Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Cautam parteneri de vacanta

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
georgen

georgen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.09.2007
Salut,
eu cu sotia mea intenionam sa plecam la Punta Cana undeva pe 27.12. si sa ne intoarcem pe 7.01.
Am vrea sa cautam si alti doritori....
Plecare din Munchen..bilete luate printr-o agentie de turism romaneasca
5* d la 1255 Eur...
asa ca...ganditi-va.
cu stima,

#2
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Sunteti swingeri?

#3
Alexxandra87

Alexxandra87

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 530
  • Înscris: 19.09.2010
lol, ce intrebare :)

#4
branco_no

branco_no

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 15.06.2008

 dan84, on 26th September 2010, 23:58, said:

Sunteti swingeri?
Nu cred ca intentia intrebarii a fost daca si-ar gasi parteneri pentru asa ceva.
stiu si eu cum e sa mergi intr-o locatie mai retrasa si sa nu gasesti pe nimeni cu care sa stai de vorba (nu de altceva).
Sa nu fim rai acuma :D

Edited by branco_no, 27 September 2010 - 00:17.


#5
georgen

georgen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.09.2007

 dan84, on 26th September 2010, 23:58, said:

Sunteti swingeri?
Nu,
nu suntem. :notangel:
Colega de mai jos a punctat f bine....

#6
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Eu cele mai naspa momente in vacante le-am avut in compania altor cupluri/persoane/grupuri, chiar prieteni buni. Unul vrea hais, altul cea, unul vrea sa vada muzee, altul nu e interesat de muzee, unii vor sa mearga pe jos, altii vor sa ia taxiul, unii vor la bar, altii la restaurant, unora le e foame acum, altora mai tarziu, unii vor sa stea jos sa-si bea cafeaua tacticos, altii vor sa si-o ia la pachet si sa continue sa mearga, altii nu beau cafea deloc si sunt deranjati de pauzele de cafea pe care le fac cei dintai... E foarte greu sa gasesti parteneri perfecti, in special din randul persoanelor total necunoscute. Cu cati sunt mai multi parteneri, cu atat e mai greu sa se cada de acord asupra unui itinerariu/program/plan de actiune. Asta e experienta mea, repetata de prea multe ori.

#7
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 LoveDemon, on 12th October 2010, 01:31, said:

Eu cele mai naspa momente in vacante le-am avut in compania altor cupluri/persoane/grupuri, chiar prieteni buni. Unul vrea hais, altul cea, unul vrea sa vada muzee, altul nu e interesat de muzee, unii vor sa mearga pe jos, altii vor sa ia taxiul, unii vor la bar, altii la restaurant, unora le e foame acum, altora mai tarziu, unii vor sa stea jos sa-si bea cafeaua tacticos, altii vor sa si-o ia la pachet si sa continue sa mearga, altii nu beau cafea deloc si sunt deranjati de pauzele de cafea pe care le fac cei dintai... E foarte greu sa gasesti parteneri perfecti, in special din randul persoanelor total necunoscute. Cu cati sunt mai multi parteneri, cu atat e mai greu sa se cada de acord asupra unui itinerariu/program/plan de actiune. Asta e experienta mea, repetata de prea multe ori.
Eu am mai fost cu oameni complet necunoscuti... si a mers perfect... uneori ne desparteam, ne vedeam mai incolo pe vreundeva... ca doar nu eram siamezi :) Unii plecau la bazar la shopping, altii in cartierul armean, altii la picnic cu iranienii pe malul raului... si pe urma ne vedeam la un ceai / cafea in Piata Imamului din Esfahan :)

#8
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

 Imperator, on 12th October 2010, 09:08, said:

Eu am mai fost cu oameni complet necunoscuti... si a mers perfect... uneori ne desparteam, ne vedeam mai incolo pe vreundeva... ca doar nu eram siamezi :) Unii plecau la bazar la shopping, altii in cartierul armean, altii la picnic cu iranienii pe malul raului... si pe urma ne vedeam la un ceai / cafea in Piata Imamului din Esfahan :)

pai atunci de ce mai mergeti impreuna? :) exact aceleasi lucruri le poti face si cu ceilalti turisti pe care-i vezi la fata locului, de ce ti-ai mai cara oameni dupa tine?

foarte de acord cu parerea anterioara: desi ar iesi mult mai frumos in mai multe persoane, experienta arata ca nu prea merge. din pacate.

#9
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 DeathRipple, on 12th October 2010, 19:50, said:

pai atunci de ce mai mergeti impreuna? :) exact aceleasi lucruri le poti face si cu ceilalti turisti pe care-i vezi la fata locului, de ce ti-ai mai cara oameni dupa tine?

foarte de acord cu parerea anterioara: desi ar iesi mult mai frumos in mai multe persoane, experienta arata ca nu prea merge. din pacate.
Pentru ca era misto cand ne gaseam toata gasca seara... si uneori ne combinam in diverse configuratii :)

#10
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009
tocmai ce am venit din concediu si am fost 8 pers ( asta dupa ce am avut multe concedii doar eu si sotia). intr-adevar apar discutii ( vezi mai sus cafea , fara cafea, terasa, fara terasa, etc...) dar feelingul de grup nu poate fi atins in doi. Am avut un microbuz inchiriat toata vacanta si a fost super. dp meu dv e mult mai amuzant in grup ( atata timp cat iti asumi discutiile inerente). Acum sper sa plecam in SE Asia si deja suntem 7-8.

ola,

Edited by benji81, 13 October 2010 - 10:23.


#11
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009
Am venit din Asia de SE si am fost 16 insi - a fost incredibil. Exact ce spunea Imperator mai sus, unii faceau una, altii alta dar nu eram mai putin de 5-6 persoane niciodata si seara cand ne intalneam toti la hotel era senzatie. Nu zic ca e bine sau rau dar distractia care poate sa apara in grup nu o poti gasi in doi sau 4 ...Partea rea este ca logistica devine mai dificila, dar merita :)

#12
Plusar

Plusar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 01.07.2008
eu insfac un amic de haripa si vrem sa mergem intr-un loc exotic cu specific tropical , am vazut ca din toamna este vremea cea mai buna pt asa ceva ... noi in principiu vrem sa ne facem program "artistic" independent dar n-ar strica sa ne intalnim mai multi pe seara la hotel cu o bere in fata si sa ne povestim pataniile de peste zi (asa cum zicea Benji81)  
locatia nu am stabilit-o , vom face acest lucru in f-ctie de unde se doreste de catre cei care sunt mai multi (daca vom avea feed back)  :P

suntem oameni civilizati , unul 39 altul 37 ani , unul Buc - altul Buzau, cu ase-ul la baza (doar pt ca am avut bafta de am intrat nu ca am fi destepti ;) )

probabil ca dc nu raspunde nimeni vom merge prin Asia de SE

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate