Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Yahoo! Mail Beta

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Bogdan_ro93

Bogdan_ro93

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 838
  • Înscris: 10.06.2010
[ http://ymailupdates.com/blog/wp-content/uploads/2010/09/Yahoo-Mail-Beta-with-IM-Final.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Yahoo! va lansa in urmatoarele saptamani o noua versiune a serviciului de email ,Yahoo! Mail, cu o interfata mai simpla si care va permite updatarea statusului Facebook si Twitter direct din Inbox, conform blogului oficial al companiei.
Yahoo! Mail Beta, care seamana destul de mult cu Gmail, va putea fi folosit de cei peste 281 de milioane de utilizatori din intreaga lume in urmatoarele saptamani.
Care sunt principalele schimbari aduse serviciului
In primul rand Yahoo! Mail Beta va avea o interfata noua, mai accesibila si mai rapida. Utilizatorii vor putea sa descarce si sa raspunda la mesaje mult mai rapid. De asemenea, Yahoo! Mail Beta va continua sa ofere cea mai buna protectie anti-spam. Yahoo! Mail ofera in prezent cea mai buna protectie anti-spam, conform unui studiu efectuat de Institutul Fraunhofer.
O alta caracteristica este integrarea retelelor sociale. Astfel, utilizatorii de Yahoo! Mail vor putea sa isi updateze statusul de pe Facebook sau Twitter de fiecare data cand isi verifica mailul. In plus, atunci cand primesc un link de pe YouTube acestia il vor putea vedea direct din Yahoo! Mail.
SURSA: ymailblog.com

#2
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007
Seamana mai mult cu AOL si parca ceva din Hotmail.

#3
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Si eu care credeam ca mai rau nu se poate :-)
Cu filtrul de spam ar fi bine sa tina capul mai jos, asta a fost motivul principal pentru care am renuntat la yahoo. In primul rind imi baga captcha imposibile la TRIMIS emailuri desi scriam enorm de putine e-mailuri (gen 3 pe saptamina, poate), deh credeau ca sint spammer. De asemenea imi baga la spam mailuri de la rude care stiam ca deschid calculatorul o data pe saptamina si trimiteau de pe adrese yahoo (evident vorbim numai de mailuri scrise din interfata web ca POP3-ul/SMTP-ul free a disparut demult de la Yahoo (.com, pe alte domenii mai exista) deci despre care stiau sigur ca-s scrise de humani).

#4
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Varianta asta, stie sa imi deschida inboxul din prima?

Sau imi arata acelasi ecran plin de prostii?

#5
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View PostBogdan_ro93, on 18th September 2010, 15:33, said:

In primul rand Yahoo! Mail Beta va avea o interfata noua, mai accesibila si mai rapida. Utilizatorii vor putea sa descarce si sa raspunda la mesaje mult mai rapid. De asemenea, Yahoo! Mail Beta va continua sa ofere cea mai buna protectie anti-spam. Yahoo! Mail ofera in prezent cea mai buna protectie anti-spam, conform unui studiu efectuat de Institutul Fraunhofer.
bine ca e asa de bun anti-spam ca tot primesc spam in fiecare sapt, il selectez ca spam si saptamana viitoare tot o primesc, in Inbox...
e la fel de bun anti spamul Yahoo ca cel nou al MS, care dupa ce a aparut am primit mai mult spam in inbox decat inainte...
Cel mai bun anti spam ramane, in cazul meu, cel al Gmail. Bine, primesc in gmail foarte mult spam dar nu s-a intamplat sa nu fie spam si nici spam in inbox nu am avut...
Mai bine ar intorduce POP3 Free si alte limbi europene!
...mai bine folosesc gmail + yahoo pop
Spoiler
.

Edited by easy90rider, 18 September 2010 - 16:30.


#6
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
Daca integrarea retelelor sociale este marele update, ma lasa rece...

#7
Bogdan_ro93

Bogdan_ro93

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 838
  • Înscris: 10.06.2010

View Postdon_dannielo, on 18th September 2010, 17:15, said:

Varianta asta, stie sa imi deschida inboxul din prima?

Sau imi arata acelasi ecran plin de prostii?
se pare ca nu , tot asa va fi de cate ori intri pe mail trebuie sa astepti pana se actulizaeaza chestilea alea de pe facebook(mie mi se blocheaza si trebuie sa dau restart la browser).
P.S. Se pare ca au uitat de Yahoo Romania.

Quote

Daca integrarea retelelor sociale este marele update, ma lasa rece...
Retelele sociale erau incluse,sau mai adaugat cateva actualizari....

Quote

Cu filtrul de spam ar fi bine sa tina capul mai jos, asta a fost motivul principal pentru care am renuntat la yahoo
Intradevar in legatura cu spamul, nu sunt asa grozavi pe cat se cred.

Edited by Bogdan_ro93, 18 September 2010 - 16:45.


#8
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
:lol: am si terminat "sincronizarea" yahoo cu gmail..byebye yahoo mail :D

#9
V1erme

V1erme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 05.09.2010
Am cont pe yahoo.mail si folosesc Disgby client de mess.
Mie Gmail mi se pare ca e facut pe dos... Adica, scarpinatul la urechea stanga cu mana dreapta...
Pentru moment prefer yahoo.mail pentru e-mail.

#10
domnukalu

domnukalu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 04.11.2007

View PostV1erme, on 22nd September 2010, 14:14, said:

Am cont pe yahoo.mail si folosesc Disgby client de mess.
Mie Gmail mi se pare ca e facut pe dos... Adica, scarpinatul la urechea stanga cu mana dreapta...
Pentru moment prefer yahoo.mail pentru e-mail.

Sunt mulți cunoscuți de-ai mei de aceeași părere. Yahooul mi se pare un fel de monstru leneș, care vine așa, încet de tot , fără a depăși pe nimeni. Personal, prefer Gmail, și prefer Google Wave, ca și concept.
URĂSC yahoo groups, o imbecilitate în care îți vin mesajele cu primele 200 de caractere la fel (în subiectul mesajului), și nimic din subiectul pus de către persoana care a trimis mesajul.

#11
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007
Se mai aude ceva de noua interfata yahoo mail ?

Edited by ageofdark, 11 December 2010 - 18:43.


#12
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Salut,
O singura chestie ma deranjeaza la noul YMail - nu pot sa gasesc setarea de "mail preview", adica atunci cand apas pe un email sa imi apara in jumatatea de jos a ecranului continutul sau. Momentan, daca apas pe un email, acesta mi se deschide intr-un tab separat, ceea ce mi se pare obositor si enervant!

Stiti o rezolvare?

#13
muc_cel_mic

muc_cel_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 15.04.2008
Pentru cei care erau nerăbdători sa testeze ultima versiune a mail-ului de la Yahoo!, iata că astăzi a fost lansată cea mai noua versiune. Varianta aceasta reprezintă de altfel renunțarea la varianta beta și este disponibilă pentru aproape 284 de milioane de utilizatori.

Noua versiune își dorește sa fie mai rapidă, mai sigură și mult mai eficientă în comunicarea online. Alte modificari anunțate sunt realizarea de update-uri către conturile de Facebook și Twitter direct de pe adresa de e-mail, accesarea și atașarea mai rapidă a documentelor si trimiterea de fișiere de până la 100 de megabiti.

De asemenea, mai putem include aici si posibilitatea de a discuta cu prietenii de pe mail, pe Facebook, dar si un control mai bun al junk-mail-ului.

Schimbarile suferite de Yahoo! Mail au fost luate în încercarea de a-și menține utilizatorii actuali, dar și de a "fura" din publicul concurentului Gmail.

Potrivit oficialilor Yahoo, upgrade-ul nu este disponibil, momentan, decât pentru o parte a utilizatorilor, urmând ca restul să-l poată accesa "in saptamanile urmatoare".

http://www.money.ro/...ici_972391.html

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate