Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

aparatoare lant

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
salut. miam rupt a patra pereche de pantaloni. stie cineva un site de pe care sa comand o aparatoare de lant? sa fie cu 5 suruburi,ca numa asa se potriveste.
am cautat prin oras, stau in Sebes, dar nu am agsit nimic. poate stiti un magazin prin Alba sau Sibiu, ca trec des pe acolo si pot lua de acolo:D
multumesc

#2
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,297
  • Înscris: 02.02.2006
De aceeași problemă sufăr și eu momentan. Însă până reușesc să găsesc o apărătoare, eu aplic trucul învățat de la tata acum vreo mulți ani de zile: un clește de rufe, cu care să prinzi partea de jos a pantalonului (la piciorul drept). Dacă îl pui cum trebuie, atunci n-o să ți se mai agațe nimic (doar ai totuși grijă, că dacă ți se prinde cleștele de rufe la lanț, s-ar putea să iasă mai rău decât dacă ți se prind pantalonii).

Asta e doar o sugestie de soluție temporară, s-o aplici până găsești o apărătoare. ;)

#3
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
incerc sa imi fac o banda reflectorizanta cu scai, sau sa cumpar una. pana gasesc aparatoare ar putea fi o idee buna. incerc sa aplic si metada ta, multumesc:)

#4
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Poti incerca asta asta, odata ce sunt prinse de pantaloni nu o sa mai ai grija ca intra la angrenaj,lant, etc. Se gasesc in toate magazinele de ciclism, nu sunt nici scumpe, vreo 5-7 lei bucata.

#5
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011
Eu am impresia că producatorii de piese de biciclete sunt rupți de realitate. Există în lume 235436587 de standarde pentru apărătorile de foi. Astfel, există cu 4 sau cu 5 găuri, iar distanța între aceste găuri e nestandardizată. Ajungi să-ți faci pe comandă. Alea de plastic se rup iar metalice găsești greu. Orcum, la a mea, cu 5 găuri nici de plastic n-am găsit decât la o firmă fantomă pe net, sedona bike. Noroc că n-am plătit cu cardul, că n-au mai sosit apărătorile. Nimeni nu răspunde la ei.

Poate-mi spune și mie cineva unde găsesc foi cu apărători metalice. Am foi de 42, (3). Sau măcar apărători de plastic, numai să știu că pot lua 10.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate