Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Comparatie imprimante

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

 ironcross1, on 11th November 2010, 01:03, said:

NU iti trebuie aspirator pentru tonner, poti pune aspiratorul in geam cu partea care scoate aerul si poti aspira cartusul
praful pt toner nu este tocmai sanatos dar nici nu mori de la o incarcare la juma de an, asta cu conditia sa nu-ti bagi nasu in toner si sa il torni usor ca sa nu se imprastie prin camera si in aer

componentele cartusului se pot curata fara probleme si cu alcool izopropilic dar nu este recomandat
cat pentru partea rezituala a cartusului, nu e necesar sa fie aspirata
se poate deserta pe un ziar lovit usor ca sa cada tot praful si gata, nu trebuie sa fie totul luna de curat

nu mi-am incarcat niciodata la centre specializate cartusele nici cele laser nici cele inkjet
si nu am avut probleme niciodata

nu inteleg de ce se insista sa se schimbe tamburul dupa 3 incarcari, daca nu este zgariat , daca nu este tinut in lumina , daca nu sunt trase foile fortat atunci cand se blocheaza cu cartusul inauntru, tamburul te poate tine mult mai multe incarcari
daca nu te intetereseaza contrastul foarte tare o sa te plictisesti cat o sa te tina un tambur


Depinde de la cartus la cartus, la samsung la modelele mai vechi de HP cilindrul tinea si 5 reumpleri, dar modelele noi de cartuse HP CB435A, CB4436A, 278A, 285 - cilindru tine cel mult 2 refiluri.

#20
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Pana la urma ce imprimanta laser mai recomandati?
Eu am ramas blocat intre Canon 3310 parca si ip6000 sau ceva de genul.
La pret sunt destul de apropiate, am inteles ca se paote face refill fara resetare chip si alte chestii destul de usor si din ce am inteles au parca la aia cu 6000 poti sa tragi cam 5000 de pagini fara probleme.

#21
Alyssa25

Alyssa25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.01.2011
Chiar asa ce imprimanta laser negru recomandati . (din cate am auzit pentru refil iefit se recomanda cele second )   ???

#22
ironcross1

ironcross1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.06.2010
salut
in legatura cu imprimanta mea samsung ml-1640

i-am modificat firmware, acum nu mai are problema paginilor
am gasit la germanos in cosul de gunoi , aiureala aia cu baterii uzate care cica e eco, un cartus dar era cilindrul jumatate voalat, am schimbat cilindrul si merge ca noua

problema e la primul meu cartus, care si dupa ce i-am schimbat cilindrul trage foile sterse si unde e negru trage cu dungi mai inchise, adica un contrast imbunatatit in unele parti sub forma de dungi
lamela nu e problema ca am schimbat-o cu una buna si tot la fel face

sa fie rola aia de ia tonerul si il pune pe cilindru?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate