Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Rock FM

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
580 replies to this topic

#37
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 28.02.2007

View PostGhepardi, on 5th October 2010, 17:08, said:

Lansarea oficială va avea loc pe 24 octombrie.
...Iar la anul, pe vremea asta, îi mâncăm coliva...

#38
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postgigi_4476, on 8th October 2010, 16:21, said:

...Iar la anul, pe vremea asta, îi mâncăm coliva...
Ce te face sa crezi?

#39
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

View Postchatnoir401, on 8th October 2010, 16:27, said:

Ce te face sa crezi?
Privesc comentariile unora, probabil fani ai raposatului ONE FM si ma amuz. Multi ii trag clopotele inca de pe acum, cand nici macar nu s-a lansat oficial, insa nu stiu cam cat de multi au cautat pe google "rocktombrie" sa vada cam cata lume il lauda prin comentarii pe blogurile pe care s-a scris despre el. Hai sa nu ne pripim. Am estimat foarte bine caderea multor radiouri nationale din FM-ul romanesc, si nu o spun ca sa ma laud.
Daca ar fi sa ma intrebati pe mine, daca va mentine playlistul exact cum este acum, va avea un maxim succes.
Mai vorbim ;)

P.S Lansarea oficiala va avea loc pe data de 24 octombrie, asa cum a confirmat Serban Huidu.

Edited by DJ MOraleSs, 09 October 2010 - 11:02.


#40
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Aici sunt de acord, cu actualul playlist ar avea succes. Asta vom vedea dupa 24 octombrie, sper sa nu-l foloseasca doar ca reclama pentru a castiga cat mai multi ascultatori si pe urma sa se banalizeze asa cum s-a intamplat si cu alte radiouri.

#41
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Rvic77 fiecare cu parerea lui. Mie imi place la radio sa ascult numai muzica, fara reclame, concursuri, dialog cu ascultatorii, stiri etc. Cum aud orice altceva in afara de muzica(eventual o piesa care nu-mi place) schimb postul.
Ca sa-mi fac un playlist gen Romantica sau Smart sau Rock trebuie sa muncesc ore bune sa iau de pe cd-uri sau din calculator piesele. Radio mai ascult ca sa dau de o piesa, formatie, interpret necunoscute, desi de 4-5 zile de cand ascult RockFM n-am gasit ceva nou :) Bine, nu ascult non stop.
Unde e playlistul lor de 10000 de piese?
Acum 2 zile pe la ora 21 Alice Cooper-Hey stoopid, a doua zi dimineata aceeasi piesa si azi in jurul pranzului, ghici...Hey stoopid.
Una peste alta cam toate piesele care le-am ascultat la RockFM sunt beton, de nelipsit din discografie, pentru toate gusturile. De exemplu tot azi pe la pranz am ascultat melodia Diane(Therapy), o piesa pe care n-am mai auzit-o la nici un radio pana acum, o piesa rara :thumbup:
P.S.
Da, in Romania si chiar Bulgaria posturile de radio se aud prost. Cum mergi spre vest se schimba situatia :) Chiar si in Istanbul se aud bine
P.P.S.
Masina nu o schimb ca n-am de ce, e foarte buna. Are Sound System cu 12 difuzoare, player cu 6 cd si statie. Diferenta data de sunetul pe radio fata de un mp3 sau cd mai jigarit(nu spun nimic de cele originale inregistrate la case de discuri de renume) nu suporta nici un fel de comparatie.

#42
ionut_y

ionut_y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.06.2005

View Postanabia, on 9th October 2010, 15:27, said:

De exemplu tot azi pe la pranz am ascultat melodia Diane(Therapy), o piesa pe care n-am mai auzit-o la nici un radio pana acum, o piesa rara :thumbup:
P.S.
Da, in Romania si chiar Bulgaria posturile de radio se aud prost. Cum mergi spre vest se schimba situatia :) Chiar si in Istanbul se aud bine
P.P.S.
Eu zic ca piesa aceea am ascultat-o si pe Radio Contact,chiar e f tare o am si eu in colectie.
FM-ul, cel putin in Turicia/Istanbul este plin de posturi de radio,unul langa altul nu cred ca mai e loc si asta am vazut-o pe propagare aici la noi si mai dau si cu putere mare,la fel si pe UHF cele TV se vad f bine,banda e plina,in urma cu ceva ani foloseam o antena terestra iar in unele seri din vara nu mai receptionam nimic de pe la noi nici macar TVR 1,doar turci si bulgari la fel si pe FM

#43
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
De ce să moară? Mai există un post de radio cu muzică rock înființat acum 2 sau 3 ani... în speță "City F.M."
E bine că ai șansa să mai asculți ceva muzică. Mi s-a urât de dance și house (la astea 2, 80% din piese sunt o prostie).

#44
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
Daca ii imbunatatesc calitatea emisiei, va fi fain, aseara a pus niste melodii de m-au uns pe suflet si mergea masina, singura, excelent, la birou tot pe acesta l-am pus, mai ales ca nu are vorbarie si reclame.

#45
djbogdi

djbogdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 08.06.2009
daca ar avea si acoperirea nationala ar fii super fain

#46
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
Acoperirea ar fi principalul avantaj , daca ar exista ! Acum ascult city fm, sunt multumit, dar cum ies din Bucuresti, pe la km 20-25 pe Autostrada soarelui dispare deja postul !

#47
ctingeo

ctingeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 25.09.2010
City FM e prezent și în Sibiu pe 98.3 și în Roman pe 91 FM.

#48
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
Un link pt ascultare online ?

#49
Ghepardi

Ghepardi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 23.02.2009
10.000 DE PIESE ROCK NON-STOP: http://80.86.106.35:800/listen.pls

#50
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
vezi ca te baneaza Courage pentru link  :coolspeak:

#51
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Astazi de curiozitate am ascultat toata dupa-amieaza acest Rock FM, si am remarcat ca sa difuzeaza mai ales piese vechi ; nu am auzit nimic mai recent (nu stiu, chestii de genul Muse, Brandon Flowers, Placebo...), numai "vechituri" (Queen, Oasis, Nirvana)... OK, 100% pur muzica rock, dar muzica rock veche. Si vadca numai grupuri mascuile par sa dea, în afara de un mic mic Linger al celor de la Cranberries nu am auzit nici o voce feminina timp de 4 ore !

Tot de curiozitate, m-am uitat la playlist-ul CityFM, si i-am ascultat si pe ei putin : acolo da, mai auzi si chestii noi (Manic street Peachers, Morcheeba, The Coral...)


Oricum consider ca swap-ul OneFM -> RockFM este ceva excelent : eu niciodata nu am suportat asa-zise muzica de club difuzata pe CHR-urile românesti (pe care oricum nu le ascult, aproape ca prefer un mic RR Muzical decât un Chiss), asa ca One FM-ul era înca o copie inutila (si fara acoperire) a celorlati giganti. Macar asa ai un nou post axat pe Rock, chiar daca se prinde numai în Bucuresti.


Asa ca în concluzie, long life to... Radio Guerilla ! :notangel:

#52
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Nu e numai in Bucuresti, e pe toate celelalte frecvente detinute de fostul de-acum ONE FM in cateva orase din tara.

#53
ctingeo

ctingeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 25.09.2010
...și câteva localități prin țară.

#54
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Le-am mai specificat si cu alte ocazii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate