Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Receptoare H.D. la Digi Satelit în martie 2014.

- - - - -
  • Please log in to reply
3086 replies to this topic

#2827
drag16

drag16

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 26.04.2009
În vară când am luat al doilea hd ,în casieria din bucurești erau patru stive pana în tavan.Pentru primul luat tot de acolo , dar nu de mine încă sunt dator unui user care fără nici o obligație ajuta pe cine poate.Oricum lumea așteaptă.  Eu cunosc cel puțin zece familii aici lângă mine care vor hd.

#2828
apri_syd

apri_syd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 09.05.2009

View PostPol, on 22 ianuarie 2015 - 18:18, said:

Cred ca se refera la Italieni si Spanioli. La un fel de contract prin intermediari. :-)  Am dreptate?  Am auzit de asa ceva... Dar nu cred ca poti cumpara 3 aparate.

da ai dreptate. si da, poti cumpara fara probleme. eu chiar am facut abonament nou cu 3 receptoare HD

#2829
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,348
  • Înscris: 16.04.2014

View Postgabrielmilea, on 22 ianuarie 2015 - 18:39, said:

Pe mine m-ar interesa daca pot plati o diferență pt înlocuirea mizeriei ăleia de stb dublu. Are unele probleme si nu prea îmi mai permit sa stau cu fire întinse prin casa,de la et 1 la parter. Sunt dispus sa plătesc o suma corecta pt upgrade, daca altfel nu se poate. Si inca o întrebare: Pt tvurile cu dvbs\s2 se pot achiziționa module CI+?

Ci+ se ofera in reteaua RCS RDS doar pentru Digi Tv Cablu.
Pentru Digi Tv Satelit e nevoie de decodor.

#2830
TheOne2014

TheOne2014

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 22.02.2014
Toti cei care doresc sa se aboneze la Digi si vor receptor Hd ii sfatuiesc sa mai astepte putin deoarece incepand cu 01 februarie vor fi suficiente aparate pentru toata lumea. Daca aveti deja cereri facute in call-center sau doriti sa va abonati imi puteti da cererea pe net sau ceva date si va pun eu o cerere si incerc sa va ajut pe cat posibil sa se rezolve in cel mai scurt timp posibil

Edited by TheOne2014, 23 January 2015 - 21:27.


#2831
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
Sper sa ai dreptate.

#2832
apri_syd

apri_syd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 09.05.2009

View Postgabriel_gavrila, on 23 ianuarie 2015 - 22:54, said:

Sper sa ai dreptate.

TheOne2014 nu minte. daca spue ceva e real. si pe mine ma ajutat vara trecuta. multumesc inca odata

#2833
TheOne2014

TheOne2014

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 22.02.2014

View Postapri_syd, on 23 ianuarie 2015 - 23:05, said:


TheOne2014 nu minte. daca spue ceva e real. si pe mine ma ajutat vara trecuta. multumesc inca odata
Nu as avea nici un motiv sa va mint :P
Daca doriti ajutor ma puteti contacta pe pm

Cu placere apri_syd

#2834
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
nu e vorba de mintit. sper sa se adevereasca infomatiile oferite. ca de prea mult timp e seceta.

#2835
TheOne2014

TheOne2014

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 22.02.2014

View Postgabriel_gavrila, on 24 ianuarie 2015 - 10:42, said:

nu e vorba de mintit. sper sa se adevereasca infomatiile oferite. ca de prea mult timp e seceta.

Nu arunc cu info fara fundament. Sunt 100% reale

#2836
ovidiu-pit

ovidiu-pit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 19.02.2008
Astazi, insfarsit dupa cateva luni de asteptare am intrat in posesia unui receptor HD (thanks to TheOne2014).
Vechiul receptor este SD luat in custodie impreuna cu antena.Am dorit sa-mi mentin vechiul receptor pt un TV vechi si sa cumpar si unul HD (practic sa am doua receptoare).
Cei de la casierie mi-au spus ca in cazul asta trebuie ori sa cumpar vechiul receptor si antena ori sa il trec in chirie 3 lei si sa platesc antena 50 lei.
Am luat receptorul SD in chirie 3 lei, am platit antena 50 lei si am cumparat receptorul HD.Este adevarat ca nu puteam mentine receptorul SD in custodie?

Partea a doua: Am mers frumos acasa,dornic sa-mi incerc noul receptor cumparat.Desfac cutia, pun receptorul pe masa, iau telecomanda ... si surpriza.Inscriptia de pe butoane era stearsa iar capacul din spate era rupt si lipit cu scotch.Testez receptorul- canalele erau cele de Slovacia iar meniul in sarba.Zic clar ce am cumparat eu nu este nou.
Ma duc la casierie cu telecomanda in mana " Doamna mi-ati vandut un receptor la mana a doua". "Nu se poate"- vine raspunsul.Zic "uitati-va la telecomanda e lipita cu scotch.Zice "cum asta e telecomanda care v-am dat-o? Ma scuzati, nu am verificat-o".Striga pe baiatul de la service, cel care ii inmanase receptorul, si il intreaba daca receptorul e reconditionat.El raspunde afirmativ.In fine dupa ce ma "linsteste" ca si receptorul reconditionat si cel nou ar fi fost la aceeasi bani si ca e la fel de bun....imi intinde o telecomanda noua si baterii.

Acum nu stiu ce inseamna receptor reconditionat la ei.Sper sa nu fi fost reparat ...in rest daca au schimbat doar softul la el de exemplu nu ma deranjeaza.

#2837
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
interesant.... dar in momentul in care cumperi receptorul trebuie sa fii informat asupra starii sale: nou sau refurbished! iar factura (ce se emite ulterior) trebuie sa evidentieze acest aspect!
asa se explica faptul ca ei vand receivere atat SD cat si HD la acelasi pret!

#2838
ovidiu-pit

ovidiu-pit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 19.02.2008
Da,nu mi-au spus ca este reconditionat.Fata care mi l-a dat, sincer nu cred ca stia asta.Ea mi-a dat ce i-a adus baiatul de la service.Atat ca trebuia sa-l verifice inainte sa mi-l vanda.Si eu am vina aici pt ca nici eu nu l-am verificat pe loc.

#2839
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,823
  • Înscris: 02.12.2013

View PostTheOne2014, on 23 ianuarie 2015 - 21:02, said:

Toti cei care doresc sa se aboneze la Digi si vor receptor Hd ii sfatuiesc sa mai astepte putin deoarece incepand cu 01 februarie vor fi suficiente aparate pentru toata lumea. Daca aveti deja cereri facute in call-center sau doriti sa va abonati imi puteti da cererea pe net sau ceva date si va pun eu o cerere si incerc sa va ajut pe cat posibil sa se rezolve in cel mai scurt timp posibil
Cred ca sunt deja suficiente. Mie mi-au înlocuit săptămână trecuta unul sd dublu cu doua hd simple fara nicio ezitare. Cel defect a rămas la mine,ca era plătit integral, iar pe cele hd le am in custodie pana la finalul contractului.

#2840
ovidiu-pit

ovidiu-pit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 19.02.2008
La prima parte nu mi-a raspuns nimeni.
Putea exista o solutie sa-mi ramana vechiul receptor in custodie si sa-l cumpar pe cel nou?Pe mine m-au obligat sa-l trec in chirie (3 lei) pe cel vechi si sa cumpar si antena (care era tot in custodie) - 50 lei.

#2841
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

View Postovidiu-pit, on 30 ianuarie 2015 - 08:39, said:

La prima parte nu mi-a raspuns nimeni.
Putea exista o solutie sa-mi ramana vechiul receptor in custodie si sa-l cumpar pe cel nou?Pe mine m-au obligat sa-l trec in chirie (3 lei) pe cel vechi si sa cumpar si antena (care era tot in custodie) - 50 lei.
nu se mai dau (lasa) receptoare in custodie. se vand sau se dau in chirie.
pentru antena exista doar posibilitatea de a fi cumparata.

#2842
ovidiu-pit

ovidiu-pit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 19.02.2008
uite mai sus ce zice @gabrielmilea " Mie mi-au înlocuit săptămână trecuta unul sd dublu cu doua hd simple fara nicio ezitare. Cel defect a rămas la mine,ca era plătit integral, iar pe cele hd le am in custodie pana la finalul contractului".Lui i-au lasat in custodie.

Edited by ovidiu-pit, 30 January 2015 - 08:58.


#2843
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
probabil ca era in perioada contractuala obligatorie. sau nu a inteles bine termenii chirie - custodie.
tu cum nu mai erai in perioada obligatorie de contract ai semnat prelungirea contractului cu 12 sau 24luni.

#2844
ovidiu-pit

ovidiu-pit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 19.02.2008
e un abonament vechi, au trecut mai mult de 3-4 ani si conform contractului s-a prelungit automat.Eu nu am facut modificari pana acum.E un post mai vechi pe aici ( nu l-am cautat) in care se spune ca primul receptor SD e in custodie 0 lei iar urmatoarele doua HD sunt cumparate sau ceva de genul asta.La altii de ce se poate?

Edited by ovidiu-pit, 30 January 2015 - 09:23.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate