Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Radio Pro FM înghite rețeaua Info Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#109
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

View Postvladul_care_este, on 20th September 2010, 19:17, said:

poa' sa se incalte cu radioul lor de cacaramel.asta demonstreaza inca odata cat de idioata poate sa fie tara asta.practic nu exista limita la cat de jalnici putem ajunge.NU E VINA MEDIAPRO.E VINA AUDIENTEI.ASTA SE CERE LA NOI, ASTA SE PROMOVEAZA.


Vreau sa va povestesc un lucru.pana nu demult aveam iluzia ca doar la piss fm sau celelalte radiouri de umplutura se difuzeaza aceleasi melodii.ei bine,ascultati europa fm cateva ore bune,si veti avea o surpriza neplacuta.practic zi de zi se difuzeaza aceleasi piese,ce e drept,nu dance sau piese noi,ci piese din zona oldies/piese ce pana ieri erau pe piss fm(ex. rihanna,cheryl cole,etc.)de care vrand-nevrand te scarbesti la maxim de ele,nu pentru ca ar avea o calitate indoielnica,ci pentru ca ascultand zilnic aceleasi melodii,la aproximativ aceleasi ore,te termina psihic.nu ascult europafm

europa fm a decazut total. il ascultam, imi placea, dar acolo deloc. e un post jalnic. vorbarie cat cuprinde si reclame la greu.
iar muzica lasa de dorit.
plictisitori. monotoni. jalnici.

in loc sa lucreze la playlist ei au keltuit o groaza de bani pe vocea "cea mai buna muzica din `80 pana azi". au schimbat cu "Cea mai buna varietate de muzica din `80 pana azi" - ceva mai cretin nici nu se putea. in stilul europa fm. pentru dobitoci.
ca asta era problema la europa fm, cine spune ca e cea mai buna muzica. (buna, pe dracu). comercialitatile anilor respectivi in heavy rotation zi dupa zi.

Edited by AndreyAlejandro, 20 September 2010 - 23:37.


#110
Grelper

Grelper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 22.01.2007
Media Pro (parca asa ii zice trustului) ar putea sa isi faca program TV de stiri, iar un nume foarte bun ar fi chiar Info PRO.

P.S. Asta este doar o dorinta de a mea.

Edited by Grelper, 21 September 2010 - 00:00.


#111
Lucian M

Lucian M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 12.04.2005

View PostGrelper, on 21st September 2010, 00:56, said:

Media Pro (parca asa ii zice trustului) ar putea sa isi faca program TV de stiri, iar un nume foarte bun ar fi chiar Info PRO.

P.S. Asta este doar o dorinta de a mea.
Daca Media PRO (CME) isi face post de stiri am avea CNN Romania, Time Warner detinand 31% din CME. Eu asa cred dar mai dureaza pana atunci pt ca piata media este inca pe minus si nu prea mai risca nimeni sa investeasca in proiecte noi.

Edited by Lucian M, 21 September 2010 - 00:16.


#112
Grelper

Grelper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 22.01.2007

View PostLucian M, on 21st September 2010, 01:15, said:

Daca Media PRO (CME) isi face post de stiri am avea CNN Romania, Time Warner detinand 31% din CME. Eu asa cred dar mai dureaza pana atunci pt ca piata media este inca pe minus si nu prea mai risca nimeni sa investeasca in proiecte noi.
CNN suna mai bine decat Info PRO.

Edited by Grelper, 21 September 2010 - 00:22.


#113
LyKy

LyKy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 11.09.2007

View PostGrelper, on 21st September 2010, 00:56, said:

Media Pro (parca asa ii zice trustului) ar putea sa isi faca program TV de stiri, iar un nume foarte bun ar fi chiar Info PRO.

P.S. Asta este doar o dorinta de a mea.

acum 3 ani se discuta lansarea unui canal de stiri cu numele Info Pro. dar proiectul a fost abandonat!

#114
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
De Europa FM se spune ca avea acest playlist limitat inca de la lansare din 2000. Deci KISS FM ar fi al doilea care a adoptat acest format al playlistului ingust si al heavy rotationului idiot. Dupa astia 2, a urmat turma sa faca acelasi lucru.

Edited by Neaceasca85, 21 September 2010 - 10:20.


#115
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

View PostNeaceasca85, on 21st September 2010, 11:20, said:

De Europa FM se spune ca avea acest playlist limitat inca de la lansare din 2000. Deci KISS FM ar fi al doilea care a adoptat acest format al playlistului ingust si al heavy rotationului idiot. Dupa astia 2, a urmat turma sa faca acelasi lucru.
http://www.runzu.com...e...rticol&id=6 - cata dreptate are ... si e din 2005 articolul asta. incredibil acush suntem in 2010 si efm e la fel  :death:

#116
zuzarel

zuzarel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 04.09.2004
ce parere are CNA ul de asta ?? Info Pro avea o licenta de radio nationala - reteaua 4 -a care a fost acordata tocmai pentru infintarea unei retele alternative de stiri /informatii ... acum auzim un nou furnizor de romanian new dance - deejjaaayy d, deeejjjaaayy  v etc...

cine se seziseaza ???


sau 'atentia" lui sarbu invinge ??????

#117
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

View Postzuzarel, on 22nd September 2010, 20:23, said:

sau 'atentia" lui sarbu invinge ??????



pai tu cum credeai ca merg lucrurile in tara asta? :death: pe bune acuma,voi chiar aveti pretentii de civilizatie in cosul asta de gunoi al europei?sau mai bine zis,in tara condusa de gunoaie.pentru ca tara ar avea potential economic.mizeriile din conducere au adus-o in halul asta.

#118
bloodhand

bloodhand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.07.2006
Pentru cei care nu stiu inca de el, il recomand: Screamer Radio, un soft freeware care contine o lista destul de consistenta de posturi de radio din toata lumea si care permite ascultarea lor la un singur click, fara programe si decodoare auxiliare. Ascult frecvent posturi de radio din strainatate tocmai din cauza ca, pentru mine, FM-ul romanesc nu mai are nicio valoare. Imi aduc aminte cu bucurie de scurtele vacante in Europa alaturi de ai mei, cand nici nu ne-au trebuit surse auxiliare de muzica, pentru ca era o placere sa asculti muzica difuzata la posturile de radio din strainatate. Singurele momente mai "tensionate" erau cand se difuzau stiri, lucru de admirat pentru ca in Romania putine posturi au stiri din jumatate in jumatate de ora, insa deoarece, in general, nu intelegeam mare lucru din ce se spunea, trebuia sa caut din greu un alt post care sa nu difuzeze stiri la acea ora. Cu parere de rau pentru FM-ul romanesc, conceptul de heavy rotation nu prea exista la ei.

Desi deja intram in alta sfera, se pare ca singura modalitate de a evada din poluarea fonica a FM-ului romanesc in masina ramane un dispozitiv PC, la care se ataseaza un modem wireless pentru o conexiune permanenta la internet si, in final, ascultarea de posturi radio din strainatate prin streaming. Varianta cu surse proprii de muzica este una care necesita timp, pe care viitorul ni-l va lua cu siguranta.

Stiu ca e mai comod si eficient sa deschizi radio-ul si sa asculti muzica fara alte complicatii fata de varianta online, dar, din pacate, nevoia ne invata.

Edited by bloodhand, 25 September 2010 - 16:28.


#119
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 05.03.2009

View Postbloodhand, on 25th September 2010, 17:26, said:

Pentru cei care nu stiu inca de el, il recomand: Screamer Radio, un soft freeware care contine o lista destul de consistenta de posturi de radio din toata lumea si care permite ascultarea lor la un singur click, fara programe si decodoare auxiliare. Ascult frecvent posturi de radio din strainatate tocmai din cauza ca, pentru mine, FM-ul romanesc nu mai are nicio valoare. Imi aduc aminte cu bucurie de scurtele vacante in Europa alaturi de ai mei, cand nici nu ne-au trebuit surse auxiliare de muzica, pentru ca era o placere sa asculti muzica difuzata la posturile de radio din strainatate. Singurele momente mai "tensionate" erau cand se difuzau stiri, lucru de admirat pentru ca in Romania putine posturi au stiri din jumatate in jumatate de ora, insa deoarece, in general, nu intelegeam mare lucru din ce se spunea, trebuia sa caut din greu un alt post care sa nu difuzeze stiri la acea ora. Cu parere de rau pentru FM-ul romanesc, conceptul de heavy rotation nu prea exista la ei.

Desi deja intram in alta sfera, se pare ca singura modalitate de a evada din poluarea fonica a FM-ului romanesc in masina ramane un dispozitiv PC, la care se ataseaza un modem wireless pentru o conexiune permanenta la internet si, in final, ascultarea de posturi radio din strainatate prin streaming. Varianta cu surse proprii de muzica este una care necesita timp, pe care viitorul ni-l va lua cu siguranta.

Stiu ca e mai comod si eficient sa deschizi radio-ul si sa asculti muzica fara alte complicatii fata de varianta online, dar, din pacate, nevoia ne invata.
Adica tu nu ai auzit de shoutcastul din winamp ????

#120
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

View Postbloodhand, on 25th September 2010, 17:26, said:

Cu parere de rau pentru FM-ul romanesc, conceptul de heavy rotation nu prea exista la ei.
Cat timp ai ascultat un post in strainatate ca sa ajungi la concluzia asta? Daca spui ca Heavy Rotation nu exista in vest si exista in Ro e ca si cum ai spune ca Mall-urile tot noi le-am inventat :coolspeak:

#121
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Cine a zis ca nu exista?
Dar la noi parca e prea exagerat...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate