Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Rock FM

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
580 replies to this topic

#55
ghiooo

ghiooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 03.10.2010

 Ghepardi, on 11th October 2010, 10:04, said:

10.000 DE PIESE ROCK NON-STOP: http://80.86.106.35:800/listen.pls

 rvic77, on 11th October 2010, 11:25, said:

vezi ca te baneaza Courage pentru link  :coolspeak:

Cine, ala care mi-a blocat mie accesul pana in 2026?

[ http://i32.photobucket.com/albums/d32/ghio/Untitled.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#56
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
lasam warnurile .. ghio dai ma balansu pe 100.6 la egalitate , are o problema de cand cu transmisiile de vara , sa dus un canal in jos si dupa aia la vreo 1 luna sa ridicat vol din procesor sus de tot , un canal merge cu distorsiune , ala tare , si alalat , normal .  Ia in serios problema ca iti arat pe diagrama cum un canal e peste 0dB si unu pe la -1dB

#57
ghiooo

ghiooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 03.10.2010

 Zvartoshu, on 12th October 2010, 13:09, said:

lasam warnurile .. ghio dai ma balansu pe 100.6 la egalitate , are o problema de cand cu transmisiile de vara , sa dus un canal in jos si dupa aia la vreo 1 luna sa ridicat vol din procesor sus de tot , un canal merge cu distorsiune , ala tare , si alalat , normal .  Ia in serios problema ca iti arat pe diagrama cum un canal e peste 0dB si unu pe la -1dB

Vazut, mersi. Mai tarziu un pic...

#58
ghiooo

ghiooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 03.10.2010

 Zvartoshu, on 12th October 2010, 13:09, said:

lasam warnurile .. ghio dai ma balansu pe 100.6 la egalitate , are o problema de cand cu transmisiile de vara , sa dus un canal in jos si dupa aia la vreo 1 luna sa ridicat vol din procesor sus de tot , un canal merge cu distorsiune , ala tare , si alalat , normal .  Ia in serios problema ca iti arat pe diagrama cum un canal e peste 0dB si unu pe la -1dB

gata, am luat in serios, dar nu era niciunul peste 0

#59
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
L-am descoperit din prost noroc la radio şi nici cum nu-l găseam pe net până acum. E chiar okay; au Led Zeppelin, AC/DC, Pink Floyd, Deep Purple, Quuen, Rolling Stones, Beatles, Aerosmith, Metallica, The Who, Black Sabbath, Scorpions şi chiar formaţii româneşti precum Phoenix, Holograf sau Vali Sterian.

Edited by m3th0dman, 12 October 2010 - 16:15.


#60
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Un post care se pare ca are ceva cultura muzicala, o oaza intr-atata incultura cocalareasca de la noi. Existenta sa nu poate fi decat benefica, ce-i drept ma astept ca in tara asta de manelisti sa nu aiba cine stie ce audienta, dar sa speram ca va merge bine, merita sa existe.

#61
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

 ghiooo, on 12th October 2010, 14:37, said:

gata, am luat in serios, dar nu era niciunul peste 0
Stangu sarea in sus pe varfuri la 0 .
Attached File  1.PNG   14.77K   31 downloads
si acu este calibrat fix pe mijloc:
Attached File  2.PNG   14.61K   21 downloads

mulam , macar sa fie centru si sa nu diustorsioneze pre cum one la bass kick-uri de ziceai ca nu are putere pe emisie , asta cum te distantzai si scadea in decibeli receptia .

in fine viziteaza kiss , carie si vezi ce sa scris cu kanlia . Rezolva cum poti .
merci de servici

#62
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010

 Cosconor, on 11th October 2010, 22:31, said:

Astazi de curiozitate am ascultat toata dupa-amieaza acest Rock FM, si am remarcat ca sa difuzeaza mai ales piese vechi ; nu am auzit nimic mai recent (nu stiu, chestii de genul Muse, Brandon Flowers, Placebo...), numai "vechituri" (Queen, Oasis, Nirvana)... OK, 100% pur muzica rock, dar muzica rock veche. Si vadca numai grupuri mascuile par sa dea, în afara de un mic mic Linger al celor de la Cranberries nu am auzit nici o voce feminina timp de 4 ore !
Pai pentru ca tocmai muzica mai recenta o auzi mai des, astia au zis sa bage si "vechituri". Daca vrei Muse sau Manic Street Preachers da pe City Fm, un post bun, dar care se aude cel mai prost dintre toate.
Sa stii ca am auzit si trupe de fete in afara de Cranberries, adica Heart si Vixen, parca si Blondie dar repet, nici eu nu ascult non stop(de fapt ascult numai in masina si de regula cand sunt singur). In alta ordine de idei cam cate trupe feminine sunt in raport cu cele masculine?
Nu stiu de ce si cum naiba am eu norocul asta, de cate ori ma urc in masina ascult cam aceleasi piese. Dar se aud prost, degeaba afirma unii contrariul. Azi de exemplu pe Thunderstruck se auzea chitara in partea dreapta, dupa care se intrerupea, iar se auzea, discrepante la semnal stereo. Vocea ba era in spate, ba in fata :wacko:
Una peste alta e un castig. O muzica "relaxanta" pentru traficul infernal :lol:
P.S.
La formatiile enumerate mai sus de m3th0dman astia de la Rock Fm nu cunosc decat vreo 3-4 piese din repertoriul fiecarei formatii, zici ca n-au scos nici macar un album fiecare.
Daca mai aud Wind of change ma apuca turbarea :lol:

#63
xsol

xsol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 16.07.2008
Cred ca va avea ceva succes, lumea pare interesata, ieri am vazut ca erau peste 370 de ascultatori online. Pentru un stream, radio online necunoscut deocamdata e ceva.

Stream is up at 32 kbps with ... http://80.86.106.35:800/

#64
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Curiozitatea de la inceput.

#65
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
As vrea sa vad cel putin acest numar de ascultatori si in primele luni dupa lansarea oficiala.

#66
pity

pity

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 04.04.2005
Am ascultat si eu pe 100,6 FM... Sunet cu procesare improprie formatului rock. Astept reglaje specifice.

#67
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Rock pe sunet de house dance si popcorn.

#68
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

 pity, on 13th October 2010, 09:14, said:

Am ascultat si eu pe 100,6 FM... Sunet cu procesare improprie formatului rock. Astept reglaje specifice.
Adica vrei sa sune metalic Metallica ? :coolspeak:

#69
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
in bucuresti au stat cam vreo 2-4 zile cu reglajul one fm , iar acu suna nitelus mai cald . in tara cred ca a ramas old presset one fm .

#70
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Ma rog sa nu fiu indiscret . De ce apare ditai splatterul dupa 100.6 ce se intinde pana dupa 101? Sa stiti ca nu ma dau la intors , am luat antena si am mutato ici colo crezand ca o ia razna din cauza pilonului . Dar daca si in aer acelasi lucru , eu tinand-o de spate . Cum se poate sa se intinda 100.6 asa de mult ... nu ma prind . Mai varia , da , de acord , dar nu sa manince 100,9 si sa il faraie  :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/B2YXFvK0oos?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] ..
va rog macar plaja sa o vedeti sa o reduceti .. puterea putei sa o dati pana spre luna .. problemele de noise si splatter sunt groaznice , va rog sa le reduceti.

Mai avem 2 probleme 21 cu 100,8 , si 101,6-7-8 / 102,45
si national de la 89,8 spre 90...

Edited by Zvartoshu, 15 October 2010 - 02:06.


#71
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
uite aici cand 100.6 este in blank cum arata mixajele [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fP_D4DQip3I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] .. asta dupa 3km de 21 si 3,8km de one fm

#72
bloodhand

bloodhand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.07.2006
Sa vedem daca va reusi noul Rock FM sa acopere prapastia creata de anihilarea Info PRO. Cel mai important lucru care lipseste cu desavarsire este acoperirea mai mare. N-ar fi rea o mutare a emitatoarelor de pe blocurile din orase la releele de mare putere, asa cum s-a facut si cu Kiss FM, respectiv Magic FM (ex: Magic FM Bistrita -> Magic FM Heniu; Magic FM Iasi -> Magic FM Dealul Paun).

LE: Rock FM Cluj-Napoca 92,2 MHz face spletere pana pe la 93 MHz. In aproape 80% din cazuri, intra peste Realitatea FM Cluj-Napoca 92,8 MHz. Am mers astazi cu un Taxi in cartierul Zorilor si nu puteai sa asculti Realitatea FM in conditii normale, pentru ca fasaia la greu.

Off-topic: Ca tot veni vorba de Cluj-Napoca si de muzica rock, Radio Transilvania 94,5 MHz pe STEREO se aude mai tare canalul drept, stangul fiind aproape blank.

Edited by bloodhand, 16 October 2010 - 20:12.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate