Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Monitor AOC f22+ ?!

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
Salutare. Am vazut in oferta unui hipermarket un monitor AOC , model F22+. Pagina producatorului este aceasta ! Caracteristicile principale : 22 inch, full hd 1920x1080 , contrast 60.000:1 . Pret in acel hipermarket : 469.00 lei.
  Ati auzit  de acest producator ? Ce credeti despre AOC ?

#2
raul_br

raul_br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 28.06.2007
Salut!
Asa cum am recomandat de fiecare data,iti recomand si tie!
Uita de 22'' FullHD !!!
Rezolutia este prea mare si vei vedea totul(scris,icon's etc.) prea mic.Iti zic din experienta personala ca este foarte deranjant!

Daca vrei ceva fullhd uita-te la monitoarele de la 23" in sus...
:cheers:

#3
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
mersi pt sfat..mi-ai confirmat ceea ce banuiam deja ! Ideea e ca nu vreau acel monitor ( am unul de 19'',  4:3,  de care sunt multumit) , doar ca vazusem oferta in pliant si ma intrebam daca merita .. De fapt un coleg de servici se intreba  daca merita sa treaca de la unul de 20'' wide la monitorul mai sus mentionat !


l.e. Pe 22 inch ce rezolutie e recomandata ?

Edited by derutatu667, 15 October 2010 - 18:45.


#4
raul_br

raul_br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 28.06.2007

View Postderutatu667, on 15th October 2010, 19:43, said:

mersi pt sfat..mi-ai confirmat ceea ce banuiam deja ! Ideea e ca nu vreau acel monitor ( am unul de 19'',  4:3,  de care sunt multumit) , doar ca vazusem oferta in pliant si ma intrebam daca merita .. De fapt un coleg de servici se intreba  daca merita sa treaca de la unul de 20'' wide la monitorul mai sus mentionat !


l.e. Pe 22 inch ce rezolutie e recomandata ?

Pai...la acea diagonala perfect ar fi 1680x1050!

:peacefingers:

#5
dan_nasturas

dan_nasturas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.09.2008
chiar daca scriu prea tarziu eu m-am riscat si am cumparat unul inainte de sarbatori de la acel hipermarket si sunt foarte multumit de el daca nu ai auzit de firma nici eu nu am auzit dar vad ca e ceva bun
despre scri ce sa zic reglezi dimensiunea fontului din windows si totul e ok!
eu stau pe 1920x1080
si nu e dernjant cum spun unii pacat nu m-ai aruncati banii pe firma ca e tot china made ok va pup pa :peacefingers:

#6
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Asa e si normal. Monitoarele LDC se folosesc pe rezolutia lor nativa (in cazul tau 1920x1080). Restul reglajelor ,iconite ,dimensiune font, se fac din windows sau din zoom-ul browserelor.
Desi AOC e un "no name" am vazut produse decente de-ale lor ,atat CRT-uri cat si LCD-uri. Nu cred,de exemplu, ca Horizon sunt mai bune.

Edited by edigee, 01 February 2011 - 01:14.


#7
pentagon

pentagon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.02.2011

View Postedigee, on 1st February 2011, 02:13, said:

Asa e si normal. Monitoarele LDC se folosesc pe rezolutia lor nativa (in cazul tau 1920x1080). Restul reglajelor ,iconite ,dimensiune font, se fac din windows sau din zoom-ul browserelor.
Desi AOC e un "no name" am vazut produse decente de-ale lor ,atat CRT-uri cat si LCD-uri. Nu cred,de exemplu, ca Horizon sunt mai bune.
ce expirati sunteti::)) daca nu stiti dc vb induceti lumea in eroare ..aoc e made in usa california..si este o firma f buna de crt-uri, lcd-uri, led-uri..tin sa precizez ca sunt f bune raport calitate pret

View Postderutatu667, on 15th October 2010, 18:37, said:

Salutare. Am vazut in oferta unui hipermarket un monitor AOC , model F22+. Pagina producatorului este aceasta ! Caracteristicile principale : 22 inch, full hd 1920x1080 , contrast 60.000:1 . Pret in acel hipermarket : 469.00 lei.
  Ati auzit  de acest producator ? Ce credeti despre AOC ?

Edited by pentagon, 19 February 2011 - 21:21.


#8
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007

View Postraul_br, on 15th October 2010, 18:00, said:

Salut!
Asa cum am recomandat de fiecare data,iti recomand si tie!
Uita de 22'' FullHD !!!
Rezolutia este prea mare si vei vedea totul(scris,icon's etc.) prea mic.Iti zic din experienta personala ca este foarte deranjant!

Daca vrei ceva fullhd uita-te la monitoarele de la 23" in sus...
:cheers:

aha deci nu inteleg oameni care spun asa prosti dar in fine , eu am un lg de 22 full hd si este totul ok ever heard of font size?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate