Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Cand sa ma adresez unui endocrinolog?

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
nataroman

nataroman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 01.01.2009
Buna ziua, am 34 de ani si...
Ajung si eu sa apelez la experientele celorlati pentru ca poate gasesc si eu o solutie! Sa va spun povestea mea:
In august am fost depistata cu tiroida inomogena cu un nodul de 6/7mm, cu TSH de 4,72 valorile de ref 0.49 - 4,67 si FT4 0.89 val ref 0.71 - 1.85. Respectiva, am sa ii spun doctorita, mi-a prescris eutyrox  de 25 mg 1,1/2, cu refacerea analizei peste 2 luni. Eu am luat doar o pastila.
Intre timp am fost la un homeopat care vazandu-mi analizele mi-a suspectat de hashimoto...si a avut dreptate. El mi-a sugerat sa fac anti TPO si antitiroglobulina. Anti TPO mi-a iesit 402. Clar  Hasimoto.
Dar eu, fiind foarte stresata de acest diagnostic, inca nu stiam ca e ireversibila ca boala, m-am adresat unui alt medic endocrinolog din orasul meu. Acesta vazandu-mi analizele mi-a spus ca da, am hashimto dar ca hipotiroidismul este inca sub clinic deci nu necesita tratament si m-a cam pus pe fuga. Mi-a sugerat sa imi refac analizele de TSH si FT4 doar peste 2 luni pentru ca atunci va iesi de tot din sange eutyroxul. Acum a trecut doar o luna si pe mine ma doare efectiv gatul in zona unde s-a gasit nodulul.  m doare pana la ureche si inclusiv maxilarul. De celelalte simptome nu mai vorbesc. Poate sa doara Tiroida? Sa imi refac analizele sau sa ma astept? Am si tahicardie, puls peste 90 de batai pe minut la trezire dimineata!
Ma gandeam sa merg la CLuj unde cica sunt medici f buni dar nu stiu nici unul, si... As dori un sfat. Va rog!
Multumesc!

Edited by nataroman, 15 October 2010 - 14:31.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate