Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

Topic pentru discuţii generale. Solicit UN MIC SFAT...

- - - - -
  • Please log in to reply
315 replies to this topic

#1
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Atata timp cat NU va injurati si nu vorbiti urat, aici puteti sporovai in voie. Ce v-as ruga- incepeti propozitiile cu litera mare si... cam atat.
Spor!

LE: era sa uit- nu e bursa, deci fara anunturi de vanzare/cumparare, ca se lasa cu suspend/ban. La fel- limbajul tip Irc/mess nu este admis- se sterge si se da warn.
LLE: am modificat titlul.

Edited by Lucian_M, 23 September 2010 - 18:03.


#2
most_wanted_racer_alive

most_wanted_racer_alive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 16.04.2009
Adică să nu ne scoatem ochii care facultate e mai bună? Cam greu de realizat. Dar bună ideea unui loc unde poate să întrebe lumea ce îl sau o doare despre facultate fără teama de a fi trimiși în alt loc.

  Am scris și cu diacritice  :notangel: . Cred că merit un os in plus.

#3
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Da' ce, eu lucrez la abator? :D

Ideea era ca aici se poate discuta pe teme de scoala/facultate/camine/gazde/cursuri/orare/activitati diverse. In momentul in care cineva sare calul, rog sa se dea report. Ar fi de dorit ca sa nu apara mesaje gen "Salut! Ce faci?", mi se par niste prostii. Daca ai ceva important de scris- scrie, daca nu, stai si citeste- material o sa fie.

Edited by Lucian_M, 22 September 2010 - 14:13.


#4
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Eu vorbesc la pereti? :D

Edited by Lucian_M, 22 September 2010 - 14:16.


#5
robyzz

robyzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 06.07.2008
Postez si aici reply-ul asta ca poate pe aici intra mai multi si are cineva idee de ce zic :D

View Postrobyzz, on 17th September 2010, 12:02, said:

So, sunt clasa a XI-a si vreau sa dau la medicina la Timisoara. Problema ii ca nu stiu ce carte de a XI-a sa imi iau ca sa o folosesc atat la scoala in cursul acestui an cat si sa invat pt. admitere.

La facultatea de medicina din Cluj am gasit la ei pe site ce fel de manuale am nevoie dar la cea din Timisoara nimic.

Va rog care stiti sa imi ziceti ce manual de clasa a XI-a ii nevoie pentru admiterea la Timisoara.




Asta e postare pentru "Am nevoie de...". Nu stiu de ce nu te-ar lua cineva la misto. Bagatorii in seama vor avea mesaje sterse.

Edited by Lucian_M, 22 September 2010 - 15:04.


#6
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

View PostGlobalMods/Editat de Lucian_M, on 22nd September 2010, 15:15, said:

Eu vorbesc la pereti? :D
Nu stiu ce sa zic. Aria de medicina e mai incolo! :D

Edited by GlobalMods, 22 September 2010 - 19:19.


#7
most_wanted_racer_alive

most_wanted_racer_alive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 16.04.2009
Ce ma doare pe mine inima ca la topicul UMF Iasi nu bate mai deloc vantul ca sa aduca curiosi. :crying: Eu pe cine mai dadacesc si indrum?

#8
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,121
  • Înscris: 02.07.2006

View PostLucian_M, on 22nd September 2010, 14:04, said:

Atata timp cat NU va injurati si nu vorbiti urat, aici puteti sporovai in voie. Ce v-as ruga- incepeti propozitiile cu litera mare si... cam atat.
Spor!

LE: era sa uit- nu e bursa, deci fara anunturi de vanzare/cumparare, ca se lasa cu suspend/ban. La fel- limbajul tip Irc/mess nu este admis- se sterge si se da warn.
pai si sectiunea asta de forum pentru ce e?Nu pentru asa ceva ? http://forum.softped...p?showforum=654

#9
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Nu, ma refeream la "discutii libere" referitoare la acest domeniu.

#10
aSD_

aSD_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 09.07.2010
Cineva la Babes informatica? :D

#11
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,121
  • Înscris: 02.07.2006
Se pune si aia care au terminat demult? :lol:

Edited by Lucian_M, 23 September 2010 - 19:02.


#12
aSD_

aSD_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 09.07.2010
Ai putea sa-mi spui niste impresii :D

#13
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
bre, oameni buni de la facultatile alea unde la admitere sunt nspe pe un loc (gen finante-banci, psihologie, litere, drept, etc), am si eu o curiozitate: de ce va apucati de facultatile alea cand stiti ca sunt enorm de mari sanse sa nu faceti nimic dupa ce terminati?

Reminder: Motivul ca e usor si pot sa ma duc in club cand am chef nu se ia in considerare ca l-am auzit de prea multe ori.

#14
most_wanted_racer_alive

most_wanted_racer_alive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 16.04.2009
Ca bine mai zici mwlambo! Mi-ai luat vorba din gura. As vrea sa vad si eu ce raspunsuri originale vor fi.

Edited by most_wanted_racer_alive, 24 September 2010 - 18:39.


#15
Sikandar

Sikandar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 12.07.2009
Salutare.

Am discutat în seara asta cu un coleg care m-a pus pe gânduri. La startul anului universitar 2009-2010 am fost anunțați că trebuie să urmăm un curs auxiliar de psihologie-pedagogie (nu știu exact cum se numește). Nu am făcut cerere, nu l-am studiat. Știu că este necesar în vederea alegerii unei cariere în sistemul de învățământ, dar cum nu aș vrea să aleg o astfel de carieră și nu era obligatoriu, nu i-am acordat importanță. Ca pe urmă să aflu că:  

- dacă decid să mă înscriu în acest an (menționez că sunt student în anul II) voi studia ceea ce au studiat colegii mei în anul anterior
- dacă decid să mă înscriu la finalul celor 3 ani de facultate, va fi necesar să studiez acest curs încă 3 ani



Sunt puțin îngrijorat și de aceea aș avea nevoie de mai multe detalii. Pentru că mi se pare absurd ca un amărât de curs tinut 2 ore pe săptămână în timpul facultății, să fie studiat în aceeși maineră după sfârșitul facultății. Există posibilitatea unei comasări?

#16
SisterRay

SisterRay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 10.09.2005
Sikandar, nu știu unde ești student, dar pentru Universitatea din București, cursurile astea sunt asigurate de către DPPD, www.dppd.ro. Ia legătura cu ei și vezi ce și cum. Diferența principală e, cel puțin la UB, că dacă nu faci cursurile în timpul facultății și le faci după, vei fi nevoit să le plătești. Cât ești student, ele sunt gratuite.

#17
Sikandar

Sikandar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 12.07.2009
Da, știu că sunt gratuite atât timp cât sunt student.

Cursurile se urmează pe perioada facultății, adică timp de 3 ani, câte 2 ore pe săptămână. Dacă decid însă să le urmez după facultate, le voi studia tot în acest mod, adică 3 ani a câte 2 ore pe săptămână? Pentru că mi se pare fără sens studierea unui singur curs timp de 3 ani, dacă eventual doresc să aleg un job în învățământ. De aceea m-am gândit că poate este posibilă un soi de concentrare, de comasare, ca perioada de studiu să fie mai mică, câteva luni sau chiar un an, dar și un an mi se pare mult.

Merci pentru reply SisterRay, am să cer informații de la universitate.

#18
SisterRay

SisterRay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 10.09.2005
Cu plăcere. Am senzația că după facultate se fac comasat, parcă văzusem un anunț pe dppd.ro cândva, dar cel mai bine este să întrebi.

Edited by SisterRay, 26 September 2010 - 14:36.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate