Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Viata iDevice-urilor noastre

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
Poate cu ocazia asta, impartasind, mai aflam una alta, cum sa mai lungim timpul de folosinta dupa o incarcare completa.

Incep eu :

Folosesc push email, activez 3G-ul cand stiu ca am nevoie sa caut ceva serios pe net, nu numai sa intru sa vad la ce ora incepe o emisiune, sau chestii de astea minore ... pentru asta folosesc EDGE, ma joc pe el ... vorbesc la telefon, fac poze, folosesc cydia si installous, wi-fi ... toate chestiile astea care presupun ca le face toata lumea.

Luminozitatea o tin asa :
[ http://img832.imageshack.us/img832/3140/28593972.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si rezultatul e acesta :
[ http://img827.imageshack.us/img827/6313/img0054.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu sariti la gatul meu ca nu vorbesc mult la telefon sau chestii de genul ... apare acolo numai o zi de folosinta pt ca luna asta am facut restore fara back-up la el.
O medie a cat vorbesc zilnic la telefon e 40-45 min /zi, dar azi este o exceptie ... am vorbit pana acum cam o ora  :death:

Urmatorul :D

LE : am uitat sa mentionez ... testul e facut pe un iPhone 3G

Edited by SirLaurentiu, 27 August 2010 - 14:53.


#2
floriniaru

floriniaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 11.04.2005
Wi fi. Acolo e buba. Ține-l deschis NUMAI cînd ai un un router wireless. În rest, închis. Ai să sari ușor la trei zile.

#3
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
Stai linistit ca numai atunci il tin deschis :)

#4
helici_florin

helici_florin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 12.10.2006
nu am poza, dar:
iphone 3GS OS4.1 + JB limerain + mobile substrate (doar cele puse de sbsetting + inca 2-3 necesare prietenei). Brightness-ul setat pe auto la 40-50%. 3G OFF, Wifi inchis noaptea. Cel mai important cred - PUSH pe OFF, si Notifications pe OFF. Cam asta e prezentarea
in seara asta m-am uitat la usage:  usage 3 ore, standby 1 day si 14 ore :D si bateria era la 49%.  Trebuie sa recunosc, a folosit putin de tot (nu s-a jucat prea mult pt ca a fost 2 zile full la servici). Deci in acest regim 3gs-ul ar tine 2 zile lejer. 3gs-ul meu are parte de alt tratament :) incarcare cel putin zilnica. Daca ma apuca joaca pe el il descarc in 5-6 ore cred.

PS: am avut si 3g, si pot spune ca 3g-ul tinea semnificativ mai mult la usage fata de 3gs.

Edited by helici_florin, 20 October 2010 - 23:54.


#5
lucio16

lucio16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 30.01.2009
Pun si eu un screen shot la Iphone ul meu.Este un record la mine  :rolleyes:.Telefonul are vreo luna de la ultimul restore.Jailbreak 3.1.3.

Attached Files


Edited by lucio16, 22 October 2010 - 18:13.


#6
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009

View Postlucio16, on 22nd October 2010, 19:12, said:

Pun si eu un screen shot la Iphone ul meu.Este un record la mine  :rolleyes:.Telefonul are vreo luna de la ultimul restore.Jailbreak 3.1.3.

Pai degeaba daca l-ai mai pus la incarcat dupa ce l-ai incarcat full :)

#7
lucio16

lucio16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 30.01.2009
Poti sa fii mai explicit?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate