Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 

Caut Parteneri (Firme) webdesign si hosting

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
cuvintecheie

cuvintecheie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.09.2010
Buna ziua,

Sunt interesat de o firma de webdesign (sau un freelancer) si de asemenea de o firma de hosting, care vor prelua partea lor din contractele de SEO pe care eu le voi obtine. Ce inseamna asta?

Am inceput sa am din ce in ce mai multi clienti pe partea de SEO si majoritatea doresc si un site si un hosting bun. Si pentru ca eu nu ma ocup de webdesign si nici nu fac gazduire, am nevoie de parteneri pentru acest lucru.

Momentan pe partea de webdesign lucrez cu cineva (nu foarte experimentat) dar relativ ok, insa incep sa primesc clienti din ce in ce mai mari, care il depasesc din punct de vedere a webdesignului pe actuala persoana.
De asemenea doresc ca fiecare firma sa fie independenta de mine pe partea de hosting, si de aceea am nevoie de un partener serios si cu preturi competitive.

Fiecare dintre cei 2 parteneri nu vor fi nevoiti decat sa faca lucrariile la timp, sa dea dovada de profesionalism si sa multumeasca clientul.

Ce doresc in schimbul aducerii de clienti catre companiile partenere?

Doresc ca firma de webdesign sa-mi realizeze un site simplu, dar cu un design atragator (si un logo) pentru site-ul meu. Designerul actual mi-a facut pana acum 3 variante de design si nu mi-a placut nici una (templateuri free de pe net, modificate foarte prost).
De asemenea firma de hosting doresc sa imi ofere hosting pentru o eventuala lucrare personala pe viitor (inca nu am de gand dar cine stie).

Pana acum lucram singur si aveam aproximativ 2 clienti pe luna, dar acum am deja 6 cereri si 3 lucrari pe rol si am nevoie de un site mai competitiv si de parteneri mai bine pregatiti in design si hosting, pentru a oferi clientiilor mei (nostri) maximum de seriozitate si eficienta.

Am atasat 3 variante de site care le-am avut facute de "designerul" vechi, pentru a intelege de ce am nevoie de cineva priceput pe design. (de fapt sunt 2 atasate si unul este cel prezent pe cuvinte-cheie.com).

Astept sa ma contactati pe :

YM: cuvintecheie
SKYPE: cuvintecheie
mail: contact[at]cuvinte-cheie.com
Tel : 0720.812.695

As prefera fara pm-uri, nu intru foarte des pe forum.

LE: Am uitat sa zic. Poate o sa ziceti ce pretentios e asta. Imi placeau siteuriile care le aveam dar nu erau deloc business. E greu sa te prezinti la un client mare caruia urmeaza sa-i faci promovare si webdesign (parte asigurata de persoana/firma cu care voi colabora), cand site-ul tau lasa de dorit. Nu te poti prezenta cu un header facut in paint. Sper ca am fost destul de explicit.

Attached Files

  • Attached File  s1.jpg   52.93K   65 downloads
  • Attached File  s2.jpg   160.69K   58 downloads

Edited by cuvintecheie, 02 September 2010 - 14:21.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate