Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Motivația

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#19
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004

maxy, on Aug 7 2005, 20:11, said:

Mi-a dispărut acum câteva zile. NU știi de ce, nu au fost circumstanțe deosebite. M-am simțit obosit, sau poate stresat, și lăsam toate carțile întinse în pat, deschise...

<{POST_SNAPBACK}>

:lol:
Gândește puțin logic, tocmai ai terminat cu bac-ul, ai avut un an stresant, meditații, profesori care te-au bătut la cap să inveți pentru bac, meditatorii și părinții la fel.
Înainte de bac probabil ai învățat pe rupte, ai fost stresat de bac pentru că era ceva nou pentru tine și te-ai gândit ce s-ar fi întamplat dacă nu îl iei.
Totuși în subconștient te-ai săturat, vrei să te relaxezi și tu puțin, ceea ce e normal.

Oricum nu ești singura persoană care suferă sau a suferit de "post-bac crissis", mai știu câteva persoane, inclusiv eu, așa că mai lasă câteva zile învățătura, relaxează-te, du-te în oraș cu prietenii, stai acasă și dormi, totuși ai avut un an greu, meriți puțină liniște și pace.  :peacefingers:

#20
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Nu m-a stresat prea mult bacul pentru că nu mi-a trebuit. Totuși, a existat un stres, o presiune din partea celorlalți. A fost mai greu la unele probe, stresul s-a acumulat. Partea proastă e că bacul a trecut de mult si tot mai am starea de relaxare sau poate e "aftermath"-ul...

#21
myyra

myyra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 29.07.2005
"Cum ademenim motivația de partea noastră?"
Asta implica importul motivatiei.Adica ti-ai terminat resursele, sau traversezi o perioada de apatie, de criza, si ai nevoie ca ajutorul sa vina din exterior.
Zii sefului sa-ti maresca salarul, sa ai un motiv in plus ,sau un stimulent, in job-ul pe care ti-l cere,asta ar fi cel mai rentabil import.
Ce poti scoate din tine,scinteia care sa te erijeze in a intreprinde ceva,depinde de conjuctura si de personalitatea ta.Adica in limbaj de argou-cand ti se pune pata.
Exista actiuni fara un motiv anume??(cauza-efect;efect-cauza-plural sau singular).

#22
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
think i'm going to cry...vreme perfecta de iesit in oras, daca prietenii ar fi fost disponibili nu ar fi fost pe net, postand intrebarea aia...
ideea cu relaxarea e buna, eventual cheama un/niste prieteni buni la tine, sau mai bine prietena, uitati-va la un film...enjoy yourselves..
cred ca o sa-mi urmez propriul sfat..a! si ma mai gandesc la ceva..de mult tot vreau sa vad expozitia aia de picturi de la Luvru care e la Muzeul de arta..cred ca o sa ma duc..poate te duci si tu , te uiti...te relaxezi..
sper ca nu mai invati ceva acuma, nu? asta ar strica total planul de relaxare..

#23
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Motivație îmi trebuie pentru învățat. Nu am șef pentru mărirea lefei.

Traversez aproape zilnic o perioadă de pesimism, cu "if"-uri negative. Sunt stresat, e adevărat. Probabil de-asta nu mai vine Dra. Motivație pe la mine...

#24
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
maxxy, te invat eu. te uiti asa in jur... si-ti zici ca de la toamna te trimite taicatu' la munca si-ti ia bani pe mancare si chirie daca nu intri la facultate.. + NO PUSSY for you...


si iaca asa te apuci de invatat tata!

- in unele cazuri mai trebuiesti ajutat, respectiv sa ai un tata cu un cleste si 2 jumatati de cablu de net :D

#25
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Poate îmi trebuie bătaie, nu știu...  :cursing:

Totuși, azi e duminică, poate mâine se văd progrese...

#26
gmasterleo2000

gmasterleo2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 27.09.2003

maxy, on Aug 7 2005, 19:36, said:

Totuși, azi e duminică, poate mâine se văd progrese...

<{POST_SNAPBACK}>



:coolspeak: aici ai zis-o destul de bine. duminica e pt multi o zi care mai bine nu ar fi & maine e un nou inceput.. dar tre sa fie si ala pentru ceva :rolleyes:

#27
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
i'll kick your ass for free!  :coolspeak:

#28
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Deci trebuie să pregătesc teren pentru mâine?

Încă o specificație, profesoara de engleză vine saptămâna asta dintr-un concediu de 2 săptămâni...  :o

#29
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
pana la urma, la ce facultate dai, de nu s-a dat inca examenul? banuiesc ca la ceva de la universitate...
chestia cu lipsa de motivatie dupa bac am mai auzit-o la cineva..i-a spus profa de meditatii ca " pana acum era mult mai bine, in stilul asta nu se mai poate"...stiu ca e destul de nasol sa ter mai mobilizezi acuma, sa te apuci iar de munca..dar what's wrong with u people? ganditi-va cum o sa va fie daca nu intrati la facultate... bine zicea @add...

#30
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
La asta mă gândesc zilnic.

Exact, dau la Universitatea. și-i mare concurența!

#31
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
ideea e ca tre sa te mobilizezi tu. DAR ajuta si altii... eu nu am invatat prea mult  pt bac, dar o faceam cand veneau ai mei acasa ca sa nu par dezinteresat. :D  pt facultate s-a schimbat treaba. aproape o luna de zile ma apucam seara pe la 11 de lucrat la mate si ma culcam la 5 . la 2 din 2 in 2 zile aveam meditatie si ma duceam cu intrebari doar. Stiam ca daca nu iau la facultate sunt Fu#$t !

#32
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
De aici și criza mea de pesimism. Dacă nu...  :death:

#33
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
gandirea asta face rau..eu am fost aproape moarta o saptamana inainte de exam, ma gandeam numai la ce o sa se intample daca nu intru, si la cat de rau o sa fie daca intru la taxa..apoi, in ziua examului, tot ce mi-am dorit a fost sa intru..nu conteaza unde..a inceput sa-mi para rau ca nu m-am mobilizat, sa regret tot felul de kkturi, si pana la urma am intrat la taxa..si acum imi vine sa-mi dau palme ca nu m-aam apucat la timp de fizica aia..

#34
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
e mai bine sa previi decat sa vindeci..asa ca incearca sa mai tragi de tine inca o luna, ca sa iti fie binde dupa...

#35
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
M-a tulburat povestea... Dacă... :fear:

#36
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Lunea asta am luat-o ca pe un nou început. Acum am deschis calculatorul prima dată, am stat aproape toată ziua inchis în camera cu cărțile...

Nu știu de ce sau cum s-a întâmplat, dar mă bucur că s-a întâmplat. Momentan nu găsesc explicații plauzibile!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate