Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Despre Storcator de fructe

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2176 replies to this topic

#505
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005

 SfPetru, on 11 septembrie 2013 - 12:21, said:

Nu poti avea asteptari de la ceva ce costa sub 100$, daca nu vrei sa te complici cu retururi

S-a intamplat sa am surprize placute cu produse low-cost, mai rar ce-i adevarat dar nu se stie niciodata, cel mai ieftin storcator cu melc "de firma" este 1300 lei, daca acel Heinner isi face treaba si stoarce bine, are garantie 3 ani si costa asa putin, de ce as lua unul de 4 ori mai scump? Nu-l folosesc de 10 ori pe zi si nu fac un lifestyle din stoarcerea fructelor si legumelor, atata timp cat este mai bun ca storcatorul centrifugal pe care-l am acum, scoate mai mult suc si nu mai oxideaza fructele e perfect. Daca intr-adevar este o diferenta asa mare intre un Hurom si acest Heinner la cum stoarce, atunci da, fac un efort si iau unul scump. Oricum sunt convins ca vor iesi din ce in ce mai multe modele cu acest sistem, de la toti producatorii.

Edited by cibibikeru, 11 September 2013 - 12:45.


#506
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Eu nu ti-am zis sa nu-l iei, doar sa nu ai pretentii. Sa fii constient ca se poate strica a doua zi sau cand bagi ceva mai tare in el. Un client multumit nu face o intreaga linie de produse una de calitate.

#507
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
pt citrice e f bun asta, ieftin (5 lei), eficient, nu consuma curent:

[ http://images1.okr.ro/serve/auctions.v7/2013/aug/19/82c67bc68346586d9bfe9efcc893caca-6836457-700_700.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#508
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005

 SfPetru, on 11 septembrie 2013 - 12:50, said:

Eu nu ti-am zis sa nu-l iei, doar sa nu ai pretentii. Sa fii constient ca se poate strica a doua zi sau cand bagi ceva mai tare in el. Un client multumit nu face o intreaga linie de produse una de calitate.

Pe de alta parte poate sa tina si cativa ani, nu? Merita incercat, garantia aia pentru ce e? Vad aici ca e pick-up.

#509
kata-lin

kata-lin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 07.07.2007

 SfPetru, on 11 septembrie 2013 - 12:21, said:

Nu poti avea asteptari de la ceva ce costa sub 100$, daca nu vrei sa te complici cu retururi

Da, clar ca nu poti avea asteptari, eu si hurom-ul il menajez...desi am un alt amic care ii da morcovii intregi si il lasa sa dea tur retur pana ii rupe bucati...eu prefer sa ii tai macar in 2-4 fasii... ca sa nu imi stresez masinaria ...si asta in conditiile in care i-am cumparat si garantie extinsa pe 10 ani.

 cibibikeru, on 11 septembrie 2013 - 11:38, said:

Astept update-ul de la tine, ma bate gandul sa iau si eu unul dar nu vreau sa ma complic cu retururi, mersi!
Tocmai l-am sunat si mi-a confirmat ca ii functioneaza bine mersi in continuare. Acum a inrat si el in ritm mai normal, nu il mai foloseste asa des ca la inceput cand storcea toata ziua tot ce prindea priin casa si gradina Posted Image
Ce sa zic de retururi, incearca sa afli de ce au fost returnate - poate scrie careva la commenturi pe emag.
Bafta multa!

#510
pardon

pardon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.08.2009
Eu mi-am cumparat  Heiner SJ-400 din Real 200 ron si sunt foarte multumit de cum stoarce (il folosesc ocazional , nu zilnic). Dezavantajele sunt :
Gura mica de admisie.
Viteza de stoarcere (e slow..)  
Timpul pierdut cu curatarea care e foarte migaloasa
In rest pulpa iese uscata-uscata (la mere de ex. comparativ cu cel centrifugal )
Eu zic ca merita daca nu storci tone de fructe si legume  zilnic .In prospect scrie sa nu il folosesti fara pauza mai mult de 10 minute...parca !?) Iar cuplajul intre motor si melc este metalic fata de alte modele mai scumpe la care este de plastic

Edited by pardon, 12 September 2013 - 01:09.


#511
unrealgeb1978

unrealgeb1978

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,607
  • Înscris: 17.08.2007
De fapt este aparent "uscata". Incearca sa bagi a doua oara sa vezi daca mai iese suc...daca aparatul este bun mai iese suc din nou. La centrifugare niciodata nu mai iese suc a doua oara. Stoarcerea nu este perfecta si pentru asta mereu mai ramane "ceva" suc.

Eu m-am decis cu privire la storcator dupa ce am vazut aceste filmulete. Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mOPDIKfulgg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-roFYa1wPpk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-dCAwvzRSOo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dupa ce am vazut ultimul filmulet de la minutul 22 m-am decis. Posted Image

Edited by unrealgeb1978, 12 September 2013 - 10:56.


#512
pardon

pardon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.08.2009
Eu zic sa nu comparam un storcator de 1200 de euro cu unul de 50

#513
unrealgeb1978

unrealgeb1978

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,607
  • Înscris: 17.08.2007
Filmele nu compara storcatoare care au o diferenta de pret asa de mare...si nici eu nu as compara.

#514
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
@ pardon: unde ai vazut cuplaj intre melc si motor din plastic? Nici cele mai triste chinezarii nu au asa ceva (heinner sj :) )

#515
atanatizante

atanatizante

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 05.06.2009

 pardon, on 12 septembrie 2013 - 00:59, said:

Eu mi-am cumparat  Heiner SJ-400 din Real 200 ron ...

Daca tu mi-l cumperi la acest pret (bineinteles nou si cu certificat de garantie) ai comision 30% din partea mea Posted Image

#516
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005

 atanatizante, on 13 septembrie 2013 - 16:03, said:


Daca tu mi-l cumperi la acest pret (bineinteles nou si cu certificat de garantie) ai comision 30% din partea mea Posted Image

Atat de curios am fost incat am dat o fuga in Real, e 330 sau 340 lei.

#517
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Salut, am un storcator Gorenje JC 800 Y luat de aproximativ un an de la emag. Storcatorul este foarte ok, chiar sunt multumit de el iar de stors am stors o gramada de morcovi, sfecla, telina, si altele pe langa mere, faceam cam 2l de suc pe zi. Problema mea este ca in urma cu o luna am facut renovari, inclusiv in bucatarie si nu mai gasesc separatorul acela de spuma de la vasul de colectare a sucului. Ma poate ajuta cineva cu o sugestie pe unde sa caut un astfel de separator sau tot vasul pentru suc?

#518
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
eu strecor sucul prin sita clasica, atunci cand il pun in sticla.

#519
MagicaSTEAUA

MagicaSTEAUA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 23.02.2006
Salutari, dupa esecul in a gasi un storcator de fructe bun si ieftin, mi-am propus sa cumpar un storcator de fructe din clasa "de sus"! :D
Astfel, dupa un research amanuntit pe net, m-am oprit asupra acestor 2 modele:

Moulinex ZU5008, 800 lei la Emag
http://www.emag.ro/s...8/pd/EJT0NBBBM/
si
Hurom HH-DBE06, 1670 lei la Evomag
http://www.evomag.ro...0-W-104173.html

Se justifica diferenta de pret prin prisma performantelor intre cele 2 aparate, sau aici functioneaza mai degraba sintagma "dai un ban da' stai in fata!"?

Multumesc!

#520
Rover

Rover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 28.06.2004
Heinner SJ-400S este 260 de lei la emag zilele astea.

#521
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
cu huromul nu dai gres. Restul sunt copii inferioare.
Ar mai fi o optiune cel de la Rohnson R450, au scos o sita de calitate mai buna, dar tot ajungi prin service cu el.
Tu cantaresti cat valoreaza timpul si nervii tai.

#522
kata-lin

kata-lin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 07.07.2007
@MagicaSTEAUA: acum ca sunt mai multe alternative, eu as merge pe extreme ...
- daca vrei mai ieftin ... ia-l pe cel mai ieftin "Heinner SJ-400S" -garantie 2-3 ani
- daca vrei mai scump, cumpara originalul de la Hurom / Omega VRT ( e acelasi produs...) garantie pana la 10 ani - vezi si alte siteuri pt pret - parca era mai ieftin acum cateva luni...

Ambele  fac  acelasi lucru, iar daca ai probleme cu cel ieftin le rezolvi in garantie, iar daca se strica dupa garantie...  iti cumperi altul nou, mai bun sau la fel.
Eu sunt posesor de Hurom (cumparat de la eujuicers.ro de vreo 2 ani) si am prieten cu Hurom exploatat " in stil barbar"  de vreo 4-5 ani si care ii merge bine mersi fara nici o problema
Am alt prieten care si-a cumparat Heinnerul in vara si e multumit de el in continuare, chiar il lauda ca stoarce morcovii mai bine decat Huromul meu Posted Image
Eu, la vremea respectiva nu aveam prea multe alegeri, cele cu 2 melci mi se par greu de utilzat in comparatie cu hurom.
L-am cumparat si pt garantia acordata (oarecum o dovada a calitatii garantate) cu urmatoarea logica: daca nu il folosesc suficient in garantie si mi se strica sa zicem, la a 10 a folosire, imediat dupa garantie, sigur ma voi oftica rau"


Bafta la alegere!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate