Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Paravant geamuri

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
daalos

daalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 20.04.2007

View PostPassatSv, on 16 septembrie 2012 - 19:19, said:

cel mai bine este sa iti cumperi paravanturi ce vin bagate in locul ptr geamuri cu conditia sa nu defecteze ceva motorase ...  Decat sa le lipesti pare urat. ...............

Modelul de care vorbim vine introdus in interiorul chederului de la geam. Am spus doar ca nu am mai pus clemele metalice, ci am prins cu banda dublu adeziva pe toata lungimea lor (pe "buza" ce intra in locasul geamului). Geamul culiseaza pe langa el fara probleme.

#20
RasAlGhul

RasAlGhul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 11.02.2016
Mi-am luat teapa cu paravanturile Heko...nu sunt bune de nimic.
In primul rand se departeaza chederul de geam...iar la ridicarea geamului (chiar la capatul cursei) se vede ca motorasul trage din greu. Cateodata geamul se retrage in jos, deoarece simte ca ar fi un obstacol.
La viteze de la 80 in sus..se simte cum aerul se strecoara in interiorul masinii insotit de un suierat destul de deranjant.
La spalatorie cand da cu jetul de presiune pe geam intra apa in interior si se preling picaturi pe geam.
Vreau sa le dau jos primavara asta si sa le schimb cu cele adezive.
Stiti pe undeva vreun dealer care comercializeaza paravanturi prin lipire?
Eu am cautat cu gogu' si vad ca nu-mi da nimic...ma arunca numai la cele Heko.
Merci!

Edited by RasAlGhul, 06 March 2017 - 00:10.


#21
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Le-ai montat corect ? Eu am Heko la trei masini si functoneaza impecabil.  A trebuit doar sa debavurez putin sigurantele metalce care tin presate paravanturile de cheder ca sa nu zgarie geamul . In rest nu am avut nciodata probleme . Desi , daca ma gandesc bine am avut o singura data la o Octavia 2 o problema , am gasit geamurle deschise pe jumatate in parcare si dupa indelungate cercetari am descoperit ca se miscase o siguranta din aceea otelta si nu lasa geamul sa faca cursa completa. .

#22
RasAlGhul

RasAlGhul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 11.02.2016
Le-am montat corect...sau cel putin asa cred!
Am indepartat usor chederul de rama geamului, am curatat locul respectiv cu alcool izopropilic si am introdus marginea paravanturilor intre rama geamului si cheder. Apoi am introdus in adancitura chederului (la capete) cele doua cleme de prindere.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate