Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

DTH Television Group (Magic DTH) ?!

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Si eu imi voi cere scuze... daca ceva din cele postate de mine nu se va adeveri.
Pana acum, astea sunt cele mai sigure info... sa speram ca vor veni si altele
Cu denumirea e mai greu... de aia am pus si semnul intrebarii (sursa nu a confirmat 100% ca este Magic DTH)
Dar www.dth.ro este 100% site-ul noului operator

#20
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 30.08.2003
se pare ca exista o conexie intre dth.ro si http://www.visualmediaromania.com/

domain-name: dth.ro
description: Mediamall SRL
description: Str. Maria Rosetti 31
description: et.1 ap.6
description: Sector 2
description: Bucuresti
description: RO
description: Postal Code: 020482
description: Phone: +40212119291
description: Fax: +40212119291
description: Email: [email protected]
description: Registration/ID Number: J40/4671/2002
description: Fiscal Code: R14676135

#21
tylk

tylk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 24.09.2004
Am fost pe site este din 2003 neactualizat.
Am citit la news ca au lichidat contractul cu CNM al fratilor Micula din cauza proastei plati.

#22
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
@LR

1) Scopul legii respective era de fapt sa deschida piata de STB-uri tuturor producatorilor; ceea ce zici tu este un "twist" al legii respective pentru a-i evita chiar scopul.
Iar legea a fost facuta tocmai pt. a le da la cap celor de la UPC si altora ca ei care cer o caruta de bani pt. un STB.

O alta solutie la legea respectiva este CAM-ul; dar nu stiu cata lume o sa dea 100$ pe un CAM (plus costul receptorului) cand are optiunea sa cumpere un receptor mai ieftin cu embedded. Ca sa nu mai vorbim ca in unele cazuri exista chiar optiunea de rate (direct la operator sau prin dealeri) sau chirie.
2) Nici unul dintre operatorii enumerati de tine (exceptie Magic la care putem doar presupune ca vor avea Scopus, dar n-avem de unde sa stim) nu are nici un fel de problema tehnica sa faca simulcrypt.
3) Deductiile de genul: "Magic foloseste NDS" (presupunere deocamdata doar) "deci are bani de la Murdoch" sunt de categoria "Ovex"; altfel spus, wishful thinking.
Are cumva Murdoch contract de exclusivitate cu NDS si n-am aflat eu?

#23
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Citat

1) Scopul legii respective era de fapt sa deschida piata de STB-uri tuturor producatorilor; ceea ce zici tu este un "twist" al legii respective pentru a-i evita chiar scopul.
Iar legea a fost facuta tocmai pt. a le da la cap celor de la UPC si altora ca ei care cer o caruta de bani pt. un STB.

Daca asa crezi tu ca este nu am ce face decat sa iti respect opinia personala cu privire la aceasta problema.

Citat

3) Deductiile de genul: "Magic foloseste NDS" (presupunere deocamdata doar) "deci are bani de la Murdoch" sunt de categoria "Ovex"; altfel spus, wishful thinking

Ar fi bine sa nu confundam acest forum cu RDI-ul OK? Acolo "reprezentantii" RCS ii cam iau peste picior pe toti cei ca "Ovex" care isi permit sa aiba si o opinie critica cu privire la GiGi TV si sa isi exprime parerea despre un alt operator DTH. Cred ca Softpedia este un forum care respecta "free of speach-ul" deci sa nu incepem si aici sa categorisim anumiti membrii ca personaje care au deductii gen "Ovex" daca isi permit ca aici sa aiba si o altfel de parere.  

Citat

Are cumva Murdoch contract de exclusivitate cu NDS si n-am aflat eu?

Pai se pare ca nu ai "aflat" din documentatiile pe care le-ai citit pana acuma ca el este in spatele NDS (aka Videoguard).

#24
tylk

tylk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 24.09.2004
100% Murdok este implicat in NDS!
Si Focus foloseste tot aparatura de la Scopus!

Apropos
El a fost si cel care a dat o mana de ajutor "spargerii" sistemului de codare Seca cu ajutorul laboratoarelor sale pt. tehnologia de criptare(NDS) din Israel,iar ulterior au publicat pe net faimosul fisier secarom zip. care a fost inceputul piratarii sistemului SECA.A vrut sa puna pe butuci compania ITV carela vremea respectiva emitea tot in seca si era concurenta lui directa in UK.Ulterior a fost dat in judecata de catre Vivendi Universal care detinea o buna parte din C+ Franta,Italia si Spania.Dupa "moartea" sistemului seca era doar o joaca de copii cumpararea societatii T+ de la Vivendi pt. a fuziona cu Stream unde Murdok era deja actionar si lansarea comerciala al "produsului" SkyItalia.

#25
salento

salento

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 18.08.2005
Ce mai stiti despre lansarea Magic TV?

#26
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Foarte putin... adica nimic nou  :)
Poate aflam mai multe atunci cand se intoarce Staff-ul din concediu :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate