Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cursuri puericultura

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
alvis

alvis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 02.04.2005
Stiam ca medicul de familie le tine, dar pe mine m-a trimis la directia Sanitara din cadrul Spitalululi Judetean. Acolo, nima nu stia nica.
Stie cineva daca si unde se tin?

#2
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Nici nu cred ca se tin, e doar o hartie pentru niste zile de concediu, o elibereaza medicul de familie.

In Iasi stiu ca se fac in Cuza Voda pentru parintii prematurilor, dar mai bine sa nu fie cazul ;)

Sanatate :)

#3
Loreley

Loreley

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 14.07.2007
Eu stiu de un curs gratuit intitulat "Scoala mamei" care se tine la o clinica privata. Nu stiu daca am voie sa spun numele clinicii dar iti pot spune pe privat. Sunt cursuri in Cluj si chiar se tin, dar contra cost. In medie pretul este 250 lei.

#4
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007

 alvis, on 29th August 2010, 09:26, said:

Stiam ca medicul de familie le tine, dar pe mine m-a trimis la directia Sanitara din cadrul Spitalululi Judetean. Acolo, nima nu stia nica.
Stie cineva daca si unde se tin?

In mod normal medicul de familie ar trebui sa tina acest curs sau macar sa semneze adeverinta pentru a obtine cele 15 zile libere platite  :)

Astfel de cursusri mai organizeaza (gratuit) companiile ce se ocupa cu recoltarea de celule Stem.

Attached Files



#5
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
15? Cred ca de fapt sunt 5
Zile lucratoare

#6
mahoarca

mahoarca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 03.11.2005
Stiu ca e cam vechi postul, dar pentru a nu-i dezinforma pe altii Intel, o sa fac precizarea ca sunt 5 zile lucratoare + inca 10 zile lucratoare daca urmezi cursul de puericultura, conform Art. 4 din legea 210 din 1999 atasata mai sus.

   Art. 4. - (1) În cazul în care tatăl copilului nou-născut a obținut atestatul de absolvire a cursului de puericultură, durata concediului paternal, acordat în condițiile art. 2, se majorează cu 10 zile lucrătoare.

#7
honney_bunny

honney_bunny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 23.01.2010
Imi recomandase cineva un curs organizat de Motherhood, undeva pe la Eroii Revolutiei (Buc.). A participat cineva la acest curs?

#8
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,161
  • Înscris: 28.06.2005

 honney_bunny, on 11th March 2012, 19:16, said:

Imi recomandase cineva un curs organizat de Motherhood, undeva pe la Eroii Revolutiei (Buc.). A participat cineva la acest curs?
Eu, doar că aveau sediul pe lângă Budapesta pe atunci.

#9
andreypck

andreypck

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.12.2010
Salut. Am cautat pe net, dar n-am inteles o chestie:

atestatul asta care e si atasat aici la un post mai sus, este completat mai intai de cei care sustin cursul de puericultura si mai apoi de medicul de familie? sau iti dau de la curs ceva gen "diploma" : :peacefingers: sau o "tidula" cu care mergi mai departe la medicul de familie? (deci cum stie medicul de familie ca ai absolvit cursul?)

Multumesc mult?

#10
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007
Daca te intereseaza doar zilele libere il completeaza/stampileaza/parafeaza direct medicul de familie (se presupune ca el a tinut acest curs).

#11
andreypck

andreypck

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.12.2010

 gabian22, on 18th May 2012, 21:58, said:

Daca te intereseaza doar zilele libere il completeaza/stampileaza/parafeaza direct medicul de familie (se presupune ca el a tinut acest curs).

Salut. Am facut cursul (in Cluj, Str. Dorobantilor, Nr. 74, Ap. 71) -  

Nora Niculescu – Educator Prenatal Certificat Lamaze, Doula, Psiholog - www.cuibulberzelor.ro
Tel: 0742 030465
[email protected]

Am dat toate datele sa stie cine doreste ca si eu am cautat si mi-a si fost recomandat si de medicul de famile...

Merita cursul si pentru mamici si pentru tatici, e fain si inveti lucruri utile.

Bineinteles se poate face si la medicul de familie :)

Bafta!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate