Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Radio Mamaia.

- - - - -
  • Please log in to reply
232 replies to this topic

#37
ionut99

ionut99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 05.10.2008
Radio Mamaia are in continuare sunet mono si brumul este mai incet, se aude doar cand este muzica mai incet.

#38
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,435
  • Înscris: 20.11.2010
Mi-a soptit o pasarea cum ca Radio Mamaia s-a mutat in sediul TV Neptun. Cica ar urma o relansare si de el s-ar ocupa Monixa Coroiu. DEGEABA!!! Nu poti sa ai pretentii de radio fara un om la tehnic care sa aiba cunostinte macar minimale despre cum se baga o mufa corect intr-un jack/RCA/XLR/MPX. Mama ei de meserie. Unii au licente si isi bat joc de ele. Bine ca au patronii bani si se zgarcesc sa angajeze un om care sa-l faca sa sune decent si sa-l intretina tehnic.

Edited by SebyD, 27 September 2012 - 11:50.


#39
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Ideea e ca nu au nici macar un copil (beizadea) sau o alta ruda pasionata de asa ceva, pai daca avea tata un post de radio il lasam eu sa se auda ca dracu? Posted Image

Kiss FM are cate un om in fiecare resedinta de judet, si ala stie sa remedieze defectiunile mai putin ceea ce presupune inlocuirea de componente care trebuie asteptate de la Bucuresti si vine echipa tehnica cu ele, sau ceea ce presupune lucru la inaltime sus pe pilon la dipoli.

Edited by Neaceasca85, 27 September 2012 - 15:50.


#40
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011

 SebyD, on 27 septembrie 2012 - 11:48, said:

Mi-a soptit o pasarea cum ca Radio Mamaia s-a mutat in sediul TV Neptun. Cica ar urma o relansare si de el s-ar ocupa Monixa Coroiu. DEGEABA!!! Nu poti sa ai pretentii de radio fara un om la tehnic care sa aiba cunostinte macar minimale despre cum se baga o mufa corect intr-un jack/RCA/XLR/MPX. Mama ei de meserie. Unii au licente si isi bat joc de ele. Bine ca au patronii bani si se zgarcesc sa angajeze un om care sa-l faca sa sune decent si sa-l intretina tehnic.

Pai, isi permit sa-si bata joc de licentele pe care le au, la banii lor nici macar un om pe tehnic? Ma mir.

#41
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Bun, rau, ce mai conteaza, merge si asa...

#42
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Cine stie cata viata mai are Radio Mamaia, trece printr-o perioada grea.Posted Image

#43
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Daca va e dor sa ascultati Radio Mamaia pe internet uite un stream http://89.41.34.116:8000/ dar se aude nasol si cand se aude muzica mai incet se aude un fel de bazait pe fundal.

#44
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Stream printr-un simplu port forwarding, rudimentar.

#45
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Intrebare pt. SebyD: Mai stii ceva despre Radio Mamaia daca se mai relanseaza? Sau ramane asa ?

Edited by alin632, 29 September 2012 - 11:08.


#46
bayarionus

bayarionus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.07.2008

 alin632, on 29 septembrie 2012 - 11:08, said:

Intrebare pt. SebyD: Mai stii ceva despre Radio Mamaia daca se mai relanseaza? Sau ramane asa ?

si tot pentru SebyD: ai idee daca mai exista frecvente libere in FM-ul constantean?

#47
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,435
  • Înscris: 20.11.2010
Despre Radio Mamaia stiu doar ca se relanseaza. Cand se va intampla si daca se va intampla (stiu bine managementul recunoscut drept schimbator) asta nu mai am de unde sa stiu. Lucrand in domeniu, informatiile le primesc pe surse.

Despre frecvente libere, sunt cat tine banda FM :)
Intrebarea corecta probabil ca era daca se mai dau licente, ceea ce nu am de unde sa stiu (intreaba la ANCOM). Oricum nu cred ca se vor mai scoate prea curand frecvente la concurs. Au trecut destui ani de la ultimul. Singura frecventa neutilizata acum in CT este 96.9 care facea parte din fosta retea BBC (Bucuresti, Constanta, Timisoara, Sibiu, Cluj) frecvente detinute acum degeaba de Radio Impuls, dupa ce au fost achizitionate de la Aristotel Cancescu.

Edited by SebyD, 29 September 2012 - 20:26.


#48
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
@SebyD mersi pt. raspuns.

#49
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Acum 2 ani au avut emisia oprita din septembrie pana in decembrie pentru probleme tehnice.

#50
ionut99

ionut99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 05.10.2008

 necolae, on 07 octombrie 2012 - 17:28, said:

Acum 2 ani au avut emisia oprita din septembrie pana in decembrie pentru probleme tehnice.
Nu vreau sa te contrazic,dar nu este adevarat,de cand sunt la Constanta nu au avut probleme cu oprirea emisiei.La Costinesti mai aveau probleme de genul asta.

#51
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Iata citat de pe facebook-ul Radio Mamaia de pe 27 octombrie 2010:

Quote

Din cauza unei defectiuni tehnice suntem nevoiti sa intrerupem emisia.

Multumim Enel pentru ajutor!
Revenim in FM cat de repede cu putinta


#52
ionut99

ionut99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 05.10.2008
Am uitat de problema cu Enelu.

Edited by ionut99, 07 October 2012 - 20:10.


#53
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,435
  • Înscris: 20.11.2010
Oricum au niste petarde de echipamente. Un emitator decent are protectie la socuri pe reteaua electrica. Eu nu inteleg cum nenea Mazarel a cumparat licenta asta doar ca sa-si bata joc de ea cu cel mai ieftin emitator pe care l-a vazut. De cativa ani, mereu cand ajung pentru mentenanta la echipamentele pe care intamplator le avem in aceeasi locatie, aud ca au probleme. Chiar acum cateva saptamani emitatorul le mergea in hopuri. Cand mergea, cand intra in protectie si tot asa.

Edited by SebyD, 08 October 2012 - 07:34.


#54
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Cum asa, nea Mazarel nu are bani de echipamente sofisticate? La banii lui... isi permite.Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate