Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Ce melodii actuale nu va plac?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
2495 replies to this topic

#1783
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008
Mie nu-mi plac barbatii netunsi sau nebarbieriti. Sigur ca unor rockeri le sta bine, dar Smiley nu e rocker si nici nu-i sta bine. Exista si rockeri cheliosi.

La femei insa, invers, vreau par macar pana pe umeri. Posted Image

#1784
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008
Sunetul ciudat de la finalul lui Marabou se vrea a fi ecoul marii.

#1785
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

 Neaceasca85, on 06 martie 2017 - 16:00, said:

Mie nu-mi plac barbatii netunsi sau nebarbieriti. Sigur ca unor rockeri le sta bine, dar Smiley nu e rocker si nici nu-i sta bine. Exista si rockeri cheliosi.

La femei insa, invers, vreau par macar pana pe umeri. Posted Image
Esti prea aspru cand vine vorba de barbati netunsi. Nu are importanta daca esti tuns sau netuns.Nu are importanta ca esti sau nu rocker. Cand cineva are o fatza frumoasa dar si frumusete interioara, parul conteaza mult prea putin dar depinde si cum este aranjat. Cand vine vorba de barbati nebarbieriti, unii se intrec cu preotii cand isi lasa barba mare. Macar de s-ar putea ei compara cu preotii. Si in cazul asta barba conteaza prea putin. Daca te-ai nascut frumos cu trasaturi frumoase ale fetzei, iti poate sta bine si cu dar si fara barba. Narmal ca o persoana daca nu are trasaturi frumoase ale fetzei sale si isi mai lasa si par mare sau barba e clar ca nu-l va avantaja deloc. Fiecare e liber sa faca ce doreste cu imaginea sa, dar tot mai cred ca Smiley e frumos si cu par lung dar prins la spate si fara par lung si cu barba si fara barba. El are frumusete atat interioara cat si exterioara. Are trasaturi frumoase ale fetzei.
Femeile sunt frumoase foarte multe dintre ele in mare parte dar conteaza culoarea parului foarte mult. Niciodata unei femei nu ii va sta bine cu par verde, mov, roz, rosu aprins sau albastru. Niciodata. La unele le sta foarte bine si tunse scurt. Si mie imi plac fetele cu par lung dar sa nu ajunga pana la genunchi. Posted Image Dar stiu ca imi plac si cele cu par scurt, pentru ca sunt chiar cool unele dintre ele asa. Posted Image

Edited by IcecreamAlex, 07 March 2017 - 16:04.


#1786
Barabass

Barabass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 02.12.2016
Am ramas destul de mult in urma pe topicul asta si as avea multe melodii de postat , dar ca sa fiu cat mai concis o sa specific trei care ma scarbesc (asta e termenul potrivit, pentru ca topicul se numea, la inceput, "Ce melodii actuale va scarbesc ?" Posted Image) cel mai tare la ora actuala :
1. Umflatul ala - Rag'n'Fag
2. Smiorcaiala lui Smiley ( a %$^$#%#$-a din ultimii ani)
( n-am mai pus video-ul la ele pentru ca au fost deja aduse in discutie pe pagina anterioara)

Si 3. Alta mizerie cantata de doi netalentati care si-au gresit total meseria :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3AtDnEC4zak?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Barabass, 07 March 2017 - 19:10.


#1787
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008
Imi place Selena Gomez din 2013 Come and Get It sau ceva de genul. Ii statea foarte bine cu parul negru si era si mai tanara. Posted Image

Ice Cream Alex, totusi in clipul de la Gresesc Antoniei nu-i sta deloc rau cu acea nuanta de rosu inchis la par. Dar in rest par verde sau albastru este groaznic, din pacate Delia Matache (Cine m-a facut prost tarePosted Image ) a lansat o moda oribila printre unele pustoaice.

In rest, CA CUloare la parul fetelor prefer saten inchis sau brunet, nu-mi plac blondele desi unele chiar sunt frumoase.

#1788
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

 Neaceasca85, on 11 martie 2017 - 15:51, said:

Imi place Selena Gomez din 2013 Come and Get It sau ceva de genul. Ii statea foarte bine cu parul negru si era si mai tanara. Posted Image

Ice Cream Alex, totusi in clipul de la Gresesc Antoniei nu-i sta deloc rau cu acea nuanta de rosu inchis la par. Dar in rest par verde sau albastru este groaznic, din pacate Delia Matache (Cine m-a facut prost tarePosted Image ) a lansat o moda oribila printre unele pustoaice.

In rest, CA CUloare la parul fetelor prefer saten inchis sau brunet, nu-mi plac blondele desi unele chiar sunt frumoase.
Rosu inchis sau roscat e ok. Cu cat rosul e prea deschis cu atat e mai urat. Si portocaliul pentru par e cam oribil. Posted Image

Edited by IcecreamAlex, 11 March 2017 - 15:58.


#1789
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008
Sau blondul prea deschis care o da in alb si inspira batranete. Brunetul inchis sau foarte inchis inspira tinerete.

#1790
ShadowBroker

ShadowBroker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 09.03.2017

 al-padrino, on 15 noiembrie 2016 - 12:36, said:

Alta maneluta...


 IcecreamAlex, on 11 noiembrie 2016 - 15:35, said:

Mi-e rau cand aud o piesa ca asta ... Posted Image Maneaua style ...

Lidia Buble feat. Matte0 - Mi-e bine


 IcecreamAlex, on 22 noiembrie 2016 - 16:35, said:

care nu suporta manelele mascate ale doamnei sau domnisoarei Inna, sau mai stiu eu care alte melodii de prost gust.
Ce-i aia "manea mascata"?

Voi v-ati gandit ca poate aceasta caracterizare a voastra ii jigneste pe fanii acestor artisti?

E chiar stupid la modul extrem sa caracterizezi piese ca cele de mai sus drept manele(nici o legatura nici cu muzica balcanica sau rromeasca, nici cu prostul gust... doar cu frustrarile voastre)

Orice nu va place voua trebuie caracterizat drept "manea"? :puke:

#1791
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

 ShadowBroker, on 14 martie 2017 - 05:50, said:

Ce-i aia "manea mascata"?

Voi v-ati gandit ca poate aceasta caracterizare a voastra ii jigneste pe fanii acestor artisti?

E chiar stupid la modul extrem sa caracterizezi piese ca cele de mai sus drept manele(nici o legatura nici cu muzica balcanica sau rromeasca, nici cu prostul gust... doar cu frustrarile voastre)

Orice nu va place voua trebuie caracterizat drept "manea"? Posted Image
Manea mascata e o melodie care se apropie foarte mult de manele. E acea melodie in stilul manelelor. E acea melodie in stil oriental care te scoate din sanatate cand o auzi. Crede-ma ca nu-i usor de suportat cand auzi la radio o manea mascata avand in vedere cate melodii bune exista de-a lungul istoriei muzicii si care multi nu le dau importanta. Daca tie iti plac manelele mascate e problema ta pentru ca poate tu chiar ai o problema dar nu ne forta pe noi sa ascultam aceste gunoaie. Trateaza-te la un medic si apoi o sa-ti placa si muzica adevarata si ai sa-mi dai dreptate ca manelele mascate nu merita ascultate. ;)

#1792
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008
In perioada popcorn dance-ului romanesc (2008-2012) s-a mai folosit sintagma de "manele stilizate".

Problema e ca in Romania daca nu ai o catusi de mica influenta manelistica in piese, nu ai succes si mori de foame, chiar si artisti consacrati sunt nevoiti sa se injoseasca.

#1793
ShadowBroker

ShadowBroker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 09.03.2017

 IcecreamAlex, on 14 martie 2017 - 11:31, said:

Manea mascata e o melodie care se apropie foarte mult de manele. E acea melodie in stilul manelelor. E acea melodie in stil oriental care te scoate din sanatate cand o auzi. Crede-ma ca nu-i usor de suportat cand auzi la radio o manea mascata avand in vedere cate melodii bune exista de-a lungul istoriei muzicii si care multi nu le dau importanta. Daca tie iti plac manelele mascate e problema ta pentru ca poate tu chiar ai o problema dar nu ne forta pe noi sa ascultam aceste gunoaie. Trateaza-te la un medic si apoi o sa-ti placa si muzica adevarata si ai sa-mi dai dreptate ca manelele mascate nu merita ascultate. Posted Image
Copilas, asta e in "stil oriental"?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xFJ42NKsezo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Daca da, ai nevoie de un RMN capsor, s-ar putea sa descoperi chestii grave...

Si ceva pentru referinta pentru a se vedea mai bine cat de aberanti pot fi unii cand dau peste ceva ce nu le place lor personal:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1H4s-uRipbI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ShadowBroker, 22 March 2017 - 03:11.


#1794
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

 ShadowBroker, on 22 martie 2017 - 03:06, said:

Copilas, asta e in "stil oriental"?



Daca da, ai nevoie de un RMN capsor, s-ar putea sa descoperi chestii grave...

Si ceva pentru referinta pentru a se vedea mai bine cat de aberanti pot fi unii cand dau peste ceva ce nu le place lor personal:


Mi-e mila de tine si iti raspund, bebelule. Noi nu postam pe acest topic numai manelele mascate pe care nu le putem suporta. Aici se posteaza orice melodie care nu o putem suporta. Orice catastrofa muzicala o postam aici. Si melodia lui Randi, postata de tine, nu e manea mascata, e doar o constructie muzicala esuata care nu merita ascultata de nimeni. Randi avea piese foarte bune pana acum 7-8 ani dar acum se pare ca e pe o panta descendenta. Eu am descoperit o alta melodie a lui Randi care e manea mascata, dar tu esti retardat si nu ai fost pe faza cand am postat piesa-problema. Noapte buna!

Edited by IcecreamAlex, 22 March 2017 - 09:58.


#1795
Barabass

Barabass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 02.12.2016

 ShadowBroker, on 22 martie 2017 - 03:06, said:

Copilas, asta e in "stil oriental"?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xFJ42NKsezo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Daca da, ai nevoie de un RMN capsor, s-ar putea sa descoperi chestii grave...





Dejectia aia muzicala suna mai rau decat o manea. Mai putin stresanta e o melodie in stil oriental decat smiorcaiala aia de nici doua parale pusa de tine. Sa nu mai spun cat de penibila e acea creatura cu voce de homosexual (al carui nume nici nu merita amintit ), mai ales dupa ce a parasit trupa Morandi.

Si apropo, tu ce vrei sa demonstrezi aici ? Vezi ca te lupti cu morile de vant ! Nu ne placeeee si cu asta basta! Du-te si plictiseste pe altcineva, Gogule!  N-o sa stam sa ne justificam opinia la fiecare dezaprobare a ta.

Edited by Barabass, 22 March 2017 - 19:07.


#1796
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,955
  • Înscris: 13.11.2016
Kiiara - Gold :facepalm:
Cand se difuzeaza la radio....nu-i zic in niciun fel, precis apare vreun fan pe aici....:lol:

#1797
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

 Barabass, on 22 martie 2017 - 18:51, said:

Dejectia aia muzicala suna mai rau decat o manea. Mai putin stresanta e o melodie in stil oriental decat smiorcaiala aia de nici doua parale pusa de tine. Sa nu mai spun cat de penibila e acea creatura cu voce de homosexual (al carui nume nici nu merita amintit ), mai ales dupa ce a parasit trupa Morandi.
Bass, lasa-l in pace ca nu merita sa-ti spargi capul pentru un cocosel prapadit ca ShadowBroker. Lasa-l sa se dea rotund ca oricum da dovada ca are cap patrat. Pardon...patat. Cat despre Randi, eu vreau sa adaug doar un lucru. Randi nu are voce de homosexual ci are doar constructii muzicale care-l pun prea putin in valoare. Randi are voce buna dar si-a schimbat stilul si nu-l avantajeaza deloc acest stil. E mare pacat ca nu-i poate compune cineva niste melodii mai bune. Chiar imi pare rau de el. Posted Image

Edited by IcecreamAlex, 24 March 2017 - 12:50.


#1798
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Apropo de Randi, ce ziceti de idiotenia asta? Posted Image Posted Image Cred ca are unul din cele mai cretine texte pe care mi l-au auzit urechile. Iar melodia e si ea sub orice critica.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dh_P7eP37iI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by pufonel, 28 March 2017 - 00:04.


#1799
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,955
  • Înscris: 13.11.2016
RUNA - Blestem

Ritmul ar fi ok, dar versurile sunt de-a dreptul copilaroase ! :lol:

#1800
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008
Despacito-Manea spaniola?

Vestimentatia celor 2 seamana izbitor cu cea a cocalarilor romani, mai ales lantul urias al lui Daddy Yankee.

Despacito nu-mi place mai mult decat mi-au placut manelele braziliene din 2012 (poate si nostalgia e de vina), desi pare mai complexa pe instrumental.

Tare si parodia, Despacito-Am belit-o, daca nu iau Bacul am belit-o. Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate