Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

TELEFONIE U.P.C.

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005

 slai, on 05 noiembrie 2011 - 23:04, said:

aha, thx.
m-am impacat cu ideea ca nu am ce sa-i fac, o sa-i caut alt loc, sa-l dau jos de pe perete. e absurd sa ma pun in genunchi in fata lui, cand vreau sa vad cine a sunat, de exemplu.
atunci roaga'te in alt fel.
Nici in 2019 nu merge redirectionarea apel?

Edited by dan.me, 08 October 2019 - 10:05.


#20
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 18.02.2004
Salut,
Stie cineva cum se dezactiveaza voicemail-ul la UPC? M-am trezit de cateva zile cu el activat.
Multumesc.

#21
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005

 rogerlecoco, on 06 ianuarie 2020 - 15:30, said:

Salut,
Stie cineva cum se dezactiveaza voicemail-ul la UPC? M-am trezit de cateva zile cu el activat.
Multumesc.
Imi amintesc vag dar cred ca doar daca esti crestin si te rogi la 0311000872 iti scoate treaba, altfel toti care te vor suna vor fi taxati din cand in cand, daca vorbim prea putin bagam voicemail lol

#22
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014
Doar 5000 de portari au fost in 2019 la telefonia fixa de la UPC, conform ANCOM. Putin, foarte putin!

#23
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014

 toto_riina, on 19 ianuarie 2020 - 08:38, said:

Doar 5000 de portari au fost in 2019 la telefonia fixa de la UPC, conform ANCOM. Putin, foarte putin!
Cine crezi că mai foloste fixul in anul 2020? De accea sunt foarte puține portari.

#24
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014
Prin preluarea de catre Vodafone si a telefoniei fixe UPC, practic Vodafone revine cu telefonia fixa si pt. persoanele fizice dupa 7-8 ani de cand a fost inchis Vodafone Zona mea! E un lucru bun, chiar daca telefonia fixa e in scadere, cei de la upc au avut o mica crestere la nr. de clienti pe acest segment. In plus, clientii UPC vor avea convorbiri gratuite si pe mobil, in reteaua Vodafone (pana acum trebuiau sa plateasca 5 lei pt. acea extraoptiune cu minute incluse in alte retele).

Edited by toto_riina, 21 February 2020 - 08:28.


#25
Yonutx

Yonutx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 08.10.2009

 toto_riina, on 21 februarie 2020 - 08:28, said:

...In plus, clientii UPC vor avea convorbiri gratuite si pe mobil, in reteaua Vodafone (pana acum trebuiau sa plateasca 5 lei pt. acea extraoptiune cu minute incluse in alte retele).

De unde ai informatia?

5 lei era doar pentru apeluri in retele fixe: Extraopțiune ce oferă apeluri nelimitate în rețelele fixe din România și Uniunea Europeană și în rețelele fixe din SUA, Canada și Israel.
10 lei era ca sa poti sa suni si pe mobil: Extraopțiune ce oferă 500 minute către rețele fixe și mobile din România și UE și în rețelele fixe și mobile din SUA, Canada și Israel.

#26
sorin1985

sorin1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 10.01.2012
Exista redirectionare apeluri la telefonie fixa Upc business? Tot caut pe site si nu vad nimic.

#27
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Depinde prin ce tehnologie vrei telefonia

Pe HFC nu se poate
Pe FO da

#28
sorin1985

sorin1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 10.01.2012
Exista deja telefonie de la ei. Este adusa fibra optica pana la 1 metru de telefon intr-un echipament (ont...nu stiu exact ce echipament este), si din echipament legatura la telefon cu fax + accees internet in cladire. Cum trebuie facuta redirectionarea?

Edited by sorin1985, 26 March 2020 - 09:44.


#29
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014
Daca pe 31 se va schimba denumirea providerului in Vodafone, asta inseamna ca abia a doua zi vom putea vedea acest lucru la cautarea unui numar de fix pe portabilitate.ro, nu? Stiu ca astia intarzie mereu cu o zi atunci cand portezi, insa acum doar se schimba denumirea operatorului.

#30
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007

 sorin1985, on 26 martie 2020 - 09:43, said:

Exista deja telefonie de la ei. Este adusa fibra optica pana la 1 metru de telefon intr-un echipament (ont...nu stiu exact ce echipament este), si din echipament legatura la telefon cu fax + accees internet in cladire. Cum trebuie facuta redirectionarea?

Suni la ei

#31
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014
Cei care inca mai aveti acest serviciu (si rudele voastre), cam cate minute vorbiti in medie lunar, apeluri efectuate in alte retele (adica sa va puna la plata)?

#32
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 13.05.2003

 toto_riina, on 26 martie 2020 - 17:35, said:

Cei care inca mai aveti acest serviciu (si rudele voastre), cam cate minute vorbiti in medie lunar, apeluri efectuate in alte retele (adica sa va puna la plata)?

Bunica la mine vorbeste destul de mult. De curiozitate m-am uitat pe factura...in ultima luna cam 4 ore 😁🤭 Dar are acea optiune de 500 minute la 10lei activata.

Intrebarea mea este. Acea optiune de 500 minute fix si mobil ramane valabila si dupa mutarea la Vodafone? 🙄🤔

#33
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
Absolut. Nu au voie sa modifice oferta fara acordul tau

#34
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008
Numărul meu apare ca este in reteaua Vodafone 😁

Attached Files



#35
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

 pupama, on 01 aprilie 2020 - 07:40, said:

Absolut. Nu au voie sa modifice oferta fara acordul tau
BA da...au voie, cu o instiintare in pralabil, dar chiar si daca tu le zici un nu la noua oferta

Mi s a intamplat la un alt operator de televiziune/internet/telefne...instiintare pe factura, urmatoarea luna pret crescut si alt serviciu, pe motive , cica , tehnice. eu nu le am dat niciun acord, nici nu am vazut ca pe factura precedenta ma instiintasera. Mai mult ca sigur , cam acelasi tip de contract si cam acealsi comportament il are/ va avea si Vodafone, nu prea vad de ce sa fie diferente.

Edited by cuculea, 03 April 2020 - 09:47.


#36
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007

 anelise, on 01 aprilie 2020 - 03:52, said:

Bunica la mine vorbeste destul de mult. De curiozitate m-am uitat pe factura...in ultima luna cam 4 ore ���� Dar are acea optiune de 500 minute la 10lei activata.

Intrebarea mea este. Acea optiune de 500 minute fix si mobil ramane valabila si dupa mutarea la Vodafone? ����

Ati primit informare prin care va anunta ca nu se schimba nimic dpdv oferta

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate