Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Lycoris Linux: in sfarsit cei ce au deschis ochii

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
nu te chinui...
am instalat eu lindows...
nu a mers NIMIC de windows... in afara de Notepad :)

#38
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
..mda..pare-se deci ca e icna o tentativa nereusita?

#39
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
mda..eram entuziasmat de faptul ca parea ca acesti oameni sunt cei destupati....dar pare-se ca asa ceva nu exista..imi mentin parerea...............  

Linux: facut de sadici pt masochisti............. cititi priontre randuri...

#40
Alexandru

Alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 28.11.2001
oricum este inca beta , poate la final ........

#41
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
OFF

Pai daca ziceti ca ati stricat cd-urile, trimiteti-le la mine, sa incerc si eu :)

#42
Guest_max_*

Guest_max_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --

Quote

Originally posted by mmariusel
Hm faza cu n-am putut recompila kernelu e fumata in sensu ca CD 2 e cu sursele asha ca no commnet.
Unde? Ca eu nu le-am gasit. Poate am o problema cu cd-ul. Zi-mi si mie numele pachetului cu sursele kernelului, te rog.

#43
zmith

zmith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,122
  • Înscris: 10.07.2002
arata binisor
e beta si se vede
eu astept finalul :)

#44
jely

jely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 20.05.2002
E interesant da mi se pare ca au cam copiat Xp in look asa in rest nu ma pronunt ca nu prea le am cu linux ,dar ma enerveaza ca de ex nu are pusa la punct compatibilitatea cu programele care ruleaza in windows,le deschide dar se blocheaza aplicatiile.si ar mai fii nu ruleaza la fel de fluid ca Xp cu toate ca incearca sa il copieze, aplicatiile merg un pic cam incet acuma sa zicem e si beta si nici sistemul meu nu e de top (duron 700,128 mem hdd ata 100 placa de baza cu chip kt 133 ata 66).La drivere sta bine numai ca exact ce am eu nu avea dar din fericire mergea un g4mx440!
Daca il optimizeaza putin si merg si pun la pun la pc compatibilitatea cu aplicatile de win sunt sigur ca o sa detroneze domnia Windows sau cel putin o sa ii ameninte scaunul si sa ii puna pe ganduri si pe cei de la fabrica soft a lu' Bill.

#45
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
pai si normal ca a copiat XP-ul..de fapt toate interfetele grafice ale Linux-ului sunt facute dupa windows..logic nu?

#46
aka

aka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 01.12.2001

Quote

Originally posted by Pittick
pai si normal ca a copiat XP-ul..de fapt toate interfetele grafice ale Linux-ului sunt facute dupa windows..logic nu?

Pittick vezi sa nu... Adica Window Maker e copiat dupa Windows? yeah right... Probabil o sa spui ca KDE shi GNOME dar nici alea nu sunt copiate dupa windows, au o gramada de features in PLUS fatza de interfatza grafica de windows asha ca SHUT UP

#47
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
daca nu stiai pittick, win95 e copiat dupa os/2 :D

#48
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
cred totusi ca el incercase un sarcasm .. fin sau mai putin fin :)

#49
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
:) :) :)

Imi aduc aminte si acuma de Program manager-ul din Win3.1 si de borwserul Mozaic...ce vremuri........

#50
aka

aka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 01.12.2001
Shi catzi ani ai???????

Sincer nu CRED ca tu itzi aduci aminte de Mosaic, sau poate l-ai vazut dar de folosit la vremea lui MA INDOIESC ;)
Shi eu am avut win31, dar pe vremea aia nu AVEAM net deci nu aveam nevoie de Mosaic... Shi inca ceva NICI tu nu cred ca aveai net.
Deci am vazut ai 16 ani, deci la 12 ani tu aveai COMPUTER+NET ??? NO WAY

#51
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002

Quote

Deci am vazut ai 16 ani, deci la 12 ani tu aveai COMPUTER+NET ??? NO WAY

Ba io tot nu iti inteleg tie problema..ok esse? ce ai ma? care e marea problema? daca te intereseaza de la 11 ani am avut calculator si dupa cateva luni am pus si net...ce te mira nu itneleg..acuma te oftici ca am inceput de mic sau ce?  si daca te intereseaza primul calc a fsot in 486 pe care aveam win31.......  :P  vad ca iti place sa te ieiin gura cu poporu....... desi am icnercat sa ma abtin mai ales pe aci prin sectiuean asta observ ca altii ma calca pe coada................ taci din gura cand nu cunosti..pricepi? e greu?  :rolleyes:

#52
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
si inca ceva: daca tu nu aveai net..altii nu aveau voie sa aiba asu ce?

#53
aka

aka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 01.12.2001
Pittick nu vreau sa ma cert cu tine. Doar ca de obicei TE ABEREZI, vorbeshti FARA sa shti.
Shi eu am calculator din 97 (mai), ceea ce inseamna cinci ani shi ceva. Imi aduc aminte ca pe atunci era ceva sa ai cdrom shi placa de sunet la calculator. Modem, pe atunci, altii nici nu shtiau ce e shi mai costa shi mult, eu aveam unul la 14.400, dar nu-mi permiteam sa intru pe net pentru ca ERA nashpa (adica PREA scump) Tot pe atunci in constanta (caci deocamdata aici stau eu) erau putzini daca nu doar un ISP, shi anume GMB. Eu shtiu doar O SINGURA persoana care avea la vremea aia NET acasa...
Plus ca abonamentul pe vremea aia era foarte prohibitiv la pret. Vad ca erai nervos cand ai scris posturile ca ai facut lots'o typo's :D, calmeaza-te. Imi dau seama ca adevarul DOARE. ;)
P.S. nu o sa mai continui in discutzia asta idioata cu tine pt ca :
1 e offtopic
2 NU MERITZI

A da shi era sa uit: aveam pentium la 166 :) deci nu 486 acum 5 ani de zile

#54
Alexandru

Alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 28.11.2001
eu nu inteleg de ce nu il crezi pe Pittick .... eu am inceput de prin 96.. tot cu 486 si aveam net.... :) primul meu ISP a fost AOL :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate