Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Turnee snooker in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
crysty_23

crysty_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 07.04.2009
Acuma cateva zile ma gandeam asa orientativ ce ar fi daca as merge la un turneu de snooker.Am vazut ca federatia romana de snooker permite inscrierea oricarui doritor in acest sens.
Eu daca as merge m-as duce sa cunosc oameni si sa imi imbunatatesc jocul.Aici in Petrosani nu sunt mese de snooker ci doar de biliard.Daca vreau sa joc snooker trebuie sa merg pana la Deva si nu prea e comod.
Oricum e un sport frumos care merita jucat....
Voi ce parere aveti?

#2
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 09.11.2006
salutare

este un sport foarte frumos. din fericire pt mine am apucat sa joc o singura data in timisoara, in rest fiind foarte aglomerat la acea masa. in severin nu avem mese de snooker si mi-a mai ramas jocul pe calculator :D.
bafta si sper sa se dezvolte si la noi sportul asta ca e un sport frumos si curat.

#3
crysty_23

crysty_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 07.04.2009
Dar totusi ce credeti merita sa merg la un astfel de turneu?la biliard ma descurc bine dar nu se compara snookerul cu biliardul.Totusi daca ma duc pana acolo nu vreau sa ma fac de ras sa nu bag nici-o bila :))

#4
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View Postcrysty_23, on 8th September 2010, 02:19, said:

Dar totusi ce credeti merita sa merg la un astfel de turneu?
Normal că merită. :)

Quote

la biliard ma descurc bine dar nu se compara snookerul cu biliardul.Totusi daca ma duc pana acolo nu vreau sa ma fac de ras sa nu bag nici-o bila :))
Dacă nu ai mai jucat snooker deloc atunci o să-ți fie foarte greu, dar vorba ta:

Quote

Eu daca as merge m-as duce sa cunosc oameni si sa imi imbunatatesc jocul
În concluzie, încearcă și vezi dacă îți place (să treci de la snooker la biliard e mai ușor, invers e mult mai greu) și apoi te pui serios pe antrenamente.

#5
crysty_23

crysty_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 07.04.2009
Snooker nu am jucat decat de vreo 5 ori...aici nu este masa.Cand mai merg la Deva si am putin timp liber ma duc si fac o tura:)
Antrenamente serios la ce?la biliard?daca masa nu am...
:(

#6
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View Postcrysty_23, on 10th September 2010, 23:55, said:

Antrenamente serios la ce?la biliard?daca masa nu am...
:(
Am înțeles asta, dar când ai pomenit de turnee am crezut că vrei să faci ceva serios. Oricum, merită se te duci la un turneu să vezi cum stă treaba, să vezi care este nivelul jucătorilor din România.

#7
crysty_23

crysty_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 07.04.2009
Si pana la urma chiar daca nu esti la nivelul celorlalti participanti jucatorii de snooker nu cred ca sunt genu` sa zica "Uite-l si pe ala vai de capu lui...".:)
Cel putin asa cred

Edited by crysty_23, 12 September 2010 - 12:38.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate