Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Generator ultrasunete

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
bit 61

bit 61

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,565
  • Înscris: 17.09.2005
La cele din comert raza de actiune se pare ca este 1,5 max 3m.
Ca sa le "dea sangele pe urechi" trebuie "bagata" ceva putere  in elementul piezo.

#56
dan_ghetau

dan_ghetau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 09.03.2007

 bit 61, on Jul 19 2007, 10:02, said:

La cele din comert raza de actiune se pare ca este 1,5 max 3m.
Ca sa le "dea sangele pe urechi" trebuie "bagata" ceva putere  in elementul piezo.

Am avut un produs american cu raza de actiune de cca 15m alimentat la AC dar si cu 9v,telecomanda si tot nu a avut efect.
Banuiesc si faptul ca ultrasunetele trebuie sa aibe cale libera pina la urechea ciinilor...

#57
Viorel_sax

Viorel_sax

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 23.12.2017
Vreau sa cumpar: Am nevoie de 10 buc Piezo Electric Ceramica de 12 mm sau mai mici dar ceramica aveti toate specificatiile in poza astept sa ma anuntati 0745367259 Viorel va rog frumos ajutatima vreau sa confectionez Doze pentru Instrumente de Suflat
Viorel

Attached Files



#58
Viorel_sax

Viorel_sax

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 23.12.2017
Salutare ma poate ajuta si pe mine cineva cu 10 buc Piezo electric Conductor electric vreau sam fac niste doze de captarea sunetului pentru saxofon aici va trimit si niste Specificatii sant ff importante va rog mult telf 0745367259

Attached Files



#59
stdalionutpwr

stdalionutpwr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,391
  • Înscris: 08.04.2020
Ii dai fasole se invata cu fasole, am folosit un generator de functii un amplificator verificat cu osciloscopul ca amplfica pana la 1Mhz, care aprinde si  bec la frecventa aia, difuzor special de ultrasunete cu banda, pentru soareci, la incept ii inebunea apoi l-au ignorat la fel si alte animale.
Cred ca un spary din ala pentru ursi face treaba la caini, am dat odata la unul si a pastrat distanta dupa aceea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate