Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Cum il convingi pe viitorul sot sa preia numele tau?

- - - - -
  • Please log in to reply
269 replies to this topic

#19
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009

View Postdantella, on 3rd January 2011, 16:03, said:

nu exista oameni cu personalitate nula  :rolleyes:


ii explici cu maxima delicatete , ca sa nu ii ciobesti orgoliul :rolleyes:
si bineinteles , cu ceva vreme inainte de casatorie , ca sa nu faca omul vreun soc , sau ma rog , ca sa aiba timp sa-si revina
daca o sa fie deschis la minte incat sa nu creada ca el e cel care se marita , o sa accepte intr-un tarziu aceasta solutie de compromis
problema e insa alta : cum il vor percepe ceilalti barbati ? nu va aparea in fata lor cu masculinitatea putin stirbita ? :naughty:


Da de ce sa preia el numele tau? E al lui, ii place, sa si-l tina. Daca nu-ti place, nu-l iei si-ti mentii numele de fata. Ce atata tambalau si menajat orgolii?

#20
dacadrean

dacadrean

    Altruist !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 12.11.2006
De ce trebuie sa-l convingi?

Pentru nume te castoresti cu el?

#21
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009

View Postcitronelle, on 3rd January 2011, 16:28, said:

Da de ce sa preia el numele tau? E al lui, ii place, sa si-l tina. Daca nu-ti place, nu-l iei si-ti mentii numele de fata. Ce atata tambalau si menajat orgolii?



nu-i chiar atat de simplu cum pare  :naughty:
tu , ca femeie , daca il iubesti , nu-l iei cu tot cu nume ?
sau iei doar ceea ce iti convine ?

#22
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009

View Postdantella, on 3rd January 2011, 19:29, said:

nu-i chiar atat de simplu cum pare  :naughty:
tu , ca femeie , daca il iubesti , nu-l iei cu tot cu nume ?
sau iei doar ceea ce iti convine ?


Nu e chiar asa, unele chestii e posibil sa nu-ti placa la el, si sa iti doresti sa le schimbi dar sa nu poti, si atunci nu-ti ramane decat sa le accepti. Sau nu. La starea civila ti se da posibilitatea sa alegi, nu vad de ce nu ai folosi aceasta posibilitate?  Daca e destept intelege, daca e taran prost si orgolios anuleaza nunta. Paguba-n ciuperci.

#23
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009

View Postcitronelle, on 3rd January 2011, 19:37, said:

Nu e chiar asa, unele chestii e posibil sa nu-ti placa la el, si sa iti doresti sa le schimbi dar sa nu poti, si atunci nu-ti ramane decat sa le accepti. Sau nu. La starea civila ti se da posibilitatea sa alegi, nu vad de ce nu ai folosi aceasta posibilitate?  Daca e destept intelege, daca e taran prost si orgolios anuleaza nunta. Paguba-n ciuperci.


fa un sondaj pe forum si vezi cati domni si-ar schimba numele intr-un context ca acesta de care vbim
vei avea un soc :naughty:

is mai deschisi la propunerile ce tin de sex decat la cele ce tin de schimbarea numelui din buletin  :ermm:
asta inseamna pt ei open - mind , nu... :rolleyes:

#24
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009

View Postdantella, on 3rd January 2011, 21:04, said:

fa un sondaj pe forum si vezi cati domni si-ar schimba numele intr-un context ca acesta de care vbim
vei avea un soc :naughty:

is mai deschisi la propunerile ce tin de sex decat la cele ce tin de schimbarea numelui din buletin  :ermm:
asta inseamna pt ei open - mind , nu... :rolleyes:


Pai eu nici n-am sustinut ca le doresc sa-si schimbe numele. Eu am zis ca si-l pot pastra daca le place dar sa nu aiba pretentia ca sa le preia viitoarele neveste numele neinspirat.

#25
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Cum imi conving viitoarea nevasta sa renunte la ciclu? Eu nu am asa ceva, ma simt excelent fara el si nu vreau sa intre in viata noastra.

#26
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009

View PostMaterium, on 4th January 2011, 01:22, said:

Cum imi conving viitoarea nevasta sa renunte la ciclu? Eu nu am asa ceva, ma simt excelent fara el si nu vreau sa intre in viata noastra.


Sa-nteleg ca nici brotacei nu doresti?

#27
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

View Postdantella, on 3rd January 2011, 19:29, said:

nu-i chiar atat de simplu cum pare  :naughty:
tu , ca femeie , daca il iubesti , nu-l iei cu tot cu nume ?
sau iei doar ceea ce iti convine ?

Si el, ca barbat, daca te iubeste nu trebuie sa te ia cu nume cu tot?

In fine, de ce nu va combinati numele de familie?

#28
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009

View PostThomas-, on 4th January 2011, 13:55, said:

Si el, ca barbat, daca te iubeste nu trebuie sa te ia cu nume cu tot?

In fine, de ce nu va combinati numele de familie?


se presupune ca da

de ce nu isi  " combina " numele persoanele implicate  ? nu am de unde sa stiu , dar sunt sigura ca deja fac demersuri in sensul asta :naughty:

#29
darkchocolate

darkchocolate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 03.11.2007

View Postdantella, on 9th January 2011, 18:24, said:

se presupune ca da

de ce nu isi  " combina " numele persoanele implicate  ? nu am de unde sa stiu , dar sunt sigura ca deja fac demersuri in sensul asta :naughty:
Nu se poate să se combine numele. Dacă nu îmi place numele lui, cum să-l combin cu al meu și să-l port? Să mă cheme Williams-Popârțan? Ideea e să-l conving pe el să nu mă oblige să-mi iau numele lui!

#30
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postdarkchocolate, on 10th January 2011, 20:56, said:

Nu se poate să se combine numele. Dacă nu îmi place numele lui, cum să-l combin cu al meu și să-l port? Să mă cheme Williams-Popârțan? Ideea e să-l conving pe el să nu mă oblige să-mi iau numele lui!
De ce nu vreti voi sa recunoasteti ca Popârțan e un nume mai de efect decat Mihai Viteazul !?

#31
marius_stp

marius_stp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 30.07.2007
Exista o singura solutie de bun simt: schimbati-va amandoi numele de familie intr-un nume (acelasi) placut, dar diferit de cele actuale.

#32
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

View PostMaterium, on 4th January 2011, 01:22, said:

Cum imi conving viitoarea nevasta sa renunte la ciclu? Eu nu am asa ceva, ma simt excelent fara el si nu vreau sa intre in viata noastra.
:roflmao:
norocoasa mai e!

#33
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View Postdarkchocolate, on 20th September 2010, 20:40, said:

Ce faci dacă tu, ca femeie, ai un nume de familie superb, cu rezonanță, care te reprezintă, moștenit de la tatăl tău și te îndrăgostești de domnul Borș. Popârțan, Guță, Plăcintă, Porculeț? Cum îl convingi să renunțe la orgoliul masculin și să preia numele tău prin căsătorie (sau măcar să te lase pe tine și pe copii să purtați numele tău)?

Renunti tu la orgoliu, renunti la el sau daca reusesti sa faci din el o carpa, ii schimbi numele. :) Cel mai safe e sa ramai cu amandoua. De curiozitate, poti spune numele care te deranjeaza pe tine? Inteleg pe o tipa cu prenumele Larisa ca nu vrea sa ia numele de familie Napu, dar majoritatea sunt doar mofturi.

View PostElCubano, on 31st December 2010, 16:20, said:

Daca`i intr`atat de vanitos incat sa tie mortis la pastrarea numelui intru pasarea lui viitoarelor generatii, sanse mari sunt ca personalitatea`i sa fie nula, deci nu o partida buna pentru "pana cand moartea va va desparti".
Just sayin.

Eu is de parere ca daca accepta sa isi schimbe numele lui doar de moftul tipei, are personalitate nula. Then again, uneori s-ar putea sa iasa mai ieftin cu schimbat de nume, stiu de cupluri care s-au despartit din cauza numelui lui (pe care mama tipei nu-l suporta).

#34
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008

View PostAlexIP, on 11th January 2011, 17:49, said:

Renunti tu la orgoliu, renunti la el sau daca reusesti sa faci din el o carpa, ii schimbi numele. :) Cel mai safe e sa ramai cu amandoua. De curiozitate, poti spune numele care te deranjeaza pe tine? Inteleg pe o tipa cu prenumele Larisa ca nu vrea sa ia numele de familie Napu, dar majoritatea sunt doar mofturi.
wtf?

View PostAlexIP, on 11th January 2011, 17:49, said:

Eu is de parere ca daca accepta sa isi schimbe numele lui doar de moftul tipei, are personalitate nula. Then again, uneori s-ar putea sa iasa mai ieftin cu schimbat de nume, stiu de cupluri care s-au despartit din cauza numelui lui (pe care mama tipei nu-l suporta).
wtf? :w00t:

Clar, aici se vede cel mai mult personalitatea unei persoane. :roflmao:

#35
nu_sunt_ozzy

nu_sunt_ozzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,367
  • Înscris: 15.02.2007
Ce stresuri stupide. Ma bip in el de nume. Mi l-as schimba fara sa ma gandesc 2 secunde.

#36
sushimic

sushimic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,793
  • Înscris: 11.01.2010

View Postdarkchocolate, on 10th January 2011, 20:56, said:

Nu se poate să se combine numele. Dacă nu îmi place numele lui, cum să-l combin cu al meu și să-l port? Să mă cheme Williams-Popârțan? Ideea e să-l conving pe el să nu mă oblige să-mi iau numele lui!
da cum drac sa te oblige? cu ce drept?  :huh:

View PostAlexIP, on 11th January 2011, 17:49, said:

Renunti tu la orgoliu, renunti la el sau daca reusesti sa faci din el o carpa, ii schimbi numele. :) Cel mai safe e sa ramai cu amandoua. De curiozitate, poti spune numele care te deranjeaza pe tine? Inteleg pe o tipa cu prenumele Larisa ca nu vrea sa ia numele de familie Napu, dar majoritatea sunt doar mofturi.


Eu is de parere ca daca accepta sa isi schimbe numele lui doar de moftul tipei, are personalitate nula. Then again, uneori s-ar putea sa iasa mai ieftin cu schimbat de nume, stiu de cupluri care s-au despartit din cauza numelui lui (pe care mama tipei nu-l suporta).
OMG  :worthy: :lol:  
am crezut ca sunteti specie disparuta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate