Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

World Of Tanks

* * * * - 29 votes
  • Please log in to reply
52525 replies to this topic

#40789
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 09.11.2006
Asa sa tot castigi. Asta e prima victorie pe ziua de azi si al patrulea meci cu SP.
Attached File  shot_094.jpg   1.44MB   41 downloads

#40790
vitas

vitas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 06.11.2015
Hmm

Attached Files



#40791
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,521
  • Înscris: 30.10.2003
Cu FL-ul asta am reusit sa strang si eu un ban de un tanc, parca T 54 am luat.
Concluzii:
Hartile trebuie musai echilibrate. Daca pici sa aperi zona B, iti faci cruce si te duci din prima kamikaze in baza. E cea mai buna optiune, ajungi imediat sergent. Altfel stai dupa 2-3 shoturi, baza e cucerita, dupa care urmeaza un mic gang bang. Basca mai sunt destui care dezerteaza in celelalte zone.

Zona A. Nu o data am ramas singur pe flanc. Putini jucatori se uita pe harta si isi schimba locatia sa balanseze jocul. Nu exista coordonare. Saracii aia care vor sa cucereasca baza, daca nu-s ajutati de flancuri si musai pe amandoua, mor ca mustele. Insa in comparatie cu primele editii se poate apara destul de mult zona asta.

Zona C. Zona preferata camperilor. Se apara usor, e trai si viata, numai ca daca adversarii fug in alte zone, cam freci menta.

Ar trebui imputinata numarul de LT-uri. Prea multe, prea multe EBR-uri, care strica placerea jocului. Nici nu ai timp sa te lupti ca daca prima baza e cucerita in urmatoarele 3-4 minute pica si cealalta. Si sa nu mai zic ca obiectivele principale sunt distruse inainte de cucerirea zonelor D, E, F ceea ce mie mi se pare o tampenie.

Zona de respawn trebuie regandita. Cateodata te da in fundul curtii, pana sa mergi sa aperi baza, e cucerita. Nu-ti mai ramane decat sa mori ca fraierul incercand sa te retragi. Pe mine m-a pus odata exact in baza C, acolo eram singur inconjurat de 4 tancuri inamice. In alt meci a aparut un inamic exact in fata mea in zona de lupta. In mod normal trebuia pus mult mai in spate. Pai la ala nu a apucat sa se incarce proiectilul, ca a primit doua in coaste de la mine.

Jocul incurajeaza tancurile rapide, iar daca vrei sa joci HT ai putine optiuni, mai mult la finalul meciului. In plus ar trebui limitat accesul in zonele ABC dupa ce au fost cucerite DEF.

#40792
eagle_xl

eagle_xl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,239
  • Înscris: 10.01.2019
Dpmdv,ar trebui scoase artileriile in FL. Sau sa se dea voie cu arty doar in ultima zona,cea de aparare a obiectivelor. Avem rez personale cu foc de artlilerie,foc de aviatie,deja este mai mult decat suficient. Sau daca nu vor sa umble la artilerii doar pt faptul ca sunt si artileristi de cariera(bravo lor!),sa elimine sau sa nerfuiasca rez personale,artystrike,airstrike....

#40793
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Mie imi place FL-ul , cu siguranta ca am pierdut de 2 sau 3x mai mult timp decat daca as fi jucat random.

Am strans aproape 30kk in FL-ul asta , cred ca e record personal.Eu astept o a doua harta , dar nu ma deranjeaza  mult nici asta

In rest am mai scris de aparat si atacat , nu are sens sa scriu din nou.Si pe mine ma dispera EBR-urile , critical hit pe roti fara damage si cum te penetreaza frontal pe MT-uri de la 3-4 casute distanta din full speed.

#40794
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,521
  • Înscris: 30.10.2003
Pai tu parca joci in echipa cu altii. Cand ai echipa cu care sa te coordonezi merge ca uns. Cand esti singur e mai greu si ramai singur pe flanc sau mai rau in toata zona Posted Image. Nici nu am multe tancuri rapide. Cel mai mult am jucat cu T44 si Caevarneon AX. In oras Löwe la aparat e ok, atata timp cat ai backup. Cand esti singur, te papa LT-ruile.

La un meci eram in 3 cu T44. Da fuga in doi, am kilarit tot ce se putea, bine nu singur, apoi inapoi fuguta inapoi la 3. A fost un meci frumos castigat, la care am tras din greu. Cu un tanc incet nu mergea.

Edited by Bursul, 23 July 2019 - 13:19.


#40795
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 26.08.2005
Pentru cine se plictiseste si e interesat sa citeasca:
https://www.tandfonl...VzzQfXtBQiamoc

(batalia de la Prokhorovka descrisa din alta perspectiva decat cea ruseasca)

Edited by Basso, 24 July 2019 - 09:57.


#40796
86C415

86C415

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 22.05.2018
https://worldoftanks...news/homefront/

Fara pluton x5 posibil sa fie extrem de frustrant din cauza numarului limitat de meciuri zilnice. Stupida restrictie imho.

Quote

You have the opportunity to speed up your progress and get valuable bond equipment faster by purchasing special bundles. They contain additional bonuses, including days of Premium Account, XP and Credit boosters, etc. Thanks to these extras, you can boost your Front faster and shorten the way to your well-deserved rewards.

Minune!

#40797
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,893
  • Înscris: 12.03.2009

View PostBasso, on 24 iulie 2019 - 09:55, said:

Pentru cine se plictiseste si e interesat sa citeasca:
https://www.tandfonl...VzzQfXtBQiamoc

(batalia de la Prokhorovka descrisa din alta perspectiva decat cea ruseasca)
Va zic eu rezumatul: In conclusion, given our knowledge of the relative losses incurred by both sides and the locations of the tanks on the battlefield, it is clear that the photographic evidence contained in this article support Frieser’s description of the battle – i.e. that the Soviets suffered a major defeat and incurred vast numbers of written off tanks in the process. The location of the mass destruction of the 29th Tank Corps armour is clear to see with 32nd & 31st Tank Brigades demise in (or near to) the anti-tank ditch and 25th Tank Brigade’s defeat between the railway embankment, Stalinsk state farm and the Storozhevoye Woods also being clearly visible in the photographs provided. Regarding the halting of 18th Tank Corps – we can see from the photographs available to us that the Soviet attempt to outflank the Leibstandarte was also met with a major defeat. The demise of the 170th & 181st Tank Brigades is clearly highlighted behind the left flank of the anti-tank ditch and the 2nd SS Panzergrenadier Regiment’s position. The defeat of 181st Tank Brigade’s subsequent effort to advance up from the ribbon village of Andreyevka is also depicted. The fact that only four Tiger tanks repelled both of these armoured advances is testament to the tanks’ prowess at that stage of the war.
This article has therefore verified the demise of the majority of the attacking components of the 5th Guards Tank Army during the battle of Prokhorovka on 12 July 1943. As has been shown above, the level of detailed information now available to us means it is entirely possible that individual lost German tanks can be located on the battlefield photographs amongst the mass of Soviet tank losses. It is remarkable that the historiography of the battle has evolved so radically over the last 20–30 years from an era when it was believed the Germans had suffered a major war-defining defeat with the loss of as many as 400 tanks (including 70 Tigers), to one that recognizes (with respect) that a Soviet catastrophe took place and that this catastrophe can be visually verified. If the myth of Prokhorovka is still given any credence around the world then the photographs contained in this article will surely bring this myth to an end.

#40798
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Super fain homefront , am jucat 4 meciuri , am ramas fara carburant.

#40799
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,526
  • Înscris: 03.10.2013
Nu Stii sa mergi la economie,,😛😀😁

#40800
chevyx77

chevyx77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 06.12.2011

View Postangelz, on 25 iulie 2019 - 20:10, said:

Super fain homefront , am jucat 4 meciuri , am ramas fara carburant.
Fain pe dracu!  Cand am vazut 27 minute la inceput, ma gadeam sa dau leave battle. Pai, ce vor, sa jucam 25 din 24? Duca-se!
Am dat si eu un meci, toate bune frumoase, acelasi numar de tancuri, acelasi tier. Apoi dintr-o data, dupa ce i-am omorat pe toti, noi eram vreo 5, toti tier 3, dincolo 5 boti cred, toti tier 7, toti cu Panther-e!  Ok, penetram lejer cu gold mai ales din lateral. Dupa care, noi vreo 5, aia vreo 10. Apoi, vreo 5 parca iarasi tier 7. Care ne-au distrus aproape pe toti, ramasesem eu cu inca 1 dar am ajuns la zero cu deff-ul si am pierdut!

Asta e un stil de joc ptr cel ce cerea sa se lupte cu boti, cel care se tot plangea de joc. Eu nu mai joc tampenia asta, sa joace aia care detin WG-ul cu mamele lor!

#40801
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,521
  • Înscris: 30.10.2003
Merita jucat, in sensul ca faci bani si experienta?

#40802
chevyx77

chevyx77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 06.12.2011
Din ce am vazut, trebuie sa dai un numar minim de lupte, numar care tot creste. Dimineata aveam 4, dupa restart servere, 5. Mai mult, ce castigi, daca si cat, nu stiu si nu imi pasa!

#40803
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Tot grupul meu a fost incantat de homefront , ne-am distrat.Luptele sunt scurte , toate meciurile au avut 4 runde.Ultima runda cu Panterele este super.Cu o buna organizare , flanc , senile , surprise butt-sex castigi fara probleme.

As juca mai mult , dar e carburantul mai scump decat la noi.

#40804
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 09.11.2006
Si eu zic pas acestui stil avand in vedere ca noi eram cu t28 si su-76 iar botii cu tiger 2. tiger tragea in noi cu bombe iar noi dadeam cu pietre in el. foarte interesant.

Edited by Kobra2602, 26 July 2019 - 19:34.


#40805
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,883
  • Înscris: 29.09.2010
Mergi pe linia britanica, Crusader face fata daca te protejezi.

#40806
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,893
  • Înscris: 12.03.2009
CAPTUREDSTREAM19
https://worldoftanks...panzer-post-25/

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

Silver Wolf

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate