalnirea cu reprezentanta lor, probabil "vocea spasita" despre care vorbeati si voi... mi-a mentionat clar ca nu am nici o varianta de scapare in caz ca nu sunt multumita de cursurile lor. I-am cerut sa imi arate un exemplu de curs, de exercitiu, un fragment - orice - bineinteles ca nu era autorizata sa ofere astfel de informatii.
Mi s-a parut obositoare traducerea, adesea nereusita, din sarba in romana si nu inteleg de ce trebuia sa fie asa greu - teoretic niste absolventi competenti ai sectiei Romana-Sarba ar fi trebuit sa fie capabili sa realizeze o traducere/interpretare a unui site. In fine, se pare ca nu competenta a fost criteriul cheie pt angajarea persoanelor responsabile cu traducerea.
Am intrebat care este continutul cursului - eram f interesata sa urmez un curs practic pt ca teorie am studiat suficienta - am fost asigurata ca se pune un accent ridicat pe exercitii si sarcini practice.

Cum sunt cursurile? O gluma. Pur si simplu documente ce prezinta subiectul la un nivel sumar, cu cateva fotografii in cazul fericit. Atat.
Voi reveni cu exemple relevante in viitor, dar asa ca sa va faceti o parere: cursurile sunt traduse la fel de prost ca orice material de pe site-ul lor.
Dupa fiecare curs exista posibilitatea de a sustine un "test" de verificare - dar vai, ce uimire - poti downloada cursul in format .pdf impreuna cu testul si solutia la test.
Testele sunt grila, cu 7 intrebari, de exemplu: Unde este situata bara de stare in MS Word? a. in partea de sus; b. lateral; c. in partea de jos
Mi s-a parut incredibil! Asta este notiunea lor despre partea "practica"?! Nici macar o sarcina sa redactezi ceva in Word, o formula in Excel sau orice exercitiu cat de simplu ... testele lor presupun sa raspunzi la intrebari grila din teorie. Ma simt mai prost ca in facultate - macar atunci nu plateam bani pt a primi informatii teoretice, si oricum nivelul informatiilor era superior celor din "cursurile" lor.

Sunt foarte dezamagita si nu inteleg de ce naiba nu mi-au zis de la inceput ca sunt cursuri pt persoane care nu au nici o calificare in domeniu.
Sunt tare curioasa la ce nivel se invata programarea  :thumbup: , poate altii sunt norocosi si doar modulul de "E-business" este mai "sarac".

Oricum, imi pare rau ca am inchis ochii la semnalele evidente si am ajuns in situatia sa simt pe pielea mea ca "prostia se plateste" ... si inca scump.
Stiu ca vorbeam cu un prieten la un moment dat despre un material de marketing care te invaluia cu o poveste despre cum o persoana obisnuita a reusit sa produca bani din afaceri online. Respectivul material se vindea sub forma de module care de fapt erau tot povesti, urmand ca la final sa primesti informatia suprema. Acea "informatie" era o simpla propozitie: "Ca sa faci bani, trebuie sa faci exact ca mine".
Cred ca acest exemplu este concludent referitor la experienta mea cu IT Academy.

Daca aveti si alte impresii - poate pozitive - as fi bucuroasa sa le ascult.

#13
wofstyle

wofstyle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.11.2010
salut .. nu citesc tot poate a mai scris cineva de asta dar sunt TEAPA > NU SUNT INREGISTRATI NICAIERI LINK GROUP CA PARTENERI AUTORIZATI ADOBE PENTRU TRAINING CENTER>  SI NICI ECDL

scrie ca iti dau diploma ECDL dar nu sunt acreditati ecdl am vorbit personal cu cei de la ecdl . nu au cum sa iti dea diploma de ecdl in romania . ( pentru cei care fac cursurile IT-Management sau it business  sa stiti ca teoretic inclus in pret era si diploma ecdl dar nu au voie sa va dea .


CAMBRIDGE NU ARE INTERNATIONAL BUSINESS DIPLOMA....
There are 3 centres in Romania which offer any exam. (displayed below).   TOATE SUNT BRITISH COUNCIL  din bucuresti .cluj si iasi . nici macar nu e british council in timisoara .. nu au ce sa caute cei de la cambridge in timisoara...

http://cambridgeesol...s...ALL&=Search

vedeti cu ochii vostri


uitati pe site-ul din serbia mai au si ca sunt gold certified microsoft partner ..
sunt pe dracu'

http://pinpoint.micr...h...atid=&fst=0

uitati direct de pe pinpoint la microsoft.com   link grup nu e nici un fel de partener cu ei




eu era cat pe ce sa le dau banii aveti grija.



ps. io mi-am luat toti prietenii la rand care erau din diferite zone ale bucurestiului si le-am zis sa se inscrie sa le trimita contractele :))  macar sa scoata posta romana ceva bani =)) ca nu le ridica nimeni



aveti grija SUNT CEI MAI MARI TEPARI .  

S.O.V. a fost mic copil fata de ce o sa faca astia daca nu ii inchide nimeni . trebuie sa actionam. nu au nici o acreditare pentru a invata un om si a oferi o diploma.

veti vedea ca in contract nu scrie ce tip de diploma primiti .

vreti sa faceti it business .mergeti direct la cambridge center (adica la British council)  bucuresti ..cluj sau iasi.


PS. eu le-am facut reclamatie pe mail catre [email protected] si catre [email protected] . trimiteti si voi care mai vedeti postul acesta.  


ROMANII S-AU SATURAT DE TEPE!

Edited by wofstyle, 09 November 2010 - 18:02.


#14
tachyean

tachyean

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.11.2010
multumesc frumos, era cat pe ce sa trimit contractul  :thumbup:

#15
kios

kios

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 13.02.2007
Salut,

Pana la urma n-am continuat colaborarea cu ei. Chiar daca mi-au trimis contractul cu toate modificarile ce le-am cerut a ramas chestia cu sa platesti integral daca renunti. Cea mai mare porcarie existenta.
Ca o completare la ce a scris wofstyle, Link group este partener Microsoft Gold Certified.
https://solutionfind.....ds=link+group
E chiar primul in lista de mai sus. Link Group d.o.o.

Oricum nu mai conteaza. Cand o sa aud parerile celor care au urmat cursurile de programare mai vedem. Pana atunci daca mai gasiti alte cursuri nteresante postati si aici. (si nu cursuri de 2-3 zile cu 400 de euro)

Numai bine

#16
tzuik

tzuik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.07.2008
Hai sa dau si eu o parere, daca nu pozitiva, macar echitabila. Da, m-am inscris si da, am trimis pana acum 300E, urmeaza sa mai trimit 100. Eu sunt inscris la PHP development si cu toate ca stiam un pic de programare/web design tot am aflat o gramada de lucruri noi, cum ar fi dreamweaver. Tin sa mentionez ca nu sunt total atehnic, avand in vedere ca ma pricep destul de mult la photoshop/premiere/ae. Intr-adevar, cursurile sunt un pic "sarace" si pana acum nu am vorbit cu vreun "mentor", dar asta pentru ca nu am avut nevoie. Da, in cursuri ai si raspunsurile la teste , dar totusi, presupun ca asta nu e ca in  scoala generala unde copiai de parca venea sfarsitul lumii. Daca vrei sa "copiezi" raspunsurile, nu te opreste nimeni, dar atunci cu siguranta vei fi dat o gramada de bani degeaba. Cat despre penalitati, eu platesc in data de 15 a fiecarei luni, iar luna trecuta stiam ca o sa intazii cu plata , asa ca i-am sunat, curios de dobanda. Si cand colo, stupoare! Am platit cu 3 zile intarziere si nu mi-au perceput nicio dobanda. Poate e teapa, vom vedea la sfarsit, dar poate totusi ar trebui sa ne mai schimbam un pic mentalitatea si sa incepem sa credem in oameni. E ca si cu strainii, toti zicem ca sunt prosti, ca romanii sunt destepti ca ii fac de bani. Nu sunt prosti si nici naivi, pur si simplu cred in oameni. In sfarsit...

P.S.: Ma distreaza increderea pe jumatate pe care o acordati sistemului de justitie. Daca IT-Academy ne tepuieste, atunci ne-am lins pe bot de banii pe care i-am trimis. Pe de alta parte, daca unul din noi se lasa din varii motive, e obligat sa trimita restul banilor ca altfel e de rau.

#17
kios

kios

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 13.02.2007

Quote

P.S.: Ma distreaza increderea pe jumatate pe care o acordati sistemului de justitie. Daca IT-Academy ne tepuieste, atunci ne-am lins pe bot de banii pe care i-am trimis. Pe de alta parte, daca unul din noi se lasa din varii motive, e obligat sa trimita restul banilor ca altfel e de rau.

Dupa mine tocmai asta trebuia sa-ti dea de gandit? Orice companie care are incredere ca produsele si serviciile care le ofera sunt competitive si de calitate, nu te obliga sa platesti daca nu esti multumit. Este cea mai idioata metoda de afacere. Bineinteles... daca te astepti ca si studentii tai sa nu fie multumiti si sa ramai fara cursanti... iti iei masuri de precautie.  :naughty:

Bafta in continuare... si sa ne spui la sfarsit ce o sa faci cu diploma oferita de ei... la fel de valoroasa ca si una printata de mine in paint... fara suparare.

#18
kios

kios

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 13.02.2007
N-a mai zis nimeni nimic pe forumul asta. Cei care v-ati inscris ati promis ca reveniti cu detalii pe parcurs. Chiar sunt curios ce parere aveti despre cursurile lor. Sau poate chiar ne trimiteti un exemplu ca ei nu vroiau sa ne dea nimic.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate