Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Vibe FM

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
581 replies to this topic

#1
djallexis

djallexis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 29.09.2010
De cateva luni, si Vibe FM a adoptat "reteta" care a dus la "decesul" fratelui sau de nisa - One FM - , difuzand hituri dance ale momentului, majoritatea "made in Romania". Transformarea Vibe FM in "hit station" isi face deja efectele. Astazi, a devenit oficial faptul ca trustul Lagardere poarta tratative pentru a vinde o parte din frecventele din tara ale Vibe FM.

Mai multe, aici: http://djalexis.indu...ul-sfar?itului/

Edited by djallexis, 29 September 2010 - 13:57.


#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Eu prefer ProFM Dance, desi am vazut ca in audiente nu a iesit prea bine... are muzica mult mai buna si se repeta parca mai putin in comparatie cu Vibe.

Vibe FM pot spune, cu parere de rau, ca s-a cam "manelizat", difuzeaza prea multe melodii romanesti care desi par ok, dupa ce le auzi de zece ori pe zi deja incepe sa ti se acreasca de ele...

Edited by gumball3000, 29 September 2010 - 14:33.


#3
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
Si eu sunt curios ce se va intampla. Ideea cu manelizarea o sustin si eu. Sunt prea multe piese romanesti. Cel putin in 20 vibes, 80% sunt din RO.

Edited by a_d_y, 29 September 2010 - 14:37.


#4
djallexis

djallexis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 29.09.2010
Total de acord, Pro FM Dance este cu mult peste Vibe din punct de vedere al calitatii content-ului muzical. Nu inteleg de ce Media Pro nu a alocat frecvente noi pentru Pro FM Dance in localitatile unde acum Pro FM se receptioneaza pe 3-4 frecvente, dupa disparitia Info Pro.  :nonobad: Pe de alta parte, eu am ales One Underground, e mult mai aproape de gusturile mele. Vibe mai are un pic si seamana 100% cu Piss FM, din punct de vedere al muzicii. Ce-a fost si ce-a ajuns... De fapt, cam asta spune si analiza de pe link-ul acela. Curand, revenim la mp3-uri in masina :)

Edited by djallexis, 29 September 2010 - 14:38.


#5
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005

View Postdjallexis, on 29th September 2010, 15:37, said:

Total de acord cu tine, Pro FM Dance este cu mult peste Vibe din punct de vedere al calitatii content-ului muzical. Nu inteleg de ce Media Pro nu a alocat frecvente noi pentru Pro FM Dance in localitatile unde acum Pro FM se receptioneaza pe 3-4 frecvente, dupa disparitia Info Pro. Cred ca salariatii lor sunt platiti degeaba :nonobad: Pe de alta parte, eu am ales One Underground, e mult mai aproape de gusturile mele. Vibe mai are un pic si seamana 100% cu Piss FM, din punct de vedere al muzicii. Ce-a fost si ce-a ajuns... De fapt, cam asta spune si analiza de pe link-ul acela. Curand, revenim la mp3-uri in masina :)


Pentru ca pro fm dance nu produce nimic :).

#6
djallexis

djallexis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 29.09.2010
Nu produce Pro FM Dance, asa este. Dar poate sa produca, daca primeste niste frecvente si niste animatori/DJ buni. Nu cred ca Pro FM produce mai mult intr-o localitate daca este receptionat pe 4-5 frecvente in loc de una singura. Dimpotriva, cresti costurile de intretinere a mai multor emitatoare, rezultatul fiind acelasi, din punct de vedere al contractelor de publicitate atrase. De exemplu, aici Pro FM se prinde acum pe 5 frecvente.

#7
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005

View Postdjallexis, on 29th September 2010, 15:42, said:

Nu produce Pro FM Dance, asa este. Dar poate sa produca, daca primeste niste frecvente si niste animatori/DJ buni. Nu cred ca Pro FM produce mai mult intr-o localitate daca este receptionat pe 4-5 frecvente in loc de una singura. Dimpotriva, cresti costurile de intretinere a mai multor emitatoare, rezultatul fiind acelasi, din punct de vedere al contractelor de publicitate atrase. De exemplu, aici Pro FM se prinde acum pe 5 frecvente.


Nu e vorba de asta. Uita-te la vibe . Baietii astia doi ( andi si hodor) au adus muzica de nisa pe mainstream. Daca ei nu mai sunt ok, atunci nu stiu cine este. Sunt alti factori ..

Edited by a_d_y, 29 September 2010 - 14:49.


#8
djallexis

djallexis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 29.09.2010
Poate apare un Pro FM Manele. Asta ar produce enorm de multi bani   :peacefingers: Si cand ma gandesc ca, atunci cand eram mic, adormeam cu radio-ul sub perna, ascultand talk-show`uri noaptea tarziu... Ehe, vremuri...

#9
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005

View Postdjallexis, on 29th September 2010, 15:52, said:

Poate apare un Pro FM Manele. Asta ar produce enorm de multi bani :peacefingers: Si cand ma gandesc ca, atunci cand eram mic, adormeam cu radio-ul sub perna, ascultand talk-show`uri noaptea tarziu... Ehe, vremuri...


Ideea nici eu n-o suport. Dar in cazul asta trebuie sa fiu obiectiv si sa "bag" ceea ce se da pe piata. Crede-ma ca sunt satul de "gipsy queen" sau nu stiu mai ce piesa care dupa 3 , 4 luni se duce pe apa sambetei. Dar nah, numai aia mari pot schimba ceva, ceilalti mici.. vor astepta..

Edited by a_d_y, 29 September 2010 - 14:57.


#10
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

View Postdjallexis, on 29th September 2010, 15:52, said:

Poate apare un Pro FM Manele. Asta ar produce enorm de multi bani   :peacefingers: Si cand ma gandesc ca, atunci cand eram mic, adormeam cu radio-ul sub perna, ascultand talk-show`uri noaptea tarziu... Ehe, vremuri...
eu dormeam cu radio contact in fiecare noapte. si ma trezeam dimineata cu "goooood morning"

#11
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
eu tin minte ca prin 2004-2005-2006 adormeam cu house experience in urechi...acum...partidul pishatilor de la kispis e doar muzica de rahat gen inna si mai stiu eu ce artisti de debara.si nu ar fi problema artistii,CI MELODIILE IN SINE.sunt aceleasi 10 melodii care le aud de fiecare data cand fac greseala de a da pe piss.MA ROG INTENS SA DISPARA SI VAIB CU MANELELE LOR CU TOT.SUNT UN POST DE COMMANDO,LEGAT DE 21,PISS SI RESTUL POSTURILOR DE DEBARA.

#12
pity

pity

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 04.04.2005
Stirea de fata nu face decat sa arate si mai clar situatia deloc fericita a trustului Lagardere, puternic lovit in sondaje prin scaderea Radio 21, altadata o voce redutabila a CHR romanesc. Nici Europa FM nu mai sta atat de laudabil pe cat era acum cativa ani. Cat despre Vibe... se vede ca este prioritatea nr 3, ca retea folosita ca balast de aruncat atunci cand nava da semne ca se scufunda.

#13
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
a scris cineva pe cna ca din 10 care sunt in prezent, vor ramane 2 :| mda..

#14
djallexis

djallexis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 29.09.2010
@ vladul_care_este: respect, pentru avatarul tau :P Atata post de radio mai ascult si eu acum, dupa ce si Vibe a devenit manea autohtona: One underground :) Oricum, ma gandesc ca in cel mult un an, pe FM nu va mai fi nimic de ascultat in Romania.  :deadtongue:

#15
calin_naravas

calin_naravas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 15.01.2007
Echipa VIBE FM începe să se mărească. Abia azi am găsit pe net (nu știu dacă s-a confirmat și oficial), dar fostul DJ ONE FM Adrian Eftimie va face emisiune la VIBE FM din 1 octombrie. Mai multe aici: http://www.nights.ro...octombrie_2010/

#16
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
degeaba...

#17
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 15.04.2007

View Posta_d_y, on 29th September 2010, 16:38, said:

a scris cineva pe cna ca din 10 care sunt in prezent, vor ramane 2 :| mda..


atunci ar ramane Bucurestiul...si mai care ?
sau cea de-a zecea e de pe satelit ?
din cate stiam sunt 9 frecvente Vibe, daca gresesc sa ma corectati

#18
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005

View Postnapster1, on 29th September 2010, 17:42, said:

atunci ar ramane Bucurestiul...si mai care ?
sau cea de-a zecea e de pe satelit ?
din cate stiam sunt 9 frecvente Vibe, daca gresesc sa ma corectati



da.. 9 sunt

Edited by a_d_y, 29 September 2010 - 17:06.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate