Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Rhodos

- - - - -
  • Please log in to reply
1191 replies to this topic

#37
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006
Salutare

Am luat un bilet de genul platesti 1 si merg 2 persoane in Rhodos pt 30 iunie la Hotel Lomeniz. Am inteles ca zborul se realizeaza cu chartere Blu Air insa aeroportul Baneasa de unde ar fi plecat este temporar inchis pt reparatii, banuiesc ca se va pleca de pe Otopeni.

As dori sa-mi spuna si mie cineva, daca a mai fost la hotelul de mai sus ,cum este,sau daca mai pleaca cineva pe insula in perioada aceasta.

Pretul a fost f f f mic asa ca nu ma astept la nu stiu ce grozavie de hotel desi este catalogat drept 3***+ cu demipensiune ,dar am de gand sa inchiriez o masina sau atv si sa strabat toata insula.

Sper numai sa se faca plecarea si sejurul conform contractului fiindca pretul e modic(110 euro/pers+75 euro taxe aeroport).Din punctul asta de vedere am ceva emotii.

Edited by ryky, 05 June 2007 - 17:38.


#38
emariu

emariu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 25.06.2005

 ryky, on Jun 5 2007, 17:27, said:

Salutare

Am luat un bilet de genul platesti 1 si merg 2 persoane in Rhodos pt 30 iunie la Hotel Lomeniz. Am inteles ca zborul se realizeaza cu chartere Blu Air insa aeroportul Baneasa de unde ar fi plecat este temporar inchis pt reparatii, banuiesc ca se va pleca de pe Otopeni.

As dori sa-mi spuna si mie cineva, daca a mai fost la hotelul de mai sus ,cum este,sau daca mai pleaca cineva pe insula in perioada aceasta.

Pretul a fost f f f mic asa ca nu ma astept la nu stiu ce grozavie de hotel desi este catalogat drept 3***+ cu demipensiune ,dar am de gand sa inchiriez o masina sau atv si sa strabat toata insula.

Sper numai sa se faca plecarea si sejurul conform contractului fiindca pretul e modic(110 euro/pers+75 euro taxe aeroport).Din punctul asta de vedere am ceva emotii.
Am luat si eu acelasi bilet,tot acolo,dar cu plecare pe 16 Iunie,,deci poate o sa-ti spun mai multe impresii cind ma intorc..Am inteles ca ar fi ok..

#39
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006

 emariu, on Jun 5 2007, 23:02, said:

Am luat si eu acelasi bilet,tot acolo,dar cu plecare pe 16 Iunie,,deci poate o sa-ti spun mai multe impresii cind ma intorc..Am inteles ca ar fi ok..

Vacanta placuta si te rog sa ne povestesti cand te intorci + poze.

#40
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Fericitilor , eu nu am mai prins bilete.
Distractie placuta !!

#41
andacomsa

andacomsa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 10.04.2007
Buna,

Am fost in insula Rhodos anul trecut si o recomand cu caldura. Am ales plaja Faliraki la recomandarea celor de la Paralela 45 (am fost foarte multumita de felul in care s-au ocupat de noi de la inceputul pana la sfarsitul sejurului) si am facut foarte bine. Din cate stiu, este singura plaja cu nisip din Rhodos. Hotelul (Appolo Beach) este foarte ok, curat, mancare foarte buna si ce a fost foarte important era foarte bine pozitionat, chiar in statiune pentru ca (dupa parerea mea) este foarte important sa nu fie izolat in mijlocul pustietatii. Am vazut hoteluri foarte frumoase in Rhodos dar izolate, trebuia sa iei un mijloc de transport sa ajungi in statiune ceea ce nu-mi convine intotdeauna.Pe plaja, chiar langa hotel este un barulet mic, facut din lemn de bambus, pe care il recomand cu caldura. Are muzica foarte buna si serviciile sunt super.
Orasul Rhodos mi-a placut foarte mult. Cetatea veche (castelul Cavalerilor) este absolut impresionanta. Merita vazuta. La fel de mult mi-a placut si Lindos-ul care are langa el niste golfuri superbe.
Ca si o dezamagire .....aceasta a fost "Valea Fluturilor". Am inchiriat o masina si am mers cu ea pana acolo sperand ca o sa vad ceva absolut fantastic dar ............dezamagirea mea a fost mare. Este un loc amennajat artificial de ei (nu se compara cu vaile si cheile care le gasesti in Romania) unde erau se pare multi fluturi dar erau "asezati" in cate o zona mai umbroasa, cu aripile inchise, in asa fel incat trebuia sa privesti cu atentie sa-ti dai seama ca sunt totusi fluturi in acea vale. Din cand in cand cate unul isi lua zborul dar ............dupa cum spuneam ..............o mare dezamagire. Nu a meritat nicidecum efortul de a merge pana acolo.
Totodata, subscriu si eu la ce spunea cineva mai devreme vis a vis de vamesi, sunt foarte "inchisi" ai impresia ca le datorezi ceva sau ca i-ar costa ceva daca ti-ar adresa un zambet de bun venit ca doar .....iti cheltuiesti banii in tara lor. Aceeasi impresie am avut-o si la hotel vis a vis de un receptioner si un chelner. Ambii erau "taciturni" si chiar nu le inteleg motivul. Totusi ....daca ar fi sa merg din nou in Rhodos, as alege acelasi hotel, fara indoiala.

Concediu placut!

#42
esperando

esperando

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 27.06.2006
Salut!!!

Am si eu o nelamurire  ce ar fi de ales intre  Creta --Rhodos--Kos-- Zakynthos  ?  Si de ce?

- as dori sa am ce vizita dar in acelasi timp si peisaje deosebite
- statiuni in care exista si posibilitati de distractie

#43
simona69

simona69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 03.02.2007

 esperando, on Jun 7 2007, 06:55, said:

Salut!!!

Am si eu o nelamurire  ce ar fi de ales intre  Creta --Rhodos--Kos-- Zakynthos  ?  Si de ce?

- as dori sa am ce vizita dar in acelasi timp si peisaje deosebite
- statiuni in care exista si posibilitati de distractie
Eu am fost anul trecut in Creta. Super!Peisaj, distractie, mancare!
poti sa te duci cu incredere!

#44
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006
Mai pleaca cineva in 30 iunie de pe Otopeni catre Rhodos (Hotel Lomeniz)?

#45
dezmatz

dezmatz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.03.2006
De fapt cautam pentru vizita in Creta pentru anul acesta, si am zis sa arunc un ochi sa vad ce zice lumea si de Rodos.
Eu unul am fost super incantat, am fost anul trecut, cazare la hotel Ocean Blue, in Ialysos Bay.
Mancare all inclusiv, OK, dar cam saracuta in diversitate, in schimb am bagat la ouzo, tzipuro, tequila si bere la greu.
Plimbari la greu in fiecare zi, Cetatea Cavalerilor, Lyndos, Valea Fluturilor, dar si de nebuni prin insula, asa
am descoperit o fabricuta de vin unde am si degustat, dar si o superba grecoiaca :)) pacat ca eram cu nevestele, sau noroc.
Am vizitat cam toate manastirile importante, Tsambika, Fecioara Maria, nu-mi mai aduc aminte si altele momentan.
Printre altele, lumea linistita, politia iti sarea in ajutor imediat cum vedea ca ai probleme,
eu am intrat pe contrasens, politistul a ras .. si m-a dus cu sirena, e adevarat ca scria pe mine turist
de la o posta. Am parcat si aiurea, ca deh, neobisnuit, mi-am dat seama la plecare ca trebuie
sa marc cu monezile in aparatele de taxare a parcari, mi-a fost rusine... dar mi-a trecut,
sper sa tin minte pe viitor cand vizitez o tara civilizata.
Gardurile caselor, la multe dintre ele era ceva simbolic, ca sa sti ca acolo este propietatea cuiva,
pe masutele din curte tronau telefoane mobile, posete, si alte lucruri stralucitoare .... hihihiiii....
Masinile deschise, cu geamul intredeschis, sa nu se incinga.
Pe partea de nord-vest, unde am stat, batea un vanticel foarte placut, care alunga arsita,
dar eram si aproape de aeroport, asa ma ghidam cel mai bine sa ajung la hotel. In Lyndos insa,
pe parte de sud-est in 2 minute eram leoarca de sudoare.
Sfatul meu, mergeti ca sa vizitati, daca vreti sa stati ca soparlele la soare ziua, si noaptea prin baruri si discoteci...
alegeti alte locatii.
Vacante placute in continuare.

Edited by dezmatz, 13 June 2007 - 16:35.


#46
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006
Nu mai merge nimeni in Rhodos? :rolleyes:

#47
oxidoni

oxidoni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.06.2007
Buna,

Spune-mi te rog mult de unde ai luat acest bilet??
Eu vreau sa plec in august, la acelasi hotel, si e 427 euro+95 auro taxa de aeroport, asta pe 7 nopti cazare cu demipensiune.


Merci.

 ryky, on Jun 5 2007, 18:27, said:

Salutare

Am luat un bilet de genul platesti 1 si merg 2 persoane in Rhodos pt 30 iunie la Hotel Lomeniz. Am inteles ca zborul se realizeaza cu chartere Blu Air insa aeroportul Baneasa de unde ar fi plecat este temporar inchis pt reparatii, banuiesc ca se va pleca de pe Otopeni.

As dori sa-mi spuna si mie cineva, daca a mai fost la hotelul de mai sus ,cum este,sau daca mai pleaca cineva pe insula in perioada aceasta.

Pretul a fost f f f mic asa ca nu ma astept la nu stiu ce grozavie de hotel desi este catalogat drept 3***+ cu demipensiune ,dar am de gand sa inchiriez o masina sau atv si sa strabat toata insula.

Sper numai sa se faca plecarea si sejurul conform contractului fiindca pretul e modic(110 euro/pers+75 euro taxe aeroport).Din punctul asta de vedere am ceva emotii.


#48
dezmatz

dezmatz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.03.2006
Am pus aici cateva poze de la hotelul Ocean Blue - Rodos facute in 2006.
Poze dela, din, dinspre ... si cativa din personalul hotelului de atunci.
Daca va intereseaza si poze din Cetatea Cavalerilor, Lyndos sau Valea Fluturilor,
am sa incerc sa le uploadez cat de curand.

#49
mX

mX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 27.11.2003

 oxidoni, on Jun 28 2007, 16:40, said:

Buna,

Spune-mi te rog mult de unde ai luat acest bilet??
Eu vreau sa plec in august, la acelasi hotel, si e 427 euro+95 auro taxa de aeroport, asta pe 7 nopti cazare cu demipensiune.
Merci.



Vezi ca e foarte scump pt hotelul ala! Au fost oferte la 199 Euro + 95 taxa de aeroport si zbor cu Tarom. Vezi aicioferte mai bune. Eu mi-am luat bilet de la ei cu o zi inainte de plecare si a fost OK.

#50
esperando

esperando

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 27.06.2006
Puteti sa imi dati ceva agentii care au charter ptr Rhodos , cu preturi bune si cu care a-ti fost plecati?
Multumesc!

#51
esperando

esperando

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 27.06.2006
Puteti sa imi dati ceva agentii care au charter ptr Rhodos , cu preturi bune si cu care a-ti fost plecati?
Multumesc!

#52
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

 esperando, on Jul 4 2007, 13:11, said:

Puteti sa imi dati ceva agentii care au charter ptr Rhodos , cu preturi bune si cu care a-ti fost plecati?
Multumesc!
ATSTurism, cursa charter cu Tarom (Boeing737). la sfarsitul lunii mai m-a costat in total 400Euro (hotel 4*,HB,transport,taxe aeroport).

#53
altasgard

altasgard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 27.08.2006

 esperando, on Jul 4 2007, 13:11, said:

Puteti sa imi dati ceva agentii care au charter ptr Rhodos , cu preturi bune si cu care a-ti fost plecati?
Multumesc!

Iti recomand cu toata caldura Paralela45. Preturi gasesti pe paralela45.ro.
Pentru toti cei care au intrat pe acest topic, le recomand Rhodos. Este nemaipomenit.
Eu si sotia suntem indragostiti de Rhodos, asa ca anul asta vom merge pentru al treilea an consecutiv aici. Hotelurile in care am stat au fost chiar in oras (primul an Belvedere Beach, al doilea an Mediterranean, anul asta Siravast), toate de 4 stele. Cazarea a fost f. buna, vederea super (spre mare - coasta asiatica a Turciei), mancarea idem. Anul asta am luat cazare cu mic dejun, si asta deoarece ne place f. mult sa mancam la taverne. Plecam pe 29 august, deoarece soarele e ffff puternic acolo.
Orasul vechi e superb. Parcul Rodini e superb (plin de pauni). Va recomand plaja Eli de langa Mandraki port. Pe partea de vest bate vantul, sunt valuri. Pe partea de est marea e foarte linistita.
Orasul Lindos e superb, cu Acropolele lui + cele doua golfulete care apar in toate vederile din Lindos. Vi-l recomandam pe cel mic, de unde se vede grota unde se spune ca a stat Sf. Paul.
Se pot face multe excursii prin agentie, se poate inchiria masina/se pot folosi liniile de autobuze. Rodos-Lindos dureaza cam 1h 1/2 si costa 3 euro biletul, cu autocare mai bune ca astea de pe la noi.
Pe plaja, 2 umbrele cu sezlong 7 euro/zi. O masa sanatoasa la taverna de 2 persoane cu tot cu bautura 15-20 euro.
Cine doreste amanunte suplimentare poate sa ma mai intrebe.

#54
Turbinca

Turbinca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.02.2007

 altasgard, on Jul 4 2007, 16:59, said:

Iti recomand cu toata caldura Paralela45. Preturi gasesti pe paralela45.ro.
Pentru toti cei care au intrat pe acest topic, le recomand Rhodos. Este nemaipomenit.
Eu si sotia suntem indragostiti de Rhodos, asa ca anul asta vom merge pentru al treilea an consecutiv aici. Hotelurile in care am stat au fost chiar in oras (primul an Belvedere Beach, al doilea an Mediterranean, anul asta Siravast), toate de 4 stele. Cazarea a fost f. buna, vederea super (spre mare - coasta asiatica a Turciei), mancarea idem. Anul asta am luat cazare cu mic dejun, si asta deoarece ne place f. mult sa mancam la taverne. Plecam pe 29 august, deoarece soarele e ffff puternic acolo.
Orasul vechi e superb. Parcul Rodini e superb (plin de pauni). Va recomand plaja Eli de langa Mandraki port. Pe partea de vest bate vantul, sunt valuri. Pe partea de est marea e foarte linistita.
Orasul Lindos e superb, cu Acropolele lui + cele doua golfulete care apar in toate vederile din Lindos. Vi-l recomandam pe cel mic, de unde se vede grota unde se spune ca a stat Sf. Paul.
Se pot face multe excursii prin agentie, se poate inchiria masina/se pot folosi liniile de autobuze. Rodos-Lindos dureaza cam 1h 1/2 si costa 3 euro biletul, cu autocare mai bune ca astea de pe la noi.
Pe plaja, 2 umbrele cu sezlong 7 euro/zi. O masa sanatoasa la taverna de 2 persoane cu tot cu bautura 15-20 euro.
Cine doreste amanunte suplimentare poate sa ma mai intrebe.
Buna ziua.
Am luat bilet prin Paralela45 in orasul Rhodos la hotelul La Vita. Imi puteti spune ceva despre acest hotel. Ce excursii optionale organizeaza agentia cu plecare din orasul Rhodos? In afara de Lindos, Valea Fluturilor, croaziera pe insula Symi ce se mai poate vedea?
Multumesc!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate