Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Securizare document

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
MrJohnDoe

MrJohnDoe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 14.10.2007
Salut!

Datorita lipsei mele de experienta in domeniul office vreau sa va cer sfatul. Am un document important pe care as vrea sa il securizez, in principiu doresc sa il protejez astfel incat sa il poata citi doar persoana careia ii dau eu acordul. As dori sa evit introducerea unei parole la citire a documentului. Exista alte metode decat transformarea lui in pdf si folosirea optiunii parolelor la citire/copiere/printare? Exista un alt format "mai necunoscut" din care nu se poate copia, si aici ma refer la transformarea formatului respectiv in .doc (clasica metoda de copiere a pdf-urilor securizate)?

Stiu ca unora li se vor parea intrebarile mele de incepator, insa trebuie sa imi protejez munca, si vreau ca accesul la aceasta informatie sa se faca cat mai greu posibil,

Va multumesc aniticipat!

#2
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Daca nu vrei sa te chinui cu parole si chestii pe document, pune-l intr-un ZIP cu parola.

#3
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Sau folosesti dropbox si faci share la fisier cu cine vrei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate