Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Receptie Digital/HD RCS Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
m3s3ri3

m3s3ri3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 31.12.2006
Salutare,
Tocmai mi-am achizitionat un lcd-tv full hd, folosind ca si TV provider RCS-RDS.
2 zile am alergat din magazin in magazin dupa decodor HD, la ultimul verificand adresa mi-au spus ca nu este posibil.
Oricum sistemul de achizitionare este de toata rusinea mai ales la un asemenea nume pt serviciile tv-net din romania.(sunam la sediu - ziceau ca au decodoare in zona x,y,z, ajungeam acolo=decodoare lipsa)

Asadar, in momentul de fata am RDS-RCS prin cablu tv, locuiesc in zona Andronache(zona de case), cei de la RCS mi-au spus, ca mai mult de semnal digital nu am ce sa vad(decodoare digitale nefiind pe stoc de zile bine, bineinteles ca nici nu se stie daca or sa mai aduca).

In momentul de fata dupa un search in banda, am ramas cu 20 si de canale digitale si toate canalele analogice ca si pana acum
Prind Acasa HD exact cum trebuie sa fie HD-ul, restul HD-urilor fiind blocate, iar ce a mai ramas se vede o amestecare de culori(am zis ca nu are putere semnalul) dar Acasa HD de ce merge?
Ce sa fac sa schimb providerul? daca da ce anume? Satelit ceva?
Ce solutii as avea, un aplificator ceva?

Multumesc.

#2
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
ai o arie dedicata : http://forum.softped...p;#entry8778698

in primul rand intereseaza-te daca poti trece pe fibra optica prin reteaua GPON.
degeaba iti iei receiverul hd daca acesta nu primeste semnal corespinzator.

#3
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Schimba providerul daca nu esti multumit.  Daca ai UPC in zona au receivere HD cu DVR si fara pe stoc si au si promotie cu 1an gratis pt. pachetul HD. Daca nu poate ai o linie ok de la RTC pt IPTV si ei au receivere HD cu si fara DVR.

Edited by MD, 11 September 2010 - 18:59.


#4
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View Postmaistoru, on 11th September 2010, 19:26, said:

degeaba iti iei receiverul hd daca acesta nu primeste semnal corespinzator.

cum vine asta monser?
semnalul corespunzator de unde vine? sau e vina clientului ca rcs nu asigura semnal corespunzator.... :thumbdown:
tot asa cu macroblocuri se vad minihd urile?

Edited by lafayette, 11 September 2010 - 19:14.


#5
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View PostMD, on 11th September 2010, 19:57, said:

Schimba providerul daca nu esti multumit.  Daca ai UPC in zona au receivere HD cu DVR si fara pe stoc si au si promotie cu 1an gratis pt. pachetul HD. Daca nu poate ai o linie ok de la RTC pt IPTV si ei au receivere HD cu si fara DVR.
n'are

View Postlafayette, on 11th September 2010, 20:06, said:

cum vine asta monser?
semnalul corespunzator de unde vine? sau e vina clientului ca rcs nu asigura semnal corespunzator.... :thumbdown:
tot asa cu macroblocuri se vad minihd urile?
adica daca e pe reteau veche.

#6
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View Postm3s3ri3, on 11th September 2010, 19:20, said:

In momentul de fata dupa un search in banda, am ramas cu 20 si de canale digitale si toate canalele analogice ca si pana acum
Prind Acasa HD exact cum trebuie sa fie HD-ul, restul HD-urilor fiind blocate, iar ce a mai ramas se vede o amestecare de culori(am zis ca nu are putere semnalul) dar Acasa HD de ce merge?
Ce sa fac sa schimb providerul? daca da ce anume? Satelit ceva?


Wellcome to the rcs nightmare!!
Pentru cea mai buna oferta de tv si canale HD,  alege UPC Digital ...
Ai 11 canale HD , receptoare pe stoc, instalare rapida, semnal de calitate..
http://www.upc.ro/te...tala/1angratis/

daca nu , ai si posibilitatea abonarii la Dolce HD..singurul dth roman cu oferta HD

View Postmaistoru, on 11th September 2010, 20:15, said:

n'are
adica daca e pe reteau veche.

cum adica retea veche...!!
aia nu e tot a rcs -rds...

Edited by lafayette, 11 September 2010 - 19:23.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate