Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Topic pentru discuţii generale. Solicit UN MIC SFAT...

- - - - -
  • Please log in to reply
315 replies to this topic

#235
CalinEu

CalinEu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 07.05.2011

View PostCorupt, on 08 iulie 2013 - 20:55, said:

Tot la medicina ? Posted Image
Poli

#236
CalinEu

CalinEu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 07.05.2011
Poate să îmi de-a  cineva lista cu mediile de la admiterea din 2012 la Inginerie Mecanică ?

#237
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,601
  • Înscris: 30.07.2003
Nu au valoare acele rezultate, acum vin altii: http://admitere.pub....an_istoric=2012

#238
CalinEu

CalinEu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 07.05.2011

View Postneagu_laurentiu, on 09 iulie 2013 - 09:25, said:

Nu au valoare acele rezultate, acum vin altii: http://admitere.pub....an_istoric=2012

Ştiu dar vreau să îmi fac o ideie vagă. :D

#239
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View PostCalinEu, on 08 iulie 2013 - 22:03, said:

Poli

In cazul acesta conditiile din camin sunt mai mult decat decente. (asta am auzit de pe la altii)
Bucatarie pe etaj, sapalatorie, liniste in camin. Doar ca daca nu faci rost prin alte metode de loc in camin, atunci vei fi in camera de 6 sau 5 persoane.

#240
CalinEu

CalinEu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 07.05.2011

View PostCorupt, on 09 iulie 2013 - 14:00, said:

In cazul acesta conditiile din camin sunt mai mult decat decente. (asta am auzit de pe la altii)
Bucatarie pe etaj, sapalatorie, liniste in camin. Doar ca daca nu faci rost prin alte metode de loc in camin, atunci vei fi in camera de 6 sau 5 persoane.

Nu sunt pretentios, sa am unde sa dorm :)))

#241
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010

View PostCalinEu, on 09 iulie 2013 - 09:23, said:

Poate să îmi de-a  cineva lista cu mediile de la admiterea din 2012 la Inginerie Mecanică ?

Au ramas locuri libere chiar si dupa admiterea din toamna , deci s-a putut intra si cu media 5.5 (minima posibila) . Totusi s-au taiat din locuri anu asta . Daca anul trecut la Inginerie Mecanica erau 145 , anul acesta sunt 75 de locuri . De fapt ce au facut ei, au vazut cati elevi au avut in anul I in anul universitar 2012/2013 si au adaugat 10 si astfel s-a numarul de locuri pt anul acesta .

Eu zic ca intri sigur . De camine, cei din anu 1 de la mecanica nimeresc in camine renovate acum 4 ani , (19-20-21-22) cu 5 etaje . Cei din anu 1 nimeresc deobicei la etaju 5 (mai ales baietii). Sunt 2 camere la un grup sanitar , 5 paturi in camera(aici e singura buba) . Conditiile sunt decente zic eu . Fereste ca dracu de tamaie de MV2(chiar daca sunt langa facultate) .

PS: ce am zis eu e pentru UPT .

Edited by qew, 09 July 2013 - 21:31.


#242
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 19.07.2008
Cred ca te baga in functie de medie. Nu e niciun criteriu cu ala e de la Mecanica si hai sa-l bagam in douazeciuri. Eu am stat cu unu de la Mecatronica in camera si nu eram cazat la douazeciuri.

Ce e rau la MV2? Faptul ca nu sunt fete? :))

#243
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Mie unu nu imi place in MV2 . Mi-a lasat impresia ca e mai murdar ca in alte camine pe hol , cel putin cat am fost acolo , si nici camerele nu-mi plac . Si nu , nu fetele is problema Posted Image, ca se gasesc pe toate drumurile . Majoritatea colegilor mei stau in douazeciuri , cu mici exceptii . Cei din MV-uri (care sunt putini) sunt majoritatea cei ce au intrat in toamna .

Edited by qew, 10 July 2013 - 00:49.


#244
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 19.07.2008
Eu stau acum in MV2 si mi se pare ca e aur faptul ca e la 2 minute de scoala. Aveam altadata laborator de la 8 la 10. Terminam ce aveam de facut pana la 9 si eram liber. Imi lua 10-15 minute numai pana in complex. Efectiv mergeam inapoi la camin ca sa stau in camera 20 de minute, dupa iar trebuia sa plec. Asa, fiind aproape, imediat tragi o fuga. Si e aproape si de centru si de Piata Unirii. Chiar nu sunt fan Porky's sa ma bucur ca stau la mai putin de 3 minute de Porky's cum erau colegii mei din camera Posted Image)

Cat despre mizerie... rugati-va sa nu picati in 1 sau 2, dar mai ales in 1 Posted Image) Nu ai fost in 1? Ala chiar e infect rau. Fiecare scuipa unde apuca, dimineata poate ai norocul de a te trezi cu boratura la usa, iti baga altii chistoace pe sub usa, se arunca pe coridor tot felul de chestii etc

Ce am observat, e ca daca faceti cazare la grup, adica cerere pentru 2 sau mai multe persoane, de obicei nimeriti in 1 sau 2. Erau o gramada asa. Stiu persoane cu medie 9+ care stateau in 1 si din cauza asta cu cererea. Morala: nu faceti cerere pentru a sta cu persoane pe care le cunoasteti fiindca aveti sanse mari sa picati acolo, indiferent ce medie aveti.

Edited by DarkEnemy, 10 July 2013 - 07:20.


#245
CalinEu

CalinEu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 07.05.2011
Multumesc de sfaturi ! Posted Image

#246
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
@DarkE mai se plimba gandacii pe pereti prin camere si la baie ? :D

#247
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 19.07.2008
La baie e marele cartier general. In camera nu am prea avut. Am nimerit bine. Altii ziceau ca dorm cu luminile aprinse din cauza gandacilor.

Despre douazeciuri am auzit povesti horror: soarecii fac legea pe acolo :))

#248
CalinEu

CalinEu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 07.05.2011

View PostDarkEnemy, on 10 iulie 2013 - 14:37, said:

La baie e marele cartier general. In camera nu am prea avut. Am nimerit bine. Altii ziceau ca dorm cu luminile aprinse din cauza gandacilor.

Despre douazeciuri am auzit povesti horror: soarecii fac legea pe acolo Posted Image)

Jesus Posted Image

#249
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View PostDarkEnemy, on 10 iulie 2013 - 14:37, said:

La baie e marele cartier general. In camera nu am prea avut. Am nimerit bine. Altii ziceau ca dorm cu luminile aprinse din cauza gandacilor.
:D Cred ca au mai schimbat cate ceva. Eu am stat acolo in urma cu 1 an, dar numai pt 2 zile pe perioada admiterii (24-25 iulie).

Cam asa era si la noi inainte, dar intre-timp au deratizat locul si sunt mai putini. Posibil sa mai fie cativa din cand in cand pe la baie:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/e3QTsX5YSUM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#250
ionut291

ionut291

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.07.2013
Salut ,stie cineva ce conditi sunt la Medicina Veterinara (cum se fac orele,materie gra/usoara,ultima medie de admitere) ,stiu ca se fac 6 ani insa imi plac mult animalele si am luat o nota decenta la BAC la  biologie.

#251
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,601
  • Înscris: 30.07.2003

View Postionut291, on 17 iulie 2013 - 16:36, said:

ce conditi sunt la Medicina Veterinara
Sunt destule universitati, numai tu stii la care te gandesti.

View Postionut291, on 17 iulie 2013 - 16:36, said:

materie gra/usoara,ultima medie de admitere
Greutatea e relativa, tine de perceptia fiecaruia in functie de cunostintele acumulate, de pasiune etc. Media difera de la un an la altul, vin alti oameni.

#252
ionut291

ionut291

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.07.2013

View Postneagu_laurentiu, on 17 iulie 2013 - 17:07, said:

Sunt destule universitati, numai tu stii la care te gandesti.

Greutatea e relativa, tine de perceptia fiecaruia in functie de cunostintele acumulate, de pasiune etc. Media difera de la un an la altul, vin alti oameni.
Azi am fast sa iau un frmular de inscriere si pe tote afisele scria cu litere de o schioapa"fugiti cat mai puteti e chin!!!" m-am amuzat putin ,dar m-a si pus pe ganduri

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate