Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

windows nu ma mai lasa sa downloadez nimic din browser

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
isaic

isaic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.05.2005
de curand(cam acum o luna) mi-am instalat windows7. Toate bune si frumoase in primele zile...am putut sa-mi dowloadez tot ce am avut nevoie pt instalare, nimic ciudat. numai ca dupa cateva zile am observat ca nu mai puteam sa downloadez nimic de pe download.com, apoi am observat ca nici de pe apple.com nu puteam sa-mi downloadez iTunes.

simptome: dadeam download...incepea sa downloadeze iar cand termina de downloadat imi aparea un popup cu urmatoare "instiintare": "Windows found that this file is potentially harmful. To help protect your computer Windows has blocked access to this file. Name: xxx.tmp" si imi stergea fisierul care tocmai s-a downloadat.

practic nu imi mai merge sa downloadez nimic de pe niciun site, merge doar sa dau open daca e o arhiva si dupa ce mi-o deschide dau direct extract la fisiere.

nu stiu ce sa mai fac pt ca am nevoie de atatea ori sa downloadez cate ceva din browser(inclusiv acum, si nu pot sa aplic metoda cu open pt ca sunt arhive incomplete si trebuie intai sa downloadez toate partile si apoi sa pot dezarhiva), pe google nu am gasit nimic folositor, adica de fapt n-am gasit mai nimic.

am incercat eu sa dau off la firewall sa ma mai joc prin security settings....NIMIC. Am instalat si nod32(am facut update la zi), mi-a gasit niste malware....chipurile a rezolvat(citisem pe google ca ar putea fi o infectie malware importanta si d-aia windows nu te mai lasa sa downloadezi)....dar in continuare nu merge sa downloadez.

a mai intampinat cineva problema? ce e de facut?(daca imi permiteam sa formatez...nu mai intrebam aici :D )

mersi mult ;)

Attached Files

  • Attached File  err.png   210.43K   52 downloads

Edited by isaic, 05 September 2010 - 12:32.


#2
ady_95

ady_95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 23.12.2009
incearca cu un alt browser, fa un full scan la comp.
incearca ccleaner

#3
isaic

isaic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.05.2005
era culmea sa nu incerc cu TOATE browserele :D, scan complet am scris ca am dat cu nod32(updatat la zi) + malwarebit inainte(tot complet), am sa incerc si cu CCleaner ca doar ce-am de pierdut :D

Edited by Ravy, 05 September 2010 - 13:43.


#4
daniel84

daniel84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 05.02.2010
Fa un log HiJackThis si pune-l pe aria Devirusare.Exista posibilitatea ca nod32 sa fi ratat virusi.Si apoi ce naiba vrei sa downloadezi?Spune ce nu reusesti sa descarci.
http://forum.softped...howtopic=694333

#5
isaic

isaic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.05.2005
pai chiar n-are legatura ce vreau sa descarc...ideea e sa o pot face :D (de exemplu acum niste fisiere personale de 3.5Gb trimise prin transfer.ro). am sa fac un log sa vad ce iese :D

exemplu clar....acum nu pot sa downloadez HiJackThis :D trebuie sa-l iau de pe un torrent sau ceva de genu.

Edited by Ravy, 05 September 2010 - 13:43.


#6
alex_-07-

alex_-07-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 08.07.2010
Poti descarca HiJackThis de aici, de pe torrent, clean. Bafta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate