Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

misionarism-o metoda incorecta de a vinde religie

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
50 replies to this topic

#19
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009
Hristos a dus Cuvantul sau la marginile lumi prin oameni:

Apoi le-a zis: "Duceti-va in toata lumea si propovaduiti Evanghelia la orice faptura. (Marc.16:15)


Evanghelia aceasta a Imparatiei va fi propovaduita in toata lumea, ca sa slujeasca de marturie tuturor neamurilor. Atunci va veni sfarsitul. (Mat.24:14)


NU primiti evanghelia , nu va intereseaza ?


Luca 12
8. Eu va spun: pe oricine Ma va marturisi inaintea oamenilor il va marturisi si Fiul omului inaintea ingerilor lui Dumnezeu;

9. dar cine se va lepada de Mine inaintea oamenilor va fi lepadat si el inaintea ingerilor lui Dumnezeu.


Cat despre oameni nu este relevant  = 0 .

Sa nu intrati sub disgratia lui Dumnezeu lovind in oameni.

37. "Oricine primeste pe unul din acesti copilasi, in Numele Meu, Ma primeste pe Mine; si oricine Ma primeste pe Mine, nu Ma primeste pe Mine, ci pe Cel ce M-a trimis pe Mine."

Cat despre ei ,au porunca:

Daca vrea cineva sa fie cel dintai, trebuie sa fie cel mai de pe urma din toti si slujitorul tuturor!"

Valoarea lor si a religiei lor este desbracata de valoare.

Edited by husand, 17 October 2010 - 12:53.


#20
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Imi pare rau ca ati dat de baptisti, penticostali si adventisti care "scot gherutele" cand le spui ca nu vrei sa ai nici o legatura cu religia lor, dar a) nu toti sunt asa (nici pe departe, cunosc o multime de oameni, inclusiv eu, care sunt perfect pasnici cand vine vorba de religia lor si de optiunile religioase ale celorlalti), b ) un om care scoate gherutele cand nu reuseste sa convinga din prima pe cineva sa devina crestin nu e un crestin adevarat. Un crestin adevarat staruieste cu dragoste, rabdare, diplomatie (foarte important, pentru ca multi uita de diplomatie) si rugaciune, asa ca pe restul as spune ca puteti sa ii ignorati pentru ca nu sunt cu adevarat reprezentativi pentru crestini si c) important ar fi ca omul sa ajunga la Dumnezeu, nu la baptisti, penticostali sau ortodocsi. Conteaza relatia cu Dumnezeu si credinta sincera in El, nu biserica din care le practici.

Pe de alta parte, mi se pare normal sa vrei ce e mai bine pentru cei dragi tie. Din moment ce tu crezi cu tarie ca cel mai bine este ca ei sa devina crestini si sa se intoarca cu adevarat la Dumnezeu, e normal sa incerci sa ii convingi de chestia asta. Misionarismul si evanghelizarea (cand sunt facute de oameni obisnuiti, fara nici un fel de beneficii materiale in functie de numarul de convertiti) nu au nici o treaba cu vanzarea si inselarea, ci sunt pur si simplu izvorate dintr-o intentie buna. Ca uneori intentia e buna, dar metoda nu e cea mai potrivita este altceva...

Si sa mai lamurim ceva, biserica evanghelica, biserica luterana, baptistii, penticostalii, adventistii si martorii lui Iehova sunt culte oficial recunoscute de statul roman. Culte oficiale, nu secte.

Edited by black_dizzy, 30 June 2011 - 15:18.


#21
anticristul

anticristul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 992
  • Înscris: 11.01.2010

View Postblack_dizzy, on 30th June 2011, 16:18, said:

Imi pare rau ca ati dat de baptisti, penticostali si adventisti care "scot gherutele" cand le spui ca nu vrei sa ai nici o legatura cu religia lor, dar a) nu toti sunt asa (nici pe departe, cunosc o multime de oameni, inclusiv eu, care sunt perfect pasnici cand vine vorba de religia lor si de optiunile religioase ale celorlalti), b ) un om care scoate gherutele cand nu reuseste sa convinga din prima pe cineva sa devina crestin nu e un crestin adevarat. Un crestin adevarat staruieste cu dragoste, rabdare, diplomatie (foarte important, pentru ca multi uita de diplomatie) si rugaciune, asa ca pe restul as spune ca puteti sa ii ignorati pentru ca nu sunt cu adevarat reprezentativi pentru crestini si c) important ar fi ca omul sa ajunga la Dumnezeu, nu la baptisti, penticostali sau ortodocsi. Conteaza relatia cu Dumnezeu si credinta sincera in El, nu biserica din care le practici.

Pe de alta parte, mi se pare normal sa vrei ce e mai bine pentru cei dragi tie. Din moment ce tu crezi cu tarie ca cel mai bine este ca ei sa devina crestini si sa se intoarca cu adevarat la Dumnezeu, e normal sa incerci sa ii convingi de chestia asta. Misionarismul si evanghelizarea (cand sunt facute de oameni obisnuiti, fara nici un fel de beneficii materiale in functie de numarul de convertiti) nu au nici o treaba cu vanzarea si inselarea, ci sunt pur si simplu izvorate dintr-o intentie buna. Ca uneori intentia e buna, dar metoda nu e cea mai potrivita este altceva...

Si sa mai lamurim ceva, biserica evanghelica, biserica luterana, baptistii, penticostalii, adventistii si martorii lui Iehova sunt culte oficial recunoscute de statul roman. Culte oficiale, nu secte.
Ce conteaza ca sint secte sau culte,la inceput fiecare cult a fost o secta micuta de tot.
Isus a fost un evreu sarac si acum cultele se numara cu miile.Daca i-ar vedea Isus cum se lupta fiecare are dreptate.
Dar toti calca legile lui Dumnezeu in picioare.

#22
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postanticristul, on 1st July 2011, 00:41, said:

Ce conteaza ca sint secte sau culte,la inceput fiecare cult a fost o secta micuta de tot.
Isus a fost un evreu sarac si acum cultele se numara cu miile.Daca i-ar vedea Isus cum se lupta fiecare are dreptate.
Dar toti calca legile lui Dumnezeu in picioare.

Neamul ales de Dumnezeu este acum sub robia Babilonului.Acolo domina omul firesc:


Galateni 5
19. Si faptele firii pamantesti sunt cunoscute si sunt acestea: preacurvia, curvia, necuratia, desfranarea,

20. inchinarea la idoli, vrajitoria, vrajbile, certurile, zavistiile, maniile, neintelegerile, dezbinarile, certurile de partide,

21. pizmele, uciderile, betiile, imbuibarile si alte lucruri asemanatoare cu acestea
. Va spun mai dinainte, cum am mai spus, ca cei ce fac astfel de lucruri nu vor mosteni Imparatia lui Dumnezeu.


Nu toti calca legile.

Cei Duhovnicesti sau fii lui Dumnezeu sant paziti:

Stim ca oricine este nascut din Dumnezeu nu pacatuieste, ci Cel nascut din Dumnezeu il pazeste, si cel rau nu se atinge de el. (1Ioan.5:18)

Au alte fapte:

22. Roada Duhului, dimpotriva, este: dragostea, bucuria, pacea, indelunga rabdare, bunatatea, facerea de bine, credinciosia,

23. blandetea, infranarea poftelor
. Impotriva acestor lucruri nu este lege.

24. Cei ce sunt ai lui Hristos Isus si-au rastignit firea pamanteasca impreuna cu patimile si poftele ei.

Edited by husand, 01 July 2011 - 09:40.


#23
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View Postabbulafia, on 2nd September 2010, 20:28, said:

carticele,vorbe mieroase,promisiuni,uneori chiar amenintari,
indivizi de care nu poti scapa cu una cu doua,asta este arsenalul misionarilor care stau pe capul tau sa te convinga ca ce vand ei este adevarata religie...
concurenta -are falsa religie,transformata, contrafacuta,neesentiala...

drumul spre rai merge numai prin curtea lor...
baptistii sunt mesteri in chestile astea,la fel penticostalii,adventistii,pocaitii si alte secte care spre bucuria noastra erau interzise pe vreme lui Ceausescu si ce bine si liniste era....

asdar ...cum e cu misionarii,mai ales aia care daca nu merge cu manusi scot ghiarele ???
Sa nu-l uitam pe Torquemada, marele misionar catolic si nici pe Mohamed, fratele lui.

#24
Iubirea

Iubirea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.06.2011
Eu nu merg pe strada, le spun insa despre Dumnezeu prietenilor mei. Uneori mi-e teama sa nu vorbesc prea mult si sa-i plictisesc, dar asa cum spuneau altii mai sus, cand ai o bucurie imensa in suflet si privesti viata cu alti ochi vrei sa le spui tuturor despre Dumnezeu. Datoria mea este sa le spun de Dumnezeu. II indemn sa se roage si sa-L caute pe Dumnezeu. Scopul este sa priveasca la Dumnezeu si nu la vreo religie.

#25
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostIubirea, on 4th July 2011, 15:39, said:

Eu nu merg pe strada, le spun insa despre Dumnezeu prietenilor mei. Uneori mi-e teama sa nu vorbesc prea mult si sa-i plictisesc, dar asa cum spuneau altii mai sus, cand ai o bucurie imensa in suflet si privesti viata cu alti ochi vrei sa le spui tuturor despre Dumnezeu. Datoria mea este sa le spun de Dumnezeu. II indemn sa se roage si sa-L caute pe Dumnezeu. Scopul este sa priveasca la Dumnezeu si nu la vreo religie.
Datoria ta, conform Scripturii, este sa le spui ALTOR FEMEI SAU COPIILOR despre Dumnezeu.

#26
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postblack_dizzy, on 30th June 2011, 16:18, said:

Si sa mai lamurim ceva, biserica evanghelica, biserica luterana, baptistii, penticostalii, adventistii si martorii lui Iehova sunt culte oficial recunoscute de statul roman. Culte oficiale, nu secte.





Statutul si convingerea de a fi ceva ,gen baptist ,penticostal,mare ortodox este taiat:

1 Corinteni 3


5. Cine este Pavel? Si cine este Apolo? Niste slujitori ai lui Dumnezeu, prin care ati crezut; si fiecare dupa puterea data lui de Domnul.

6. Eu am sadit, Apolo a udat, dar Dumnezeu a facut sa creasca:

7. asa ca nici cel ce sadeste, nici cel ce uda nu sunt nimic; ci Dumnezeu, care face sa creasca.


4. Cand unul zice: "Eu sunt al lui Pavel!", si altul: "Eu sunt al lui Apolo": nu sunteti voi oameni de lume?


S-a terminat cu lauda de sine. Dar si cu sinele.

Edited by husand, 05 July 2011 - 14:19.


#27
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Nu ma intereseaza sa dezbat statutul religios si nici sa stabilesc care religie e mai buna decat alta. Eu cred ca Dumnezeu nu se uita la denominatia din care faci parte, ci se uita daca esti un om dupa voia Lui, care Il iubeste si care traieste o viata frumoasa de credinta. Ceea ce ma deranjeaza, insa, este dispretul cu care se vorbeste despre toate celelalte culte religioase in afara de ortodoxism si catolicism. Nu esti de acord cu doctrina lor, bine, ai tot dreptul, dar cred ca atat timp cat este vorba despre niste culte recunoscute oficial de statul roman, ar trebui acordat macar un minim de respect practicantilor acestor religii, fara denumiri peiorative de genul "sectari" si atitudini de dispret si de superioritate.

#28
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View Postabbulafia, on 2nd September 2010, 20:28, said:

carticele,vorbe mieroase,promisiuni,uneori chiar amenintari,
indivizi de care nu poti scapa cu una cu doua,asta este arsenalul misionarilor care stau pe capul tau sa te convinga ca ce vand ei este adevarata religie...
concurenta -are falsa religie,transformata, contrafacuta,neesentiala...

drumul spre rai merge numai prin curtea lor...
baptistii sunt mesteri in chestile astea,la fel penticostalii,adventistii,pocaitii si alte secte care spre bucuria noastra erau interzise pe vreme lui Ceausescu si ce bine si liniste era....

asdar ...cum e cu misionarii,mai ales aia care daca nu merge cu manusi scot ghiarele ???
Mai jos aduc ceva scris de mine la "Circumcizia" pentru ca incerc sa explic acolo motivul pentru care nu exista misionari la evrei. Este posibil ca "politic corect" ar fi putut evita uciderea a zeci de milioane de evrei in decursul istoriei, insa nu vedem misionarismul dupa ce a fost data "lumina".

Si acum postarea:

http://forum.softped...;#entry10127210

Quote

1 Corinteni 7:18
Dacă cineva a fost chemat pe cînd era tăiat împrejur, să rămînă tăiat împrejur. Dacă cineva a fost chemat pe cînd era netăiat împrejur, să nu se taie împrejur.

Galateni 2:3
Nici chiar Tit, care era cu mine, măcar că era Grec, n'a fost silit să se taie împrejur
Am o explicatie la cele de mai sus, insa poate ca pare cam rasista. Totusi este vorba de un fel de punte intre iudaism si crestinism.
Poate ca intentia Creatorului a fost ca natiunile sa devina ale lui, adica monoteiste, insa nu i-a vrut evrei. Sunt care sustin ca in decursul istoriei au fost evenimente in care evreii care s-au asimilat au fost ucisi. Poate ca prima manifestare a fost in 722 i.e.n. cind cele zece triburi ale neamului evreiesc au fost alungate din Tara Fagaduita. Ei pacatuisera [poate] prin aceea ca nu au vrut sa mai recunoasca Ierusalimul drept centrul religios si si-au facut un altul in regiunea Dan din nordul Israelului. Mai sunt care sustin ca uciderea evreilor in WW2 a fost pedeapsa pt. ca in Germania incepuse o asimilare masiva. Si la razboi ca la razboi. Au murit si aceia care ramasesera evrei religiosi. Poate pt. ca traditia spune ca suntem raspunzatori unul pentru faptele celuilalt.
O intimplare biblica de mai mici proportii, insa simbolica, este aceea in care ne-evreica Agar a fost alungata cu fiul ei, Ismail, in desert. Totusi Domnul i-a salvat de la moarte si iar vedem intentia LUI de pastrare in existenta a ne-evreilor.
In general spus, zisa care spune ca este greu sa fii evreu, poate ca se refera la aceea ca PEDEAPSA are doua fatzete: una crincena pentru evrei si o ata mai usoara pentru altii.
Evreilor li s-a spus sa fie "lumina". Ei au dat lumii monoteismul, insa din acel moment nu au mai intervenit si poate ca asta a si fost intentia Domnului. Ei, evreii, sunt singurii care nu practica misionarismul. Asta desi mai mult "public relations" le-ar putea fi de folos pentru a-i apara de aceia care se considera si ei monoteisti.
Cred ca un "adevarat crestin" ar trebui sa nu faca caz de acel verset din Matei: singele lui sa cada pe capul nostru si al copiilor nostri", macar pentru ca evreii nu au avut in NT un avocat al apararii. Sa fi fost aste vorbe scrise sub inspiratie divina? Nu cred si asta pentru ca acel "filtru" care ucide pe evreii asimilati, nu trebuie actionat la aceia care au decis sa nu creada ca Iisus a fost Mesia. Nostra Aetate a Papei Ioan si declaratiile Papei Benedict, absolva pe evrei de acea zisa deicidere.


View Postblack_dizzy, on 5th July 2011, 15:30, said:

Nu ma intereseaza sa dezbat statutul religios si nici sa stabilesc care religie e mai buna decat alta. Eu cred ca Dumnezeu nu se uita la denominatia din care faci parte, ci se uita daca esti un om dupa voia Lui, care Il iubeste si care traieste o viata frumoasa de credinta. Ceea ce ma deranjeaza, insa, este dispretul cu care se vorbeste despre toate celelalte culte religioase in afara de ortodoxism si catolicism. Nu esti de acord cu doctrina lor, bine, ai tot dreptul, dar cred ca atat timp cat este vorba despre niste culte recunoscute oficial de statul roman, ar trebui acordat macar un minim de respect practicantilor acestor religii, fara denumiri peiorative de genul "sectari" si atitudini de dispret si de superioritate.
Subscriu:
Acel verset "iubeste-ti aproapele...." ar  putea tine loc de religie.
Varianta laica: "ce tie nu-ti place, altuia nu-i face" - tot asa.

#29
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postblack_dizzy, on 5th July 2011, 15:30, said:

Ceea ce ma deranjeaza, insa, este dispretul cu care se vorbeste despre toate celelalte culte religioase in afara de ortodoxism si catolicism..


In scriptura legatura cu Dumnezeu se mentine prin Duhul Sfant. Relegarea dupa stiinta si scolile oamenilor nu este certificata de Dumnezeu,

#30
Mattachine

Mattachine

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 22.04.2011

View PostBen_Gal_1, on 1st July 2011, 13:51, said:

Sa nu-l uitam pe Torquemada, marele misionar catolic si nici pe Mohamed, fratele lui.

Asa e. Sa nu-i uitam originile evreiesti.  :nonobad:

#31
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View PostMattachine, on 6th July 2011, 19:31, said:

Asa e. Sa nu-i uitam originile evreiesti.  :nonobad:
Just, calugare. Regele Ferdi Fredi] si regina Isabela [rebecca], aveau si ei origini evreiesti.

#32
Mattachine

Mattachine

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 22.04.2011

View PostBen_Gal_1, on 6th July 2011, 20:20, said:


Dar de asta ce mai zici:

http://www.dailymail...sts-reveal.html

?

#33
BlueSky2009

BlueSky2009

    Călător Stelar

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,163
  • Înscris: 13.02.2009

View Postabbulafia, on 2nd September 2010, 20:28, said:

drumul spre rai merge numai prin curtea lor...
baptistii sunt mesteri in chestile astea,la fel penticostalii,adventistii,pocaitii si alte secte care spre bucuria noastra erau interzise pe vreme lui Ceausescu si ce bine si liniste era....

Nu erau interzise, ma. Mai citeste putina istorie.  :rolleyes:

View Postzexelica, on 17th October 2010, 12:26, said:

Misionarismul nu are nimic in comun cu convingerea unor indivizi, ci cu propovaduirea. Hristos nu s-a rugat de Petru, doar i-a poruncit sa-L urmeze. Le-a mai spus si altora, insa degeaba. Nu depinde de om alegerea lui Dumnezeu. Daca nu esti ales, degeaba vrei sau nu vrei.

Romani 9

22Și ce putem spune, dacă Dumnezeu, fiindcă voia să-Și arate mînia și să-Și descopere puterea, a suferit cu multă răbdare niște vase ale mîniei, făcute pentru peire;

23și să-Și arate bogăția slavei Lui față de niște vase ale îndurării, pe cari le -a pregătit mai dinainte pentru slavă (despre noi vorbesc)?

Iar o iei pe aratura cu predestinarea ???  :confuzzled:

View Postblack_dizzy, on 5th July 2011, 15:30, said:

Nu ma intereseaza sa dezbat statutul religios si nici sa stabilesc care religie e mai buna decat alta. Eu cred ca Dumnezeu nu se uita la denominatia din care faci parte, ci se uita daca esti un om dupa voia Lui, care Il iubeste si care traieste o viata frumoasa de credinta. Ceea ce ma deranjeaza, insa, este dispretul cu care se vorbeste despre toate celelalte culte religioase in afara de ortodoxism si catolicism. Nu esti de acord cu doctrina lor, bine, ai tot dreptul, dar cred ca atat timp cat este vorba despre niste culte recunoscute oficial de statul roman, ar trebui acordat macar un minim de respect practicantilor acestor religii, fara denumiri peiorative de genul "sectari" si atitudini de dispret si de superioritate.

Vezi ca vine acum Machine si te pune pe rug.  :console:   :naughty:

#34
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007

View Posthusand, on 6th July 2011, 14:29, said:

In scriptura legatura cu Dumnezeu se mentine prin Duhul Sfant. Relegarea dupa stiinta si scolile oamenilor nu este certificata de Dumnezeu,

Eu vorbesc chinezeste aici? Nu ma intereseaza orientarea/corectitudinea/certificarea/whatever a cultelor religioase din Romania, ma intereseaza ca va dati toti crestini care mai de care mai sfinti, mai scoliti in ale Bibliei, ii testati pe ceilalti de parca suntem la scoala si nu pe un forum, veniti cu formule care mai de care mai pompoase si mai evlavioase, dar de fapt felul in care vorbiti cu si despre ceilalti arata ca habar n-aveti de valori de baza ale crestinismului, anume dragoste, toleranta, blandete si rabdare fata de ceilalti (indiferent cat de pacatosi, incepatori in ale credintei, neinstruiti in ale Bibliei sau batuti in cap sunt). Acu ti-e mai clar? Probabil ca nu....

#35
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postblack_dizzy, on 7th July 2011, 11:20, said:

Eu vorbesc chinezeste aici? Nu ma intereseaza orientarea/corectitudinea/certificarea/whatever a cultelor religioase din Romania, ma intereseaza ca va dati toti crestini care mai de care mai sfinti, mai scoliti in ale Bibliei, ii testati pe ceilalti de parca suntem la scoala si nu pe un forum, veniti cu formule care mai de care mai pompoase si mai evlavioase, dar de fapt felul in care vorbiti cu si despre ceilalti arata ca habar n-aveti de valori de baza ale crestinismului, anume dragoste, toleranta, blandete si rabdare fata de ceilalti (indiferent cat de pacatosi, incepatori in ale credintei, neinstruiti in ale Bibliei sau batuti in cap sunt). Acu ti-e mai clar? Probabil ca nu....

In scriptura cel mai mare este ca aici:

Atunci Isus a sezut jos, a chemat pe cei doisprezece si le-a zis: "Daca vrea cineva sa fie cel dintai, trebuie sa fie cel mai de pe urma din toti si slujitorul tuturor!" (Marc.9:35)


Insa asupra Cuvantului este porunca:

seama bine la citire, la indemnare si la invatatura pe care o dai altora. (1Tim.4:13)

Da ,pe scurt este iubirea.

#36
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Ma bucur esti de acord cu mine, dar eu nu ceream proba biblica a faptului ca am dreptate, eu va cam bateam obrazul ca poate stiti voi in teorie cum e cu valorile astea, dar nu prea le practicati (cel putin nu aici, pe forum). Ca vad ca tot n-am fost suficient de clara si tot cu un citat biblic si o formulare de lemn m-am ales...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate