Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Circuit Mongolia

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
harghiteanul

harghiteanul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.09.2010
Buna ziua!

Va rog respectuos, sa-mi scrieti si mie o agentie de turism foarte serioasa din Romania care efectueaza circuite, sejururi in Asia-ma intereseaza 15-16 zile Mongolia. Multumesc mult pentru intelegere! O zi buna! :peacefingers:


#2
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,030
  • Înscris: 09.05.2006

View Postharghiteanul, on 18th September 2010, 16:01, said:

Buna ziua!

Va rog respectuos, sa-mi scrieti si mie o agentie de turism foarte serioasa din Romania care efectueaza circuite, sejururi in Asia-ma intereseaza 15-16 zile Mongolia. Multumesc mult pentru intelegere! O zi buna! :peacefingers:


Google iti spune ceva? Go for it...

#3
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postharghiteanul, on 18th September 2010, 16:01, said:

Buna ziua!

Va rog respectuos, sa-mi scrieti si mie o agentie de turism foarte serioasa din Romania care efectueaza circuite, sejururi in Asia-ma intereseaza 15-16 zile Mongolia. Multumesc mult pentru intelegere! O zi buna! :peacefingers:
Nu cred sa existe, nu am vazut oferte de Mongolia. Du-te acolo si gasesti destule agentii serioase in Ulaan Bataar

#4
wegviLVGAsdf

wegviLVGAsdf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 21.03.2009
Cauta o oferta mergi cu Transsiberianul.

#5
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostwegviLVGAsdf, on 19th September 2010, 13:46, said:

Cauta o oferta mergi cu Transsiberianul.
Sau o ofera pana la Beijing si de acolo cu trenul.

#6
harghiteanul

harghiteanul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.09.2010
Multumesc, nu era cazul pentru sarcasm! Pe Google se gasesc multe, tocmai de aceea am apelat la forum pt. o oarecare selectie a ofertelor. Totusi multumesc Imperator etc. Am vazut ca exista TIMUR TRAVEL, dar am sesizat  discutii care nu-i califica, ca fiind seriosi. Totusi daca va rog frumos, si cunoasteti o astfel de agentie va rog sa postati pe forum. Imperator- am vazut pe blogul tau faptul ca Veronica a ajuns acolo. Te rog spune-mi prin ce agentie. Multumesc! Un salut calduros!

Edited by harghiteanul, 19 September 2010 - 17:17.


#7
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Ca o parere personala, majoritatea oamenilor care ajung in Mongolia ajung cu - intuiesti foarte bine, cu sau fara sarcasm, - google. Nu stiu nici o agentie care sa organizeze tururi in Mongolia, pt simplul fapt ca e destul de scump sa ajungi in zona si destinatia nu se preteaza turismului de masa. Pune mana, documenteaza-te, ia-ti bilet de avion + tren, si, dupa ce ajungi in Ulan Baatar, dupa cum ti-au mai zis si altii, sunt convins ca gasesti o gramada de agentii locale care te plimba prin zona. Sau, folosing google, le gasesti dinainte. Bafta la cautat!

#8
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008

View Postharghiteanul, on 19th September 2010, 18:12, said:

Multumesc, nu era cazul pentru sarcasm! Pe Google se gasesc multe, tocmai de aceea am apelat la forum pt. o oarecare selectie a ofertelor. Totusi multumesc Imperator etc. Am vazut ca exista TIMUR TRAVEL, dar am sesizat  discutii care nu-i califica, ca fiind seriosi. Totusi daca va rog frumos, si cunoasteti o astfel de agentie va rog sa postati pe forum. Imperator- am vazut pe blogul tau faptul ca Veronica a ajuns acolo. Te rog spune-mi prin ce agentie. Multumesc! Un salut calduros!

cu atitudinea asta nu ajungi nici la galati...cum adica o selectie a ofertelor? in mongolia merg in concediu cam 12 romani pe an maxim. cine e interesat de o asemenea piata in romania ?!

#9
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postharghiteanul, on 19th September 2010, 18:12, said:

Multumesc, nu era cazul pentru sarcasm! Pe Google se gasesc multe, tocmai de aceea am apelat la forum pt. o oarecare selectie a ofertelor. Totusi multumesc Imperator etc. Am vazut ca exista TIMUR TRAVEL, dar am sesizat  discutii care nu-i califica, ca fiind seriosi. Totusi daca va rog frumos, si cunoasteti o astfel de agentie va rog sa postati pe forum. Imperator- am vazut pe blogul tau faptul ca Veronica a ajuns acolo. Te rog spune-mi prin ce agentie. Multumesc! Un salut calduros!
Veronica a mers acolo sa predea la universitate (e profa) si a stat cateva luni :) Si-a luat bilet de transiberian, viza din Bucuresti (exista un consulat onorific) si a plecat.
Cand am spus ca gasesti acolo, chiar nu glumesc si nici nu fac misto. Cel mai usor este sa te duci la Ulaan Bataar, te lamuresti cu agentiile de acolo si pleci cu cine vrei tu (banuiesc ca vrei sa mergi prin salbaticie).
Ultimul prieten care a trecut prin Mongolia acum o luna a fost Tudor:
EDITAT- FARA LINK-uri CATRE BLOG-uri.
Se intoarce joi in tara dupa un overland (sarind din cand in cand cu avionul:) prin Ucraina - Rusia - Mongolia - China - HK - Vietnam - Malaezia - Indonezia.

Edited by ferrellroo, 27 March 2011 - 23:02.


#10
eporteka

eporteka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.02.2009
Cauta pe Gogule agentii de turism din Germani, sau Anglia. Ei stau cel mai bine la acest gen de calatorii.

E.

#11
worldwide4ever

worldwide4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 01.07.2009
Vrea cineva sa viziteze Mongolia anul acesta? Caut partener de calatorie :)

#12
dombyy

dombyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 14.03.2009

View Postworldwide4ever, on 28th January 2011, 15:06, said:

Vrea cineva sa viziteze Mongolia anul acesta? Caut partener de calatorie :)
Salut
Si eu caut partener de calatorie pentru Mongolia.
Putem vorbi daca vrei

#13
worldwide4ever

worldwide4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 01.07.2009
Iti las id-ul meu: lxndr_spl , este si de email.
Eu nu stiu daca mai pot ajunge anul acesta, dar nu strica putina planificare.

Edited by worldwide4ever, 16 March 2011 - 23:19.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate