Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

World Of Tanks

* * * * - 28 votes
  • Please log in to reply
52404 replies to this topic

#31267
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,648
  • Înscris: 13.06.2011

View PosttheMisuser, on 27 iunie 2017 - 03:16, said:

Altfel. Vad ca jucati noul mod, Ranked Battle.
Eu n-am prea multa experienta la tier 10 (n-am decat IS7 de 10), are sens sa ma bag la RB ?
Chevroanele alea si ce mai este, ajuta la ceva ?

Dpmdv, nu merita din cauza ca pierzi o galagie de credite comparativ cu beneficiile din RB. Nu ma deranjeaza asa de tare ca zboara cu aurel in toate directiile, insa castigi un meci din 3-4 si ca sa ajungi sa progresezi iti ia destul de mult. La fiecare infrangere pierzi destule credite chiar daca nu tragi cu munitie premium.

Cred ca ajungi sa spargi cam 2 milioane lejer ca sa iei in schimb jumatate din credite, niste consumabile si vreo 500 de hartii d-alea. Din toata recompensa, hartiile sunt cele mai valoroase, daca strangi vreo 4000 poti sa-ti pui un echipament imbunatatit pe orice tanc si sa-l ai permanent.

Eu joc cat sa ajung la rang 1 sau  2 maxim sa iau 100-200 de hartiute d-alea si daca o sa vreau sa folosesc echipamente imbunatatite pentru cateva meciuri, atunci le inchiriez pentru meciul respectiv.

In schimb, daca stai pe credite si ai destule tancuri de X in garaj si te-ai cam plictisit de random, atunci RB s-ar putea sa reprezinte o ocupatie noua in joc.

#31268
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010
Unde pot vedea cate meciuri am jucate in RB?

#31269
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,514
  • Înscris: 03.10.2013

View Postccf_cristi, on 27 iunie 2017 - 08:33, said:

Unde pot vedea cate meciuri am jucate in RB?


in dosarul de serviciu, unde vezi si luptele standard, ai buton de "ranked"

#31270
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,104
  • Înscris: 25.02.2007

View Postzaraider, on 27 iunie 2017 - 06:31, said:

In kv220 se da in turela. Nu este greu penetrabila mai ales cu gold.
Merci Posted Image
Am sa incerc cu prima ocazie.

#31271
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,104
  • Înscris: 25.02.2007

View Postcollina1976, on 26 iunie 2017 - 18:58, said:

ai pus echipaj de pe td german?sper ca n-ai jucat cu echipaj nou
Abia azi m-am prins ce-ai vrut sa zici : merge un echipaj de TD german FARA penalizare pe Stug IV. Si aveam unu' destul de ok pe DickerMax.

Ei, am jucat azi cu echipaj destept, am facut WR... 40%. Mai bine ca ieri Posted Image
Si cu acesti 40%, mi-am luat primu' semn pe teava.
Ma intreb cum joaca ceilalti cu Stug IV, daca la asemenea hal de joaca iei un semn pe teava.

Attached Files


Edited by theMisuser, 27 June 2017 - 15:50.


#31272
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,514
  • Înscris: 03.10.2013
nu e jucat mai deloc, de asta ai luat asa usor insemn

#31273
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Cu primele doua semne nu e problema.Al treilea in schimb e distractie.

#31274
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Nu inteleg care e treaba cu RB.In ultima zi din stage 3 eram in prima liga cu 5 puncte avans fata de liga a doua.Luni eram in liga a doua la 3 puncte distanta de prima liga.WTF?

#31275
zaraider

zaraider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 09.11.2013

View PosttheMisuser, on 27 iunie 2017 - 15:49, said:


Si cu acesti 40%, mi-am luat primu' semn pe teava.
Ma intreb cum joaca ceilalti cu Stug IV, daca la asemenea hal de joaca iei un semn pe teava.

Nu conteaza wr la semn pe teava. Singurul lucru care conteaza e damage-ul dat + assist dmg. Poti avea numai infrangeri dar daca dai destul dmg plus assist faci usor mark-uri. A 2-a chestie e ca pe tancul ala iei usor mark deoarece e jucat de playeri f slabi! Dar daca joci sa zicem cu un zecar gen 907 e o performanta sa iei si primul mark!

#31276
Santana_

Santana_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 10.04.2014

View Postangelz, on 27 iunie 2017 - 21:08, said:

Nu inteleg care e treaba cu RB.In ultima zi din stage 3 eram in prima liga cu 5 puncte avans fata de liga a doua.Luni eram in liga a doua la 3 puncte distanta de prima liga.WTF?
Vad ca asa-i la inceput, in primele zile, clasamentul. Probabil pana incepe lumea sa joace. Iar am cazut in echipa cu tine. Am murit primul, iar tu al 2-lea. Niciunul dintre noi n-a luat chevron, chiar daca a fost victorie.

#31277
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Ce nick ai in joc?Ca eu cred ca ca fac o confuzie.

#31278
Santana_

Santana_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 10.04.2014

View Postangelz, on 27 iunie 2017 - 22:18, said:

Ce nick ai in joc?Ca eu cred ca ca fac o confuzie.
Ti-am dat comanda ''follow me''. Eram cu Patton. Am nick-ul T29Swift. Tocmai am luat rang 5. A mers ca uns si am folosit aproape numai Patton. Tancul asta a fost primul meu favorit la tier X, dar lipsa de camuflaj m-a facut sa cred ca nu-i bun in ranked battles. In ultimul meci am avut noroc, ca am iesit al 12-lea.

Edited by Santana_, 27 June 2017 - 22:38.


#31279
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Meciul ala a fost genial.Nu trebuia sa merg acolo ca asa e norocul meu , doua senile si un batchat care a descarcat tot ce a avut.

#31280
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,104
  • Înscris: 25.02.2007

View Postzaraider, on 27 iunie 2017 - 21:37, said:

Nu conteaza wr la semn pe teava. Singurul lucru care conteaza e damage-ul dat + assist dmg. Poti avea numai infrangeri dar daca dai destul dmg plus assist faci usor mark-uri. A 2-a chestie e ca pe tancul ala iei usor mark deoarece e jucat de playeri f slabi! Dar daca joci sa zicem cu un zecar gen 907 e o performanta sa iei si primul mark!
Imi dau si eu seama ca n-are treaba (direct) WR cu insemnul pe teava insa nu pot sa nu ma minunez cum de cu un WR de 38% general in vreo 60 de meciuri am obtinut un insemn pe teava.
Adica pana acum consideram ca 45% e cam minimul posibil pe care-l poti obtine, jucand toate meciurile stand pe loc si privind ecranul cum merge lupta.
Si totusi, pare ca se poate si mai prost WR, dar jucand tancul respectiv mai bine decat 65% din restul de jucatori.
Adica ma intreb : ce WR au ceilalti, care nici macar insemn pe teava nu au ? :)

#31281
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Cica e Scorpion G la 40 euro. Merita?

#31282
zaraider

zaraider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 09.11.2013
Daca stai la campat intr-un boschete in baza si echipa ta castiga insemnul se duce la vale. Daca stai la campat in baza si echipa pierde dar cand vin baietii peste tine si apuci sa dai 2-3 bucati pana mori poate caatigi un semn ceva :)) daca joci activ si te relochezi in functie de lupta ai sanse si mai mari de mark. Faptul ca pierzi nu e neaparat un dezavantaj...

#31283
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,648
  • Înscris: 13.06.2011

View PostBursul, on 28 iunie 2017 - 09:17, said:

Cica e Scorpion G la 40 euro. Merita?

da, dar banuiesc ca o sa ai batai mari de cap pana te acomodezi cu el.

as zice sa mai astepti pana mai joci pe la tier 8, sau sa-l iei daca vrei neaparat si sa te abtii sa-l joci pana mai incolo.

#31284
chevyx77

chevyx77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 06.12.2011

View PostBursul, on 28 iunie 2017 - 09:17, said:

Cica e Scorpion G la 40 euro. Merita?
Tancul da, e super. Da damage, face credite. E un td fara armura, trebuie jucat in pozitie safe deoarece iti da damage oricine. Eu am 2300 lupte cu Skorpionul, progres 54% al 6 lea skill ( echipajul de pe Rhm ) . O sa iti fie mai greu pana te inveti cu el si pana faci skill-uri pe echipaj dar apoi isi face treaba bine.  Daca il iei, neavand armura, neaparat al 6 lea simt la primul skill.

Edited by chevyx77, 28 June 2017 - 11:16.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate