Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Cazare cămin/gazdă/apartament.

- - - - -
  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#73
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005

View Poststy1129, on 04 septembrie 2012 - 20:10, said:

Camin studentesc privat! Situat la 6 minute de mers pe jos de Gara de Nord sau de Metrou Eroilor
Casa spatioasa, curte, camera de zi cu canapele si televizor. Internet wifi, bucatarie complet utilata, 3 bai, 2 masini de spalat, aer conditionat.

100 Euro plus cheltuielile de intretinere locul in camera de 4.
Tel 07280998893
de ce as alege asta si nu direct chirie?

#74
cristik112

cristik112

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 17.02.2011
Caut si eu un loc de cazare in Bucuresti (camera in apartament/vila ) de maxim 2 persoane in camera .Stau intr-un camin unde platesc 100 euro cu totul inclus ,deci daca cineva are nevoie de coleg de camera/apartament  sa ma cautati va rog pe pm .Caut ceva tot in jurul a 100 de euro .Ms

#75
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,416
  • Înscris: 19.04.2009
cum e P1 si P2, in regie? pe mine mă sperie ideea de camin, dar macar un an, un semestru :lol:

#76
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
P1,P2, din cate stiu, au camera pe modul, baie proprie si un fel de bucatarie sau hol unde iti faci mancare, depinde cum o numesti. E interesant si frumos acolo fata de altele.... Eu am prins loc in P21 si nu mi-a placut.

#77
Krazilec

Krazilec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 18.06.2011
Salutare . Dupa ce dau bacul anu acesta vreau sa ma duc la poli Bucuresti si vreau sa prind un loc la camin . Este adevarat ca trebuie sa dau spaga ca sa prind un loc ? Daca da cam cat e spaga pentru ca am auzit niste cifre destul de dezamagitoare : 400-800 euro :| .

#78
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View PostKrazilec, on 12 februarie 2013 - 15:17, said:

Salutare . Dupa ce dau bacul anu acesta vreau sa ma duc la poli Bucuresti si vreau sa prind un loc la camin . Este adevarat ca trebuie sa dau spaga ca sa prind un loc ? Daca da cam cat e spaga pentru ca am auzit niste cifre destul de dezamagitoare : 400-800 euro Posted Image .
Probabil ca aia e daca vrei sa prinzi loc intr-un camin / intr-o camera buna.

Edited by Corupt, 12 February 2013 - 15:37.


#79
Krazilec

Krazilec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 18.06.2011

View PostCorupt, on 12 februarie 2013 - 15:37, said:

Probabil ca aia e daca vrei sa prinzi loc intr-un camin / intr-o camera buna.

Eu vreau doar sa intru la camin  . Nu ma astept sa gasesc raiul dar nici nu vreau sa stau intr-o camera plina de gandaci ...

#80
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View PostKrazilec, on 12 februarie 2013 - 15:48, said:

Eu vreau doar sa intru la camin/
In cazul acesta, daca ai si medie mare de admitere, nu cred sa fie probleme.
Din cate am inteles doar prin Cluj ar fi probleme cu locurile in camin.

View PostKrazilec, on 12 februarie 2013 - 15:48, said:

Nu ma astept sa gasesc raiul dar nici nu vreau sa stau intr-o camera plina de gandaci ...
Aici depinde si de noroc, daca zici ca nu vrei sa dai nimic in plus. :D

#81
Krazilec

Krazilec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 18.06.2011

View PostCorupt, on 12 februarie 2013 - 15:52, said:

In cazul acesta, daca ai si medie mare de admitere, nu cred sa fie probleme.
Din cate am inteles doar prin Cluj ar fi probleme cu locurile in camin.


Aici depinde si de noroc, daca zici ca nu vrei sa dai nimic in plus. Posted Image
De dat dau daca e nevoie dar maxim 150-200 euro la intrare . Nu sunt fiu de magnat sa arunc cu 800 euro in fiecare an pentru a sta la camin :lol: . Asa mai bine stau la chirie.

// medie mare ? Adica minim 9 ?

#82
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View PostKrazilec, on 12 februarie 2013 - 16:00, said:

// medie mare ? Adica minim 9 ?
Nu stiu sigur sa iti zic.
In Timisoara, de exemplu, la distribuirea locurilor in camine la Poli si la Medicina se tine cont si de medie, printre altele.
Dar au prioritate cei din ani mai mari si mai sunt unii care au pre-cazare.
Deci, aici, loc prinzi sigur, dar ca boboc, chiar si cu o medie de 9 sa zicem risti sa prinzi o camera mai naspa prin care sa mai gasesti ocazional (sau mai des) si gandaci :D
Ce am zis si in celelalte posturi era in comparatie cu Timisoara; ma gandesc ca nu poate sa fie prea diferit mecanismul de repartizare si nici caminele.

Mai asteapta putin ca sunt ceva studenti din B pe aici care o sa iti poata oferi informatii la sigur.

#83
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009

View PostKrazilec, on 12 februarie 2013 - 15:17, said:

Salutare . Dupa ce dau bacul anu acesta vreau sa ma duc la poli Bucuresti si vreau sa prind un loc la camin . Este adevarat ca trebuie sa dau spaga ca sa prind un loc ? Daca da cam cat e spaga pentru ca am auzit niste cifre destul de dezamagitoare : 400-800 euro Posted Image .


La ce facultate de la Politehnica vrei sa intri?

#84
Krazilec

Krazilec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 18.06.2011

View Postgozmyn, on 12 februarie 2013 - 17:08, said:



La ce facultate de la Politehnica vrei sa intri?

Pai ordinea ar fi : automatica si calculatoare,transporturi auto,etti si ingineria aerospatiala . Dar cel mai mult as vrea la transporturi auto ...

#85
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Stii ca Politehnica are multe cladiri din Regie, insa loc o sa prinzi, chiar daca o sa fiti supracazati. In general sunt gandaci, mizerie, galagie iar ca sa prinzi o camera buna trebuie vorbit din timp cu administratorul si mituit cu "ceva" euroi. Ca primul an, nu te astepta sa ai o camera acceptabila, chiar daca ai medie mare, nu e exclus sa te bage pe la etajul cel mai galagios, 1-2 depravati in camera si sa prinzi animale de companie. Daca ai pile si mai cunosti un sef de camin poti sa depui cerere si sa mergi in alt camin, chiar daca nu tine de facultatea.

Stiu ca unul de la etti, chiar daca trebuia sa prinda loc in Leu, pentru ca nu a dat bani , a fost trimis pe la P26 /27 nu mai stiu exact, baiatul avea medie mare, insa conteaza mult banii pentru un loc bun in camin.  

Acum depinde de tine, eu unul nu am reusit sa ma acomodez in camin. Prinsesem loc in 21.

#86
Krazilec

Krazilec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 18.06.2011
Sounds creepy Posted Image . Oricum mersi pentru informatii :) .

Edited by Krazilec, 12 February 2013 - 22:19.


#87
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
La fel de entuziasmat eram si eu, pana sa vad camera si holul + manelel de la vecini. Posted Image

#88
flegma

flegma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 09.08.2009
Mie un singur lucru imi place la camin. Reteaua de toata jena.

Edited by flegma, 13 February 2013 - 15:17.


#89
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Si mie,abia prind 11 mb/s. Insa asta in Galati.

Edited by asasinuxp, 13 February 2013 - 16:17.


#90
flegma

flegma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 09.08.2009
Nu la asta ma refeream. Ma refeream ca e foarte prost securizata si cu anumite programe te poti distra la maxim.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate