Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Mirel Radoi se retrage de la echipa nationala

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
robyzz

robyzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 06.07.2008

Quote

Mijlocașul Mirel Rădoi, legitimat la Al Hilal, a declarat, joi, într-o emisiune televizată, că nu va mai răspunde convocărilor la echipa națională, el luând decizia de a se retrage de la prima reprezentativă în vestiar, la meciul cu Franța, din preliminariile Euro-2012, informează www.prosport.ro.

"Nu mă retrag din cauza lui Răzvan (n.r. - Răzvan Lucescu)! Decizia este însă irevocabilă, am luat-o în vestiar, la Paris! Încă nu am discutat cu Răzvan, dar o să afle acum", a declarat Mirel Rădoi la Dolce Sport.

Mirel Rădoi are în palmares 67 de selecții în echipa națională a României, pentru care evoluează din anul 2000 și pentru care a marcat două goluri.

Sursa

Ce spuneti ?  :naughty: Parerea mea ca nu facea cine stie ce la nationala.

#2
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
acum o sa vina vreo  10 initiati in ale oieritului, sa-ti spuna ca radoi e miezu din dodoasca :naughty:

Edited by nicu131, 15 October 2010 - 09:26.


#3
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Nu era el "miezul din dodoasca", insa sa nu uitam ca avea cele mai multe selectii dupa Lobont, Mutu si Chivu si totodata unul din cei mai experimentati jucatori ai nationalei, e din 2000 la echipa nationala!

#4
muc_cel_mic

muc_cel_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 15.04.2008

 duculeana, on 15th October 2010, 10:33, said:

Nu era el "miezul din dodoasca", insa sa nu uitam ca avea cele mai multe selectii dupa Lobont, Mutu si Chivu si totodata unul din cei mai experimentati jucatori ai nationalei, e din 2000 la echipa nationala!
Daca ar fi ramas Iordanescu antrenor, sunt convins ca Soava l-ar fi depasit pe Lobont, Mutu si Chivu in selectii.
Salut clipa de luciditate pe care a avut-o Radoi si pe care a exploatat-o la maxim, luand o decizie foarte buna.

#5
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Este depasit de situatie acest Radoi ,ne trebuie pe postul lui un jucator de creeatie :rolleyes:  care sa nu dea pase la intamplare ,asa cum deseori vezi la acest jucator,totusi foarte limitat tehnic, dupa parerea mea de fost fotbalist in timpuri apuse .Peste vreun an doi o sa vedeti acelasi lucru si la Chivu,care nu mai este ce-a fost,are un joc greoi :confuzzled:  si au inceput sa curga greselile nepermis de multe din partea lui ,unele elementare pentru un jucator de clasa mondiala. Jucatori sunt care i-i pot inlocui pe aceste vedete satule de bani, dar trebuie sa le dai ocazia sa joace si mai trebuie si un antrenor cu testicule pentru nationala,nu panarama asta de fost portar de buzunar promovat de tata pe relatii, se vede din cosmos ca nu are personalitate in fata jucatorilor si habar n-are cum trebuie sa explice acestora ca o echipa trebuie gandita pe atac,m-am saturat sa vad la aceasta nationala pase date inapoi la nesfarsit. Un cuplu de antrenori format din Dan Petrescu principal si un Dorinel Munteanu secund ar face minuni ,am vazut un antrenament al Otelului din Galati si pot sa spun ca neamtul Dorinel scoate untul din ei,si stie sa-i retuseze,sa le arate unde gresesc acestor tineri. :peacefingers:

#6
tupeu4you

tupeu4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 19.11.2006
Cred ca s-a retras deoarece nu a fost lasat sa joace in meciul pe care echipa sa l-a avut in Liga Campionilor Asiei si datorita declaratiilor din presa ale unor oameni din fotbal care-l considera expirat pt nationala.Este o decizie luata la nervi asupra careia se poate reveni.Este totusi un jucator bun de care nationala are nevoie sper sa-l mai vad jucand si pentru Romania

#7
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009
Sa fie sanatos Radoi !
Jucatori ca el, de tipul lui, gasim 100 in Romania.

Totusi, nici eu n-as mai juca la nationala in conditiile astea ... vine omul, se sacrifica pt nationala si nu joaca pt club ... si e injurat de unii ca a luat bataie cu 2-0 o echipa de cacat ca franta.

Pai la cum sunt arabii aia se enerveaza imdiat daca-i superi cu ceva. Radoi (pe care nu-l sufar ca fotbalist) a riscat sa-si supere arabii si sa piarda milioanele din contract.
Si a venit la ce ? la ironii in presa si la cakati pe forumuri care-l injura.

Franta a avut zeci de mii de spectatori la meciul cu Lux care agitau steagurile mai ceva ca la mondiale ...
pai normal ca mergi la asa ceva ...

la noi la un meci cu lux dinamovistii isi baga penis-n radoi tot meciul ... la ce sa vii ?

oricum, demult apuse sunt vremurile in care jucatorii foloseau nationala ca rampa de lansare ...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate