Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Shopping la Salzburg

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
sorin17

sorin17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.09.2010
Ma poate ajuta cineva cu ceva informatii unde as putea face ceva cumparaturi.
Un centu ceva asemanator S.C.S Wiena?

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
http://www.visit-sal...ts/europark.htm

The Europark is a shopping mall in the outskirts of Salzburg, not far from Liefering. It is the biggest shopping mall in the West of Austria and its modern architecture make it an attractive addition to the historic core of Salzburg.

The building uses a lot of glass and open spaces. The surroundings of the building try to integrate the landscape and have recreational green areas to fake natural beauty to the shopping-mad crowds.

The Roman architect Massimiliano Fuksas was responsible for the design of the Europark. His design won a competition in 1994, the original Europark was opened in September 1997 and the building was extended in 2004 until autumn 2005.

#3
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,574
  • Înscris: 17.08.2007
Am fost eu acum 3 saptamani in singurul mall de la Salzburg, cel indicat de Courage, si iti pot spune ca nu e cine stie ce si cand spun asta ma gandesc la preturi in primul rand. E un mall de marime medie civilizat ca toata Austria dar nu se compara cu SCS sub nici o forma. Poate doar sa nimeresti vreo perioada de reduceri masive sa ai ceva bafta de shopping mai "productiv".

#4
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,411
  • Înscris: 30.04.2008

View Postsorin17, on 2nd October 2010, 16:26, said:

Ma poate ajuta cineva cu ceva informatii unde as putea face ceva cumparaturi.
Un centu ceva asemanator S.C.S Wiena?
Pt. cumparaturi la Salzburg:
-Europark - Shopping center - Europastraße 1, 5020 Salzburg http://www.europark....opark/start.nsf  
-Zentrum im Berg "ZIB" Shopping center - Fürbergstraße 18-20, 5020 Salzburg http://www.zib.at/
-Designer Outlet Salzburg - Kasernenstraße 1, 5071 Wals-Siezenheim http://www.designer-...et-salzburg.at/

#5
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,574
  • Înscris: 17.08.2007
Am vrut sa mergem la Designer-Outlet insa receptionera de la hotel ne-a spus ca este genul de outlet unde produsele de la firme de prestigiu  de exemplu care prima oara costau 500euro se dau cu 300 euro.

#6
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postatupi, on 3rd October 2010, 14:18, said:

Am vrut sa mergem la Designer-Outlet insa receptionera de la hotel ne-a spus ca este genul de outlet unde produsele de la firme de prestigiu  de exemplu care prima oara costau 500euro se dau cu 300 euro.
pai si nu e suficient? nu asta inseamna de fapt outlet? pe gratis cred ca nici la second hand nu se da ....

#7
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,574
  • Înscris: 17.08.2007

View Postbogwol, on 3rd October 2010, 18:50, said:

pai si nu e suficient? nu asta inseamna de fapt outlet? pe gratis cred ca nici la second hand nu se da ....
Ba reducerea e minunata, dar daca vii la mine cu un Porsche acum la juma'tate de pret tot nu am bani sa-l cumpar. Despre asta e vorba...

#8
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,411
  • Înscris: 30.04.2008

View Postatupi, on 3rd October 2010, 14:18, said:

Am vrut sa mergem la Designer-Outlet insa receptionera de la hotel ne-a spus ca este genul de outlet unde produsele de la firme de prestigiu  de exemplu care prima oara costau 500euro se dau cu 300 euro.
Receptionera a dat doar un exemplu de reducere practicat de oulet-uri. In outlet exista marfa la toate preturile, ...
...in oferta actuala de la Designer Outlet Salzburg http://www.designer-...0fc6aa5aa640f02 spre exemplu:

Polos und T-Shirts statt € 39,95 jetzt nur € 4,95
Pullover statt € 59,95 jetzt nur € 14,95
Shirt`s statt € 129,- jetzt€ 19,-
Jeans statt € 169,- jetzt€ 19,-
Jacken statt 329,- jetzt 59,-
Jeans statt € 74,95 nur € 49,95
Hemden statt € 39,95 nur € 27,95
etc

Edited by w140, 04 October 2010 - 07:24.


#9
baril

baril

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 291
  • Înscris: 20.02.2008

View Postsorin17, on 2nd October 2010, 16:26, said:

Ma poate ajuta cineva cu ceva informatii unde as putea face ceva cumparaturi.
Un centu ceva asemanator S.C.S Wiena?

Ai primit informatii reale de la userii de mai sus. Sa nu crezi ca prin magazinele austriece umbla cainii cu covrigi in coada, chiar daca se numesc bretzel. Daca te intereseaza numai Adidas,este un outlet La 10 km de Salzburg, langa autostrada, in directia Munchen,la ausfahrt-ul spre Bad Reichenhall [ il stiu toti romanii si nu numai] Preturile insa nu mi s-au parut atractive, cu toate ca este tot timpul plin de clienti, care chiar cumpara :confuzzled:

#10
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
Vin cu o intrebare pentru voi.

Exista Merrell in Salzburg ?, la noi, sunt ceva inexistent si caut cate ceva de la ei.

#11
baril

baril

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 291
  • Înscris: 20.02.2008

View Postconnectorxp, on 9th October 2010, 16:42, said:

Vin cu o intrebare pentru voi.

Exista Merrell in Salzburg ?, la noi, sunt ceva inexistent si caut cate ceva de la ei.

Astia fac sandale cumva si incaltari de catarare ? Daca ei sunt ,atunci gasesti la Hervis ,Intersport, Schuster [ in De]

#12
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004

View Postbaril, on 9th October 2010, 17:39, said:

Astia fac sandale cumva si incaltari de catarare ? Daca ei sunt ,atunci gasesti la Hervis ,Intersport, Schuster [ in De]

De catarare nu prea, fac sandale, dar ei sunt renumiti pentru pantofii outdoor, Bear Grylls poarte Merrell in mai toate episoadele si s-au gasit si la noi la Stone Creek, dar respectivii nu mai aduc, iar Hervis la noi e doar cu numele.

#13
baril

baril

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 291
  • Înscris: 20.02.2008

View Postconnectorxp, on 9th October 2010, 17:47, said:

De catarare nu prea, fac sandale, dar ei sunt renumiti pentru pantofii outdoor, Bear Grylls poarte Merrell in mai toate episoadele si s-au gasit si la noi la Stone Creek, dar respectivii nu mai aduc, iar Hervis la noi e doar cu numele.

M-ai facut curios, ce este asa deosebit la firma asta ? Uite aici cateva preturi  si modele   http://www.sport-schuster.de/websale7/


Magazinul asta este in DE, si vad ca numai in Munchen. Am fost odata in el [este pe Kaufingerstrasse, pietonala lor] si de atunci am un catalog de produse.De-aia am pomenit si de el in postul anterior,dar nu stiam ca nu au retea . Preturile nu sunt mici ,dar au numai marfa profi, dedicata in special cunoscatorilor

#14
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
Sunt durabile si comode si sunt o alternativa la Salomon si Columbia, care ii port zi de zi, Merrell au talpi Vibram si un design mai agresiv.

Sper ca in primavara sa dau o fuga prin AT, sa vad, ca de sfaturi, am primit, dar de vazut ramane sa dau o fuga pe acolo.

#15
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
Parndorf e in celalalt capat, dar daca te intorci cu masina in tara,chiar merita ;)

#16
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004

View Postbogdanan, on 10th October 2010, 11:35, said:

Parndorf e in celalalt capat, dar daca te intorci cu masina in tara,chiar merita ;)

Exact locul asta mi-l recomanda cineva, clar ca voi merge cu masina, ca nu am chef sa stau la mana companiilor aeriene.

#17
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postconnectorxp, on 10th October 2010, 11:48, said:

Exact locul asta mi-l recomanda cineva, clar ca voi merge cu masina, ca nu am chef sa stau la mana companiilor aeriene.
Parndorf, dupa mine, e supraevaluat. Am fost de cateva ori, dar am plecat oarecum dezamagit. Daca te gandesti la chilipir-uri, nu e chiar asa. Eu niciodata nu am reusit sa plec de acolo cu mai mult de 1-2 tricouri si eventual o pereche de blugi, asta ca sa spun ca am luat ceva.
Ma surprinde faptul ca, daca e corect ceea ce am inteles, din Timisoara sau Arad se organizeaza plecari pana in Parndorf si inapoi, special pt shoping

#18
baril

baril

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 291
  • Înscris: 20.02.2008

View Postbogwol, on 20th October 2010, 11:21, said:

Parndorf, dupa mine, e supraevaluat. Am fost de cateva ori, dar am plecat oarecum dezamagit. Daca te gandesti la chilipir-uri, nu e chiar asa. Eu niciodata nu am reusit sa plec de acolo cu mai mult de 1-2 tricouri si eventual o pereche de blugi, asta ca sa spun ca am luat ceva.
Ma surprinde faptul ca, daca e corect ceea ce am inteles, din Timisoara sau Arad se organizeaza plecari pana in Parndorf si inapoi, special pt shoping

Subscriu la postul tau si spun ca Parndorful nu mai este ceea ce s-a vrut a fi ,sau mai bine spus ceea ce am vrut noi sa fie : Raiul preturilor. N-am luat niciodata nimic de acolo iar in ultima vreme nici nu mai opresc. Are intr-adevar o mediatizare buna si o pozitie favorabila [ aproape de HU si SK ] Ca sa mergi special pana acolo mi se pare o mare nerozie. Mai bine te opresti la Budapesta ,la Premier Outlet

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate