Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

O nouă specie de radio apare în Capitală, București FM 98,3.

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

O nouă specie de radio apare în Capitală, București FM 98,3.

******

***

*

Pentru unii, Bucureștiul e doar o platformă pe care își desfășoară viața. Pentru alții, Bucureștiul e de neprețuit. Astfel gândesc cei de la Radio București FM 98,3, care oferă un moment de relaxare tuturor ascultătorilor înainte de lansarea noii grile din 20 septembrie. Deci sâmbătă, 18 septembrie, sunteți invitați în Piața Constituției, Centrul Istoric, stațiile de metrou Unirii 1 și Universitate... peste tot, în inima orașului, să luați parte la un pachet complet de evenimente (concerte, spectacole, piese de teatru, defilări) chiar de Zilele Bucureștiului. Deci o nouă specie de radio va apărea în Capitală. Energic, tânăr, rebel. Este hot, cool, trendy, fancy, kinky, spooky... La ora 16:00, sunteți invitați să lansați balonul uriaș al celor de la radio București! Da, aveți ocazia să vă urcați într-un balon uriaș și să fotografiați Bucureștiul de la înălțime, în Piața Constituției!

Deci din 20 septembrie, pe 98,3 aveți parte de Știrile care vin la Fix și Genul vostru de Muzică! La ora 6:00 vă treziți cu Dimineața verde-n față, Mirela și tov. Vice v-au pregătit antren, muzică și informații... pentru de dimineață. La 10:00 intrați în rețeaua Radio România Regional, sunteți teleportați peste tot în țară și aveți acces la baza de date De 10XRRomania. Rămâneți în Stand By București Fm cu Mihaela Ioniță pentru genul vostru de muzică și quelque chose-uri de prin București. La 14:00, Claudia Ruse vă așteaptă la București, Misiune Posibilă, singura emisiune din FM care aduce zilnic primarul la raport, iar de la 16:00, aflați despre tot ce mișcă-n Capitală, Răzvan și Cosmin degajează drumul către casă la N-o mai ambala, frate! Și asta nu e tot... La 19:00 aveți delicii muzicale A la Chart de savurat în doi cu Sasha, talkshow-uri cu Personalitate, de fiecare dată alta... de la 21:00, la Întâlniri Capitale.

Sâmbătă și duminică aveți Catering de weekend și sunteți servit cu tot ce are Bucureștiul mai bun, iar seara de la 21 Lenți Chiriac vă aduce cele mai frumoase balade la Hit single rock și face istorie pentru voi la Istoria rockului.

Sursa: http://www.jurnalul....8-3-554942.html


Edited by megafanro, 20 September 2010 - 14:04.


#2
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Super, au schimbat si site-ul, stiu ca Maria Toghina fostul director al SRR vorbea inca de anul trecut de acest proiect de modernizare a Radio Bucuresti. Deci e la a treia denumire, dupa Antena Bucurestilor si Radio Bucuresti.  :D

#3
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Super dragut si site-ul.

#4
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Se prinde bine si la 90 km de Bucuresti, si imi place muzica lor. Nu-i ascult in timpul zilei, doar noaptea, dar am ramas uimit de varietatea si calitatea muzicii lor. Daca aceasta muzica e completata si de DJ buni, inseamna ca va fi un radio pentru bucurestenii care s-au saturat de CHR.

#5
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

 pufonel, on 21st September 2010, 00:11, said:

Se prinde bine si la 90 km de Bucuresti, si imi place muzica lor. Nu-i ascult in timpul zilei, doar noaptea, dar am ramas uimit de varietatea si calitatea muzicii lor. Daca aceasta muzica e completata si de DJ buni, inseamna ca va fi un radio pentru bucurestenii care s-au saturat de CHR.
calitatatea din pacate lasa de multe ori de dorit, au in playlist si mp3 la 96 kbps :death: . Acoperirea si muzica sunt ok

#6
GABBO

GABBO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 02.05.2006

 rvic77, on 26th October 2010, 17:28, said:

au in playlist si mp3 la 96 kbps

Dar daca vrei calitate, nu asculti prin mp3, ci prin aac.

#7
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Probabil vrea sa spuna ca piesele pleaca de la radio in format mp3 ;la 96 kbps :D

Nu am o scula atat de performanta, dar mi s-a parut calitatea OK. Si imi place muzica pe care o dau.

#8
ctingeo

ctingeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 25.09.2010
Îl prind și în Costești de pe vremea când se numea "Antena Bucureștilor". Ar trebui să fie mutat pe Coștila pt a deveni regional, Muntenia fiind singura regiune unde SRR nu are un post de radio, cum sunt Cluj, Iași, Timișoara, Constanța sau Craiova.

#9
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
pai ce sa faci daca esti in acoperirea lui R Oltenia 105.0  :coolspeak:
lasa-l sa stea la Bucuresti ca pus pe Costila se duce si in Transilvania, nu crezi ? O varianta de acoperire ar fi cota 2000 Sinaia dar din cauza poluarii RF din Bucuresti un semnal de 60 db cat ar veni de acolo nu va fi atat de bine receptionat de majoritatea din capitala

#10
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
<BUC FM> <98.3 FM>.
L-am prins si din Galati cu tot cu RDS.

#11
xsol

xsol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 16.07.2008
Apropo studiourile astea regionale Craiova, Constanta, Cluj, Timisoara etc ar trebui restructurate mai serios , facute radiouri mai actuale de sine statatoare cu buget propriu (sa fie concurenta si intre statiile regionale si cele nationale, radio Timisoara de exemplu stiu ca noaptea difuza poate inca mai difuzeaza Romania Actualitati, pai asta nu e treaba, radio regional incapabil sa puna cateva melodii pe timpul noptii, daca ai chef de Actualitati asculti Actualitati nu trebuie sa ocupe toate frecventele cu ei.

Poate ajunge si Radio Timisoara ca Regionala CFR, sa se discute mutarea la Craiova ca e incapabil sa aibe un program competitiv.

Ceva de genul asta ar trebui sa ajunga studiourile regionale, ca http://en.wikipedia....tscher_Rundfunk , cu bugetul lor sa deschida noi statii pentru tineret si alte genuri , sa nu mai fie totul ultra centralizat etc

Exemplu: Norddeutscher Rundfunk

# NDR 90.3 — Local station for Hamburg, playing music for older listeners.
# NDR 1 Niedersachsen — Local station for Lower Saxony, run from Hanover with some regional opt-outs. Plays music for older listeners.
# NDR 1 Welle Nord — Local station for Schleswig-Holstein, run from Kiel with some regional opt-outs. Plays music for older listeners.
# NDR 1 Radio MV — Local station for Mecklenburg-Vorpommern, run from Schwerin with some regional opt-outs. Plays music for older listeners.
# NDR 2 — Popular music station for middle-aged listeners. This is a commercial public service station.
# NDR Kultur — Arts and culture station. Plays classical music.
# NDR Info — News and information station.
# N-Joy — youth station.
# Nordwestradio

Adica statii publice care ar putea fi create si dependente de societati regionale precum Radio Timisoara, Radio Cluj, Iasi etc

Am sabotat putin topicul.... ca sa vedem ca idei exista daca se vrea in rest succes pentru Radio Bucuresti.

Edited by xsol, 03 November 2010 - 16:20.


#12
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Si pe 105.00, in Oltenia, intra RRA de la ora 0:00, in loc de Oltenia Craiova

#13
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Si Targu Mures aplica aceeasi formula. In schimb la Iasi noaptea au program propriu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate