Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

Internet Explorer

- - - - -
  • Please log in to reply
406 replies to this topic

#19
muc_cel_mic

muc_cel_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 15.04.2008
Download pe microsoft.com/ro : http://windows.micro...p;browser=other
Am observat ca IE9 beta nu afisiaza viteza de transfer la download.

#20
cristi_6303

cristi_6303

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 30.07.2010
l am luat si eu
cred ca e primul explorer care ma face sa renunt la Firefox :P
nice

#21
qlimax1975

qlimax1975

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 07.03.2010
Mai fratilor, nu va mai plangeti atata, E BETA!!!

http://ie.microsoft....ng/Default.html

Incercati asta in IE9 dar si celelalte teste, apoi in alt browser si o sa vedeti diferenta!

#22
geluadi2000

geluadi2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 08.02.2006
am testat comparativ cu Firefox 3.6 si ie9....avantajul ie9 este ca foloseste accelerarea din placa video si din aceasta cauza merge rapid...deocamdata mai au de lucru la ie9 sa il configureze spre a fi adaptabil la diferitele platforme ce le vezi pe net...am si eu ie9 dar la une;le site-uri sta si nu face nimica si dupa 3-10 secunde poc apare imaginea...este inca beta asa ca avem ingaduinta...

#23
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
L-am instalat si eu,chiar se observa ca e mai rapid,astept versiunea finala,poate renunt la Mozilla. :)

#24
d_ilie_cristian

d_ilie_cristian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.06.2009
sa fim sinceri... interfata grafica e mai inferioara... incepand de la butoanele back si forward, care erau mai atragatoare la IE 8... trecem la bara de adrese situata langa tab-uri; utilizatorii s-au obisnuit sa aiba tab-urile sub adresa, si nu doar atat... avand tab-urile p o linie "proprie" pot fi adaugate mai multe (fara a restrange cadrul vizual al titlului tab-ului respectiv)... iar butonul fav, si el era in stanga, la fel, utilizatorul fiind ubisnuit sa proceseze altfel

ca interfata frafica... dupa parerea mea este inferior IE 9 fata de IE8....

performanta se vede foarte usor pentru IE9; mai rapid fata de predecesorul sau (IE8), dar si aspectul grafic trebuie cantarit foarte mult in alegerea unui soft... ceea ce nu s-a facut...

ink o chestie... NU se pote da default IE x64... vechea problema de cand a aparut IE x64... poate se gandesc la versiunea finala sau la windows8 sa activeze optiunea asta k este o prostie sa nu folosesti default la x64


oricum... parerea mea... il dezinstalez k nu imi place aspectul grafic... dak astia isi vor bate joc si d windows8 o sa se ajunga ca windows7 sa fie ca vechiul xp... mai indragit pentru ca utilizatorilor le place mai mult



INCA O CHESTIE... pentru cel care a precizat de categorii de browser si so-uri
in primul rand IE este doar pentru windows... deci, nu vad cum ar putea fi promovat pe alt sistem de operare... este o strategie de marketing sa dai clientului un browser gratis, preinstalat la achizitia windows-ului; iar p de-asupra, este un browser foarte bine promovat si intrece orice alt browser pe sistemul windows

alta chestie... la tipuri de so mai bn ziceai windows, mac si linux ori mac, windows si linux; deoarece ordinea in care le enumeri evidentiaza "raspandirea" intre utilizatori... iar linux-ul (chair versiune desktop) inca nu este bine privit de utilizatorii obisnuiti cu windows (predominent in europa) ori cu mac (predominent in america)

Edited by d_ilie_cristian, 04 October 2010 - 13:10.


#25
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
Scurt pe doi! Nu imi place IE9, cel putin varianta Beta, sa vad cum o fi varianta finala!

#26
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
faza cu testu egal cu zero cata vreme sunt incarcate de pe situ microshit poti avea incredere?

#27
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,177
  • Înscris: 16.10.2008
Inca 2 chestii enervante:
1. Cand am o pagina deschisa si dau click pe o pagina din "history" sau "favorites" ,cateodata nu se deschide acea pagina(adresa) .Tre' sa redeschid IE9 sau sa redeschid un nou tab. Cu cat lista de "history" e mai incarcata cu atat pagina se deschide mai greu.
2. Daca dau click dreapta si evidentiez o adresa in google (ca s-o sterg sau s-o modific) se activeaza automat functia "back".

Edited by edigee, 10 October 2010 - 10:48.


#28
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
E chiar tare. Mult mai rapid decât orice browser.

Mă enervează că n-are mouse gestures (vor apărea ele plugins), n-are undo la closed tabs și nu merge bine forumul. În rest este super și pe 64 de biți consumă de vreo 3 ori mai puțină memorie decât Opera 10.62 pe 32.

#29
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003

View Postm3th0dman, on 12th October 2010, 00:54, said:

Mă enervează că n-are mouse gestures (vor apărea ele plugins)....
 Mie mi-au mers astea, inca din prima zi de la lansare.




http://ieaddons.com/...ernet_Explorer/

#30
qlimax1975

qlimax1975

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 07.03.2010

View Postbotelucian, on 7th October 2010, 16:36, said:

faza cu testu egal cu zero cata vreme sunt incarcate de pe situ microshit poti avea incredere?

Prietene tu ai ramas cu sechele...microsoft a evoluat foarte mult in ultima vreme, cel mai bun exemplu fiind windows 7, de departe dupa parerea mea cel mai bun oS. Asa ca faza cu microshit e cam depasita. Iar IE9 cred ca va rupe gura targului cand va fi lansat. Oricum si acuma in beta, cu exceptia unor bug-uri inerente, mi se pare foarte bun si mult mai rapid decat celelalte...so...Peace!

#31
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
nu neg ca nu a evoluat dar atata vreme cat "testele" sunt pe serverul de microsoft nu pot si nu poti fi 100% sigur ca testele nu au fost optimizate pentri ie, si da ie9 merge mai bine in acele teste decat ff 3.6 iar jocurile flash online care rup procesorul de parca ar fi crysis nu alta merg mai fluent pe ie9 decat pe Firefox cel putin la mine dar s-au luat dupa google si au stricat-o si mai tare cu meniul si butoanele puse aiurea
iar decand am pus blocarea reclamelor parca sufera si o fi placebo dar nu stiu parca  in ff se incarca mai repede unele  situri

Edited by botelucian, 12 October 2010 - 14:54.


#32
MincuTudor

MincuTudor

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 14.05.2010

View Postd_ilie_cristian, on 4th October 2010, 13:59, said:

mai inferioara...
Asta nu prea o cred :)

#33
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Daca il incercati pe un PC cu placa video capabila de DirectX10 o sa vedeti ca testele alea nu mint deloc. Accelerearea este evidenta.

#34
qlimax1975

qlimax1975

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 07.03.2010

View PostSuperDuper, on 14th October 2010, 23:17, said:

Daca il incercati pe un PC cu placa video capabila de DirectX10 o sa vedeti ca testele alea nu mint deloc. Accelerearea este evidenta.

de acord...oricum nu poti multumi pe toata lumea...e greu sa schimbi niste mentalitati...daca oamenii au crescut cu FF...asta e :)

#35
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Ah, si apasati cu incredere butonul de "compatibility" pentru siteurile cu probleme de afisare. Versiunea IE8 are update-uri automate la siteurile incompatibile, la IE9 beta trebuie facuta manuala selectia.

#36
Stabo

Stabo

    Appeal to Reason

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,251
  • Înscris: 01.01.2010
Interesanta optiunea de a pune tab-uri in taskbar.

Edited by Stabo, 21 October 2010 - 11:50.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate