Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Greata in timpul antrenamentului

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Radu_159

Radu_159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 03.02.2010
Salut! De cand m-am apucat de sala, uneori in timpul antrenamentului am asa o greata in stomac. Si...din pacate imi cam scade chefu` de antrenament, parca nici apa nu imi mai vine sa beau...De la ce o fii asta? Mai trece cineva prin asta?

Sa va dau niste date despre mine:
am 15 ani jumate, 1.78 m, 64 kg
trag de fiare de vreo 9 luni (facand 7 luni acasa ca imi pot permite sa fac exercitiile de baza pentru fiecare grupa, si de 2 luni m-am apucat de sala)

Sa fie asta pentru ca lucrez destul de intens? Merg de 5 ori pe saptamana, uneori de 6 si un antrenament dureaza cam 1 ora si 15 minute, poate 1 ora jumate.

#2
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,333
  • Înscris: 15.07.2007
Mananci cumva cu putin timp inainte de antrenament?

#3
Radu_159

Radu_159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 03.02.2010
Mananc cu vreo o ora inainte de antrenament, dar mananc ceva usor.

#4
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Cel mai probabil din cauza suprasolicitarii. Incearca sa iei pauze in asa fel incat sa te odihnesti putin.

#5
Icefirealchemy

Icefirealchemy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 01.09.2006
+1@GlobalMods
Nu mai manca nimic cu 2 ore inainte de antrenament, bea doar apa. Mai alterneaza si tu antrenamentele nu doar sala. Fa si jogging, inot etc.

#6
-Alin-

-Alin-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.12.2008

 Icefirealchemy, on 6th September 2010, 23:47, said:

+1@GlobalMods
Nu mai manca nimic cu 2 ore inainte de antrenament, bea doar apa. Mai alterneaza si tu antrenamentele nu doar sala. Fa si jogging, inot etc.
Sa nu mai manance? Din cate stiu eu, masa de dinainte de antrenament este foarte importanta.. asigura energie, forta, rezistenta si multe altele. Tu cum te antrenezi cu stomacul gol? eu unul..... nu as putea.
Nu trebuie sa nu mananci ci sa ai grija ce mananci!
bafta.

#7
mausyo

mausyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 20.06.2007
Pai normal ca mananci inainte de antrenament. Insa astepti sa se digere mancarea. Nu stiu daca intr-o ora se poate digera foarte bine. Doua ore cred si eu ca e cel mai bine. Iar daca te fortezi mai tare in timpul antrenamentului ai impresia ca iti vine mancarea inapoi.

#8
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006

 Radu_159, on 6th September 2010, 22:58, said:

Mananc cu vreo o ora inainte de antrenament, dar mananc ceva usor.
Cum a spus si GlobalMods, e posibil sa fie din cauza suprasolicitarii. Avand in vedere ca mergi de 5-6 ori pe saptamana la sala, te odihnesti cum trebuie?

#9
nandrolon

nandrolon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 18.04.2010
Cum naiba sa nu manance cu 2 ore de antrenament?
O masa principala trebuie sa fie la 2 ore de antrenament, dupa care mai poti lua un shake. Evita grasimile, o perioada, si mergi la sala de 4 ori pe saptamana.  Posibil sa fii supraantrenat.

#10
Radu_159

Radu_159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 03.02.2010

 Chrisforever, on 8th September 2010, 01:52, said:

Cum a spus si GlobalMods, e posibil sa fie din cauza suprasolicitarii. Avand in vedere ca mergi de 5-6 ori pe saptamana la sala, te odihnesti cum trebuie?

Daa, dorm uneori vreo 1 ora si ceva la pranz si seara dorm vreo 9 ore, uneori chiar 10 si ceva. Ma culc pe la 11 si ma trezesc pe la 9 si ceva

 nandrolon, on 8th September 2010, 08:44, said:

Cum naiba sa nu manance cu 2 ore de antrenament?
O masa principala trebuie sa fie la 2 ore de antrenament, dupa care mai poti lua un shake. Evita grasimile, o perioada, si mergi la sala de 4 ori pe saptamana.  Posibil sa fii supraantrenat.


Mananc de obicei ceva usor inainte de antrenament, si de grasimi nu se pune problema, nu mananc aproape niciodata mancare grasa.

#11
gflorin00

gflorin00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 16.08.2010

 Radu_159, on 6th September 2010, 22:53, said:

Salut! De cand m-am apucat de sala, uneori in timpul antrenamentului am asa o greata in stomac. Si...din pacate imi cam scade chefu` de antrenament, parca nici apa nu imi mai vine sa beau...De la ce o fii asta? Mai trece cineva prin asta?

Sa va dau niste date despre mine:
am 15 ani jumate, 1.78 m, 64 kg
trag de fiare de vreo 9 luni (facand 7 luni acasa ca imi pot permite sa fac exercitiile de baza pentru fiecare grupa, si de 2 luni m-am apucat de sala)

Sa fie asta pentru ca lucrez destul de intens? Merg de 5 ori pe saptamana, uneori de 6 si un antrenament dureaza cam 1 ora si 15 minute, poate 1 ora jumate.

Se numeste supraantrenament , este foarte mult sa mergi de 6 ori pe saptamana la sala , fa o pauza si dupa aceea incepe sa te antreneze de 3 ori pe saptamana , de 5-6 ori se antreneaza cei cu structura endomorfa, grasi , tu esti ectomorf .

#12
S.G

S.G

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 09.03.2007
Cum spune si gflorin00 de 6 ori e prea mult... corpul tau nu mai are timp sa se odihneasca... si din cauza asta nici nu o sa cresti in masa musculara. Eu iti recomand sa mergi de 4 ori pe sapt.. si sa lucrezi fiecare grupa o singura data pe saptamana. O sa ai un randament mai bun asa la sala... inainte de antrenament cu 2-3 ore incearca tot timpul sa manci mancare bogata in carbohidrati...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate