Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Cazare cămin/gazdă/apartament.

- - - - -
  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#1
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Nu stiu ce s-a intamplat cu primul topic de a disparut, asa ca ma simt nevoit sa deschid altul, care va contine discutii referitoare strict la acest subiect.

#2
Larra19

Larra19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.09.2010
Buna :rolleyes:  Stiti cumva adresele caminelor private din Timisoara?

#3
Lazy_axa

Lazy_axa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.09.2010
Salut,

De la anul o sa trebuiasca sa imi gasesc pentru facultate in bucuresti un loc sa stau. Nedumerirea mea este daca in camine private se poate sta fata cu baiat ( eu cu iubita ) in aceasi camera ( camera de 2 persoane) sau sarsoniera pt studenti sau este interzis? caut ca nebunu si nu gasesc nimic sa ma lamuresc. Multumesc mult

#4
bb_girl

bb_girl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 30.12.2008
Exista camere de 2 persoane la camine prin Cluj?

#5
Anahi_Mia

Anahi_Mia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 11.02.2008

 Lazy_axa, on 30th September 2010, 21:01, said:

Salut,

De la anul o sa trebuiasca sa imi gasesc pentru facultate in bucuresti un loc sa stau. Nedumerirea mea este daca in camine private se poate sta fata cu baiat ( eu cu iubita ) in aceasi camera ( camera de 2 persoane) sau sarsoniera pt studenti sau este interzis? caut ca nebunu si nu gasesc nimic sa ma lamuresc. Multumesc mult

In Hasdeu da. In A-uri si in cele de familie. De obicei in A-uri se intra daca esti masterand...bla bla...sau daca dai bani :D same thing si la cele de familie :)
Mai este si caminul 14, dar camera e foarte mica...tot de 2 persoane si mai e si 17 :D Oricum din anul 1 nu prinzi in astea fara bani, iar in anul 2 pentru 14 si 17 iti trebuie medie HUGE :D peste 9 cred :-? si in anul 3 peste 9.5 :) Ceva de genul parca era :)
In rest, camine private cu camere de 2 persoane nu am auzit. Doar cu 4 (cel din spate de la BRD sau cel de la IRA)

#6
bizzu13

bizzu13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 21.07.2010
Care sunt conditiile caminelor SNSPA, unde se gasesc, taxele? Nu am gasit informatiile necesare nicaieri.
Orice informatie mi-ar fi de folos, chiar si imagini!
multumesc! :peacefingers:

#7
cristyy

cristyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 16.08.2007
Salut! Sunt elev in clasa a 12a si am decis sa urmez cursurile facultatii de matematica-informatica, specializarea informatica, din cadrul universitatii bucuresti. De aceea am inceput sa ma informez despre aceasta facultate (admitere, cazare, etc.). Puteti sa-mi spuneti in ce camine sunt cazati studentii din primul an si care sunt criteriile de repartizare?

#8
Carina82

Carina82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.02.2011
Te repartizeaza dupa medie,prioritate au cei care sunt la buget.

Edited by Lucian_M, 15 February 2011 - 15:30.


#9
AsukaHajime

AsukaHajime

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.05.2011
Okei care stie ce prioritati sunt la caminul de medicina din Iasi?

+ .... Am inteles ca sunt niste camine (pe langa Copou) gen garsoniera blabla cu diverse imbunatatiri... facute sau renovate recent , are cineva mai multe informatii?

#10
ioana90

ioana90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 06.07.2008
http://ssmi.ro/index...n...&Itemid=273

La linkul urmator ai la album foto si niste poze din caminul E5 ca sa-ti faci o idee cum arata:

http://www.umfiasi.r...ineCantine.aspx

Poti sa te inscrii pe http://ssmi.ro la sectiunea forum pentru a mai afla noutati daca te intereseaza admiterea la UMF Iasi. Succes!

Edited by ioana90, 01 May 2011 - 21:09.


#11
AsukaHajime

AsukaHajime

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.05.2011
Merci frumos>:D<

#12
valx90

valx90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 11.06.2007
Am si eu o intrebare pentru cei de la automatica si calculatoare: cum este in general atmosfera in camine? adica daca este liniste sau sunt prea multi care se imbata seara de seara si fac galagie...
Si inca ceva: se poate sa fie intr-un camin studenti de la A&C si de la alta facultate?
Multumesc anticipat!

#13
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006
Care imi poate oferi o informatie legata de cazarea pe vara in caminele din Brasov?
Mersi mult

#14
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Am niste intrebari in legatura cu inchirierea unui apartament in Iasi, si pentru a nu fi offtopic aici, as vrea sa intrati pe acest topic deschis de mine la Imobiliare si sa-mi dati un raspuns daca vreti. :peacefingers:

#15
justmemihaela

justmemihaela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.10.2010
Are cineva informatii privind caminele din Sibiu?

#16
rusandrei

rusandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 23.06.2009
Salut. As avea o mare rugaminte pentru cei care sunteti din sectorul 1 Bucuresti. In iulie voi avea examenul pt Academie de Politie si m-ar interesa un loc de cazare prin apropiere, sau macar pe traseul mijloacelor de transport care trec pe acolo. Daca imi puteti recomanda vreun hostel sau un camin v-as ramane dator. Multumesc.

#17
alexandra1989

alexandra1989

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 30.06.2010

 bb_girl, on 10th October 2010, 23:07, said:

Exista camere de 2 persoane la camine prin Cluj?
Salut. Exista multe camine de 2 persoane  in Cluj.
Pot sa iti spun de cele de la Babes. Este caminul 14 cu 2 locuri, fara baie in camera (doar o chiuveta)
Apoi este 17 cu 2 locuri, o baie la 2 camere.
Si mai sunt A- urile (garsoniera), unde de obicei stau familistii.
Dar exista Economica (I si II) cu cate 3 locuri, si 2 bai in camera (una cu toaleta si una cu dus).
Oricum, in toate, conditiile sunt ft ft ft ft bune. Iarna stateam cu tricou si pantaloni scurti si muream de cald. Eu am stat intr-un camin unde eram 5 in camera si a fost perfect.
Nu ti-as recomanda un camin cu baie in camera doar daca cunosti persoana cu care stai si o stii curata. Altfel, imagineaza-ti cum o sa faci curat in baie dupa cealalta. Nu prea dragut.
Succes.

Edited by alexandra1989, 01 July 2011 - 06:51.


#18
evilwhisper

evilwhisper

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 03.05.2008
La politehnica au spus cei de la secretariat (IMST) ca nu mai este nevoie sa completez cerere pentru cazare in camin. Nici studenti.pub.ro nu functioneaza pentru 2011-2012. Stie cineva ceva in legatura cu vreo cerere online?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate