Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Cam cat ma costa un logo?

- - - - -
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#1
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Ok, acum o sa deschid un nou site de articole free si m-ar interesa si un logo mai ales ca site-ul o sa fie foarte simplu, fara imagini.

Problema e ca sunt prost rau la web design / Photoshop si se vede chestia asta asa ca as avea nevoie de cineva mai priceput sa imi faca un logo (culori alb, verde inchis, verde deschis, gri si ce se mai imbina cu verde). Background-ul pe care va sta este asta Attached File  back.gif   901bytes   175 downloads - e de la template-ul pe care il voi adapta.

Daca puteti sa imi spuneti si un pret ar fi super!

ps: site-ul e www.needforcontent.com - don't bitch about the design, it's only for testing!  :D

#2
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 04.03.2005
Logo-ul arata binishor totusi doua lucruri m-au izbit inainte de a deschide versiunea mai mare:
1. Seamana mult cu logo-ul ala de reciclare  :lol:
2. Ce vrea de la viata? Nu inspira nimic

Nici de la site nu mi-am dat seama ce ar vrea sa fie poate mai multe explicatii ar fi binevenite

#3
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Takeshy, asta e problema - logo-ul ala e pus acolo la misto. Am luat imaginea aia doar ca sa arat background-ul pe care va sta logo-ul, mi-a fost lene sa intru in Photoshop sa modific.

Chestia aia a venit cu template-ul pe care il voi adapta pt site, acolo o sa stea (sper) noul logo (in locul "recycle bin-ului").

Edited by preacher, 01 August 2005 - 23:20.


#4
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
Poate te pot ajuta eu.
Bani nu o sa-ti cer, dar poate pe site pe acolo ma mentionezi si pe mine.

#5
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
@xplozia, cu cea mai mare placere!

#6
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Ce zici de asta? Daca mai e nevoie mai lucrez putin la el. Daca ai putea sa-mi pui un link pe site ar fi super ok.

Attached Files



#7
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 04.03.2005
dixy you are way off

Nu inteleg ce vrea logoul ala? Ala presupun ca e un gras care trage un carut cu genti dar e blurat si ma dor ochi
Bevel, Ebros no no
Need for content e rupt rau, de unde nu stiu eu ca e content need for

Nu se distinge mare lucru si e greu de retinut

#8
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Trebuia ceva mai ascutit dar mi-era lene. Uite alta varianta mai buna:

Attached Files


Edited by dixy, 05 August 2005 - 18:36.


#9
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Altul:

Attached Files



#10
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Altul:

Attached Files



#11
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Si asta:

Attached Files



#12
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Sau:

Attached Files

  • Attached File  nfc5.jpg   10.75K   32 downloads


#13
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Si-l mai pun si pe asta si gata.

Attached Files



#14
beberonUS

beberonUS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 15.07.2005
hehe dixy...misto...tu le-ai facut?

#15
danburzo

danburzo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 12.06.2005
ok. basic ideea: text + random symbol
nu zic ca nu ar fi reusite, dar un logo trebuie sa sugereze ceva :)
pentru fundalul ala, alb merge mult mai bine.. .desi cred ca preacher a precizat ca paleta de culori nu este inca fixata. Asa ca ai mai multa libertate.
EDIT: de fapt e stabilita paleta de culori... intelesesem gresit. oricum..

Edited by danburzo, 07 August 2005 - 17:56.


#16
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Dixy, imi pare rau ca nu am mai tras cu ochiul pe aici, credeam ca a fost lasat totul balta.

Vorbisem cu un prieten de al meu care a spus ca o sa se ocupe el de logo dar vad ca nu se tine de cuvant, asa ca pana la urma cred ca raman la mana celor de pe softpedia.

Mie imi place cel de la postul #10, dar:

- paleta de culori: verdele cam inchis si scrisul+logo negru cand de fapt l-as vrea alb
- nu are nimic de-a face cu subiectul site-ului (dar imi place forma, cum am spus deja)

Ce vreau sa fac cu site-ul -  resurse pentru webmasteri. In primul rand voi avea articole free si mai tarziu voi baga cam ce poate fi de interes pt webmasteri: de unde pot lua continut pt site-ul lor, web hosts de incredere, affiliate nertworks de incredere, rss feeds and sh*t like that.

Deocamdata il mai astept pe prietenul meu cateva zile, asa ca deocamdata nu are rost sa mai faci ceva. Te rog totusi sa imi spui si cat ceri pt logo.

#17
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,136
  • Înscris: 09.09.2003
verdele ala e urat.

#18
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004

preacher, on Aug 7 2005, 18:16, said:

Dixy, imi pare rau ca nu am mai tras cu ochiul pe aici, credeam ca a fost lasat totul balta.

Vorbisem cu un prieten de al meu care a spus ca o sa se ocupe el de logo dar vad ca nu se tine de cuvant, asa ca pana la urma cred ca raman la mana celor de pe softpedia.

Mie imi place cel de la postul #10, dar:

- paleta de culori: verdele cam inchis si scrisul+logo negru cand de fapt l-as vrea alb
- nu are nimic de-a face cu subiectul site-ului (dar imi place forma, cum am spus deja)

Ce vreau sa fac cu site-ul -  resurse pentru webmasteri. In primul rand voi avea articole free si mai tarziu voi baga cam ce poate fi de interes pt webmasteri: de unde pot lua continut pt site-ul lor, web hosts de incredere, affiliate nertworks de incredere, rss feeds and sh*t like that.

Deocamdata il mai astept pe prietenul meu cateva zile, asa ca deocamdata nu are rost sa mai faci ceva. Te rog totusi sa imi spui si cat ceri pt logo.

<{POST_SNAPBACK}>


Pai verdele e cel din primul tau post unde ziceai ca ala este backgroundul din template. Cred si eu ca merge mai bine pe alb. Pun si varianta alb sau gri deschis.
De cerut nu-ti cer nimic dar as aprecia daca ai pune pe undeva un link catre site-ul meu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate