Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Ce melodii actuale nu va plac?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
2495 replies to this topic

#1909
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Numele melodiei lui Smiley trebuia sa se numeasca "Fals" Posted Image Posted Image
Cam najpa constructia acestei piese...

Charlie Puth - Prevention Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nfs8NYg7yQM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


De fapt am intrat aici ca sa postez melodia acelei tipe care spune la finalul unei piese noi "cause i need you" sau ceva de genul. Refrenul piesei e cam sarac dar "cause i need you" este repetat rapid de acea tipa care ma dispera cand o aud.   Posted Image

Edited by IcecreamAlex, 18 March 2018 - 15:49.


#1910
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,955
  • Înscris: 13.11.2016
Nu cred ca mai este chiar de actualitate, dar astia de la radio o difuzeaza intr-o disperare.
Sunt satul de ea pana peste cap ! E sufocant de idioata chestia asta...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UceaB4D0jpo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1911
Veverita_9

Veverita_9

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 23.11.2017
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qJugIg1pi74?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Nu îmi mai place aceasta melodie din cauza că este redată de n ori pe Hora TV si Favorit FM.

#1912
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
O fi ruda cu Remus Borza?

Nu-mi place nimic de la Maluma, dar e nebunie mare cu el, o piesa a batut si Despacito la vizionari, pe bune?

#1913
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
e mine ma enerveaza moda de a folosi propria voce a artistului (in special a artistei) remixata si deformata pe post de instrument de acompaniament :puke: Cateva exemple:
Spoiler


#1914
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cea mai enervanta melodie.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jofNR_WkoCE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1915
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Ultima melodie (I wish...) a Andrei parca e mai proasta ca celelalte, o adevarata manea deghizata in melodie pop :puke:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/R8KygjW4Ics?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1916
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Lora si Lidia Buble mi se par mult mai sus ca Andra in ultimii ani.

#1917
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Gata, manelele au patruns oficial pe radio, chiar daca printr-o manea straina.

Maitre Gims sau cum s-o scrie, Mi Gna, eu aud Mi Ghena, deci Ghena Mea, canta despre ghena de gunoi. Posted Image

#1918
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Neaceasca85, on 16 mai 2018 - 02:47, said:


:)))

Am cautat acum pe youtube. Mie imi pare ca suna bine Posted Image

#1919
sorin_alexx

sorin_alexx

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.05.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xtUqRCXefeI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1920
dorin_filimon

dorin_filimon

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.06.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xTlNMmZKwpA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1921
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Ne-au acaparat reghetoanele, adica manelele cantate in spaniola.

#1922
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Tre' sa fii prea afon pe peron ca sa asculti o astfel de piesa ce se vrea o mizerie de manea mascata...KAAAMEEELIIIIA, JALA LA TOMBERON!!! Posted Image Posted Image Posted Image

Vescan Posted Image  feat. Kamelia Posted Image  - Piesa ei preferata Posted ImagePosted Image Posted Image Posted ImagePosted Image  
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fAkFo_vA2zM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by IcecreamAlex, 23 July 2018 - 10:55.


#1923
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Pentru mine e piesa antistres si e si de nostalgie, august 2013, sfarsitul perioadei mele de aur.

Si fratele meu (cu 6 ani mai mare, cu sotie si 2 copii, ramas sa conduca firma dupa decesul tatalui) o asculta de rupea. Cand sunt singur acasa o dau la maxim.

Referitor la tenta manelistica, Camelia Hora este sora lui George Hora, cel care a compus si Undeva in Balcani a lui Puya, Change impreuna cu Puya sau chiar manelushe gen Vreau Sa-mi Dai 1 Like, noiembrie 2012 cand eram indragostit de una si numai Like nu mi-a dat. Posted Image

Plus Kamelia-Amor, ritmata, dansanta, dar tot aceeasi tenta manelistica.

#1924
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

 Neaceasca85, on 23 iulie 2018 - 12:51, said:

Pentru mine e piesa antistres si e si de nostalgie, august 2013, sfarsitul perioadei mele de aur.

Si fratele meu (cu 6 ani mai mare, cu sotie si 2 copii, ramas sa conduca firma dupa decesul tatalui) o asculta de rupea. Cand sunt singur acasa o dau la maxim.

Referitor la tenta manelistica, Camelia Hora este sora lui George Hora, cel care a compus si Undeva in Balcani a lui Puya, Change impreuna cu Puya sau chiar manelushe gen Vreau Sa-mi Dai 1 Like, noiembrie 2012 cand eram indragostit de una si numai Like nu mi-a dat. Posted Image

Plus Kamelia-Amor, ritmata, dansanta, dar tot aceeasi tenta manelistica.
Pe mine ma streseaza mult aceasta piesa a acestor netalentati pentru ca are o constructie de tot rasul. Eu ascult numai melodii bune, ritmate, bine construite la care daca asculti doar instrumentalul acestora ramai impresionat.

Edited by IcecreamAlex, 23 July 2018 - 13:23.


#1925
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Si textul mi se pare OK pentru ca ador ironiile la adresa relatiilor de cuplu, genul de relatii in care eu nu am avut niciodata incredere. Posted Image

E de caterinca piesa, o semi-parodie.

Kamelia a fost la Megastar si nu a putut accede prea sus in concurs si din cauza timiditatii. Dar alaturi de fratele ei in studio vad ca se simte bine si canta decent. Prima Oara din 2012 iti place? Mie da ca sunt nostalgic.

Acum referindu-ma la Vescan (se citeste cu s dar eu numai Veshcan citeam), are si bune si rele, ma dispera Tic-Tac si Poza de Album, ador Sub Aripa Ta cu Ester sau Fraiero cu Ligia.

Poza de Album imi accentua durerea din 2014 (la fel ca si Inna cu Puya-Striga), dar Sub Aripa Ta imi pansa ranile. Posted Image

Edited by Neaceasca85, 24 July 2018 - 02:04.


#1926
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Inca un gunoi de piesa care ne dispera pe Europa FM ... Ce kisses back??? Ce kisses back???Posted Image Nu pot intelege o astfel de mizerie de constructie de tot rasul... Europa, aveam pretentii la voi, dar voi stresati in continuare cetatenii acestei tari cu mizeria asta... Sa ma kak pe fatza lor de afoni care construiesc astfel de mizerii...

Matthew Koma - Kisses is Back??? Kisses is back??? Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aKlJJXKaI5I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate