Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Teapa mobila pe comanda vreaumobila.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
adymoise06

adymoise06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.02.2007
Update vreaumobila.ro
Pe 04 Aprilie 2018 mobila mea comandata acum aproximativ un an a fost terminată. Cred ca acest termen nu mai are nevoie de alte comentarii pentru a înțelege cât de serioși sunt acești oameni. Mai mult de atât, nu au mai adus o oglinda de baie. Deloc. Dar pentru 200 de lei ma lipsesc, o cumpăr eu și gata. La o comanda de 25.560 lei s-a pierdut o oglinda, care la mine nu este, la ei nu este, așa ca ma voi descurca singur.

Concluzie: fără cuvinte. Evitați!

#20
alexandrinabob

alexandrinabob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 06.02.2015
Multumesc pentru informatii, Ma bucur ca nu am mers cu ei si firul asta a ajutat mult.
Am cautat in noiembrie anul trecut sa fac mobila de bucatarie. Ei fiind printre primii datorita sitului.
Nu mi-a placut raspunsul si am dat si peste acest fir.

Am mers la Elite, am colindat toate galeriile, am intrebat peste tot. In ultimul moment m-am hotarat la o firma ascunsa bine si i-am intrebat de ce este mobila lor usor mai ieftina decat a celorlalte firme din complex. Mi-au raspuns ca isi vopsesc singuri MDF-ul.

Nu e adevarat ca trebuie sa astepti mai mult de 60zile. Poate depinde si de dimensiuni si optiunii. Aveam bucatarie de mdf vopsit, cu amortizoare, dar fara aventos sau altele.

Cu plata e adevarat, se da in avans 50% de obicei, altfel nu iti face nimeni, nimic. Eu am platit jumatate pe 25nov. 2017 si pe 10ian2018 au venit cu ea, fix cum au promis. Restul de jumatate l-am platit inainte sa vina, pe 9ian. Nu am vazut mobila, dar puteam probabil sa merg sa o vad la ei. Cred cas o firma mica prin Ilfov.

Au montat 2 oameni si a durat 1 zi. In comparatie, celor de la Lems le-a luat cu 11zile mai mult sa livreze un coltar comandat in aceeasi zi, o masa si 4 scaune, toate achitate integral. Produse standard, nimic deosebit. Nu ca ma plang de ei, vreau doar sa subliniez, ca se poate si livrare rapida. As zice super-rapida daca ma gandesc ca perioada a inclus si sarbatorile de iarna.

In plus, au venit la masuratori desi stabilisem din showroom tot. Iar fata din showroom a facut tot ce putut ca sa includa cat mai multe dulapuri si ne-a ajutat foarte mult la proiectare, cu incadrarea corpurilor pentru ca aveam o pozitie mai speciala care ingloba si un stalp+grida, a facut sugestii inclusiv la vopsea bazat pe modelul de la faianta si gresie.

Am intrebat-o daca se intampla sa aiba intarzieri, nu ma grabeam, dar vroiam sa fiu anuntata. Fata a zis ca au avut o singura data o intarziere, in conditii speciale si au anuntat clientul cu o saptamana mai devreme.

Sunt foarte multumita de mobila, este exact ca pe monstrele de vopsea si cum am vazut in showrom, in plus nu am usi nealiniate si functioneaza impecabil.

Pot sa zic din experienta avuta ca este cam o loterie. Adica atunci cand am vizitat Elite center, ne placea mobila de la o firma foarte mult, dar nu am gasit pe nimeni cu care sa putem lua legatura, era sambata si nu aveau.

La alta firma care ne-a placut ne-am reintors sa comandam si am dat peste un ditai scandalul intre doamna de la firma si o familie care dupa intarzieri de 2 saptamani, nu li se raspundea la telefon si vroia sa anuleze comanda. Nu ne-a deranjat intarzierea, ci modul arogant in care raspundea persona cu care discutau. Nu am stiut cum sa fugim mai repede.

In plus sunt aruncate firme mici alaturi de firme mai mari  si daca nu cunosti sau nu stii ce vrei e usor sa devii nemultumit. Spre exempu Lems aveau numai mobila de pal, standardizata. Staer in schimb ofereau foarte multe si aveau culori superbe dar pereturile lor erau printre cele mai ridicate.

Pe mine nu ma interesa neaparat o firma mare, dar aveam cateva pretentii cum ar fi corpuri complet customizate si mdf vopsit.

Edited by alexandrinabob, 18 April 2018 - 14:15.


#21
florin1111

florin1111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 22.11.2009
Buna ziua, referitor la teparul Barbu Traian Florin, am fost pacalit si eu, tot amana tot amana. Voi face plangere la politie si ii voi face si un cont de facebook sa il gaseasca lumea mai usor, poate nu mai primeste avans. Am poza cu cartea lui de identitate. Momentan are un Mercedes negru break, an 2000 nr inmatriculare B961sne. Voi reveni cu informatii poate ma ajutati cu profilul lui de facebook sa il distribuim, ar fi frumos sa facem si o lista cu cei ce au luat teapa, fara nume complet, doar enumerati si sa facem un grup ceva sa il infundam.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate