Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Unde e iadul?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
368 replies to this topic

#19
darondny

darondny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 18.11.2009
Pai vezi tu mai SKIORUL-e... Afla lumea ceva legat "de viata si de moarte" , dintr-o sursa 'SIGURA si tu vii si te arati ironic , cu o intrebare "de ce/daca te afecteaza.." . Poate ca dracii aia 'ma si joaca hora cateodata , nu ar fi mai bine sa dam vina pe ei decat pe umilul stat sau pe Geneva ca face exterimente ultrasecrete in subterane?(asta ca o gluma)

Stiu ce protejezi , ca sa nu se afle , ca esti de partea lor... ca ar fi posibil ca americanii si coreenii sa ne evacueze pe Luna ca sa  bombardeze Pamantul... dar vor veni si acele vremuri, cand ii vom santaja sa ne mai trimita niste petrol si aur ca altfel ii trimitem in spatiu (iar glumesc  : ) )  ) .

Lasa ca nici cerul nu e cer' de cand cu satelitii astia.... e in alta parte.... s-a mutat cu totul numai sa nu-l vedem noi. Intrebare de 1-0-0-0 pct. : cine stie care este distanta departare maxima fata de noi, in univers, la care a ajuns analiza concreta a spatiului de catre oamenii antrenati toata viata lor pentru a ne da toata informatia(exagerez, nu toata..) pe paine, la nas ?

Buuunn , v-ati documentat si v-ati minunat cum de e posibil.... Acum tineti-va bine , mai ales de burta decat de cap:


La ce le mai trebuie 'haripi ???

Dupa ce ca mediul din afara planetei Pamant NU OFERA PORTANTA (deci pana acolo a:fal-fal din aripi , ca apoi ...poate drq stie ) nu mai ajungea la destinatia aia n/a nici dupa cateva miliarde ani lumina . Si acum ziceti: "necunoscute shunt caile..."; stiu .. exista "n" modalitati probabile de calatorie catre 'cealalta lume , dar totusi...

De ce era nevoie de haripi? Stiind ca nu are ce face cu ele mai incolo... Raspunsul e simplu : The prestige (ca si filmul) , ultimul truc de iesire din scena , doar ca sa impresioneze oamenii ce priveau. Putea sa ia acelasi 'metrou direct de la locul cu pricina , dar a vrut sa impresioneze audienta .
Sau poate ca este vreo greseala 'de tipar , El folosind combustia spontana , dar cum acei oameni martori nu stiau sa defineasca acest fenomen au vorbit(mediul de dezvoltare principal al bibliei-verbal) din ce cunosteau ei , poate ca noi astazi am fi zis: s-a raspandit ca un virus pe retea.
-Si cum a plecat.. in Imparatie...!? vrem sa-l vedem..!
-Eee...nu aveti cum.
-Zi ma unde e ca te sparg,pe munte, in pestera , ..la piata(radeti)
(gata cu rasul sa nu faceti infarct)
-Vezi pasarea aia de sus?Asa a facut si El , si-a intins(adica i-au crescut vazand cu ochii) doua mari aripi (erau tunate, nu orisicare pana//pentru care oricum era nevoie de rezerve bio-chimice inimaginabile in corp// si anvergura lor ar fi fost mareeee pentru a ridica 70kg, e vorba de o minune, cu straluciri si MARIMI rezonable ca sa arate cat mai shic)si usor usor s-a ridicat la cer (na ca nu-l puteti vedea) iar dupa ce a vazut ca nu-l mai urmareste nimeni a luat un accelerat , 2 amarate de aripi nu se pot pune nici  cu un ANTONOV 225 ce zboara la MAXiM 11km altitudine cu o modesta putere de 140400 CP (cai putere).

Scrie clar 'alb pe negru  si voi nu vreti a crede... Va fi preeeea tarziu cand va veti da seama de unde vin ei..... (buhu..h...hh... HUUUU).

Care merge la o vanatoare de draci?(nu de alta , da poate ma intorc si eu cu vreo drac-utza')


MarioBril said:

Tine cont ca atat raiul cat si iadul nu au dimensiuni fizice intrucat sufletul nu le mai are pe acestea. Ca atare logic, nu se poate duce intr-un loc fizic fie el chiar si centrul pamantului. Cauta sa intelegi

Am cautat si eu... sunt curios ce vezi tu atat de "logic" :roflmaofast: . Ai idee cu ce se ocupa logica? Deci, daca nu e "intr-un loc fizic " , atunci TE ROG , serios , sa-mi spui si mie , ce poate fi? (am facut abstractie pentru un moment si am spus "ce poate") .

Edited by darondny, 20 August 2010 - 21:39.


#20
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postclarity, on 20th August 2010, 13:25, said:

Imposibil. Atunci unde e iadul, daca nu la centrul pamantului? Crezi ca e in soare?
Stimabila, o sa-ti arat unde scrie in Biblie ca pamantul si universul vor fi distruse. Iadul fiind o eternitate de chin, nu are cum sa fie distrus.

2 Petru 3

    10Ziua Domnului însă va veni ca un hoț. În ziua aceea, cerurile vor trece cu troznet, trupurile cerești se vor topi de mare căldură, și pămîntul, cu tot ce este pe el, va arde.

    12așteptînd și grăbind venirea zilei lui Dumnezeu, în care cerurile aprinse vor pieri, și trupurile cerești se vor topi de căldura focului?

    13Dar noi, după făgăduința Lui, așteptăm ceruri noi și un pămînt nou, în care va locui neprihănirea.

Decin site-ul de renume mondial este facut de niste imbecili care i-au niste versuri din Biblie si ei le considera literale, fara a avea macar bunul simt sa citeasca toata Biblia.

#21
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postdarondny, on 20th August 2010, 21:14, said:

...
Am cautat si eu... sunt curios ce vezi tu atat de "logic" :roflmaofast: . Ai idee cu ce se ocupa logica? Deci, daca nu e "intr-un loc fizic " , atunci TE ROG , serios , sa-mi spui si mie , ce poate fi? (am facut abstractie pentru un moment si am spus "ce poate") .
Logica este concluzia dupa afirmatia facuta. Dar dupa cum ai postat si care nu este deloc logic imi dau seama ca nu poti intelege.

#22
misery_helga

misery_helga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 30.05.2009

View Postzexelica, on 21st August 2010, 13:53, said:

Stimabila, o sa-ti arat unde scrie in Biblie ca pamantul si universul vor fi distruse. Iadul fiind o eternitate de chin, nu are cum sa fie distrus.

2 Petru 3

    10Ziua Domnului însă va veni ca un hoț. În ziua aceea, cerurile vor trece cu troznet, trupurile cerești se vor topi de mare căldură, și pămîntul, cu tot ce este pe el, va arde.

    12așteptînd și grăbind venirea zilei lui Dumnezeu, în care cerurile aprinse vor pieri, și trupurile cerești se vor topi de căldura focului?

    13Dar noi, după făgăduința Lui, așteptăm ceruri noi și un pămînt nou, în care va locui neprihănirea.

Decin site-ul de renume mondial este facut de niste imbecili care i-au niste versuri din Biblie si ei le considera literale, fara a avea macar bunul simt sa citeasca toata Biblia.

cum interpretezi domnu Zexelica urmatorul text biblic:

9.   Și s-au suit pe fața pământului, și au înconjurat tabăra sfinților și cetatea cea iubită. Dar s-a pogorât foc din cer și i-a mistuit.
10. Și diavolul, care-i amăgise, a fost aruncat în iezerul de foc și de pucioasă, unde este și fiara și proorocul mincinos, și vor fi chinuiți acolo, zi și noapte, în vecii vecilor.
11. Și am văzut, iar, un tron mare alb și pe Cel ce ședea pe el, iar dinaintea feței Lui pământul și cerul au fugit și loc nu s-a mai găsit pentru ele.
12. Și am văzut pe morți, pe cei mari și pe cei mici, stând înaintea tronului și cărțile au fost deschise; și o altă carte a fost deschisă, care este cartea vieții; și morții au fost judecați din cele scrise în cărți, potrivit cu faptele lor.
13. Și marea a dat pe morții cei din ea și moartea și iadul au dat pe morții lor, și judecați au fost, fiecare după faptele sale.
14. Și moartea și iadul au fost aruncate în râul de foc. Aceasta e moartea cea de a doua: iezerul cel de foc.
15. Iar cine n-a fost aflat scris în cartea vieții, a fost aruncat în iezerul de foc.  

:peacefingers:

#23
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Stimabila, se vede ca nu ai studiat. Nu poti cere asa ceva. Un vers, si ala e mult, trebuie expusa proba de sute de versuri.
Macar ce inseamna "cetate" stii? Dpdv biblic, of course.

#24
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postzexelica, on 21st August 2010, 13:08, said:

Stimabila, se vede ca nu ai studiat. Nu poti cere asa ceva. Un vers, si ala e mult, trebuie expusa proba de sute de versuri.
Macar ce inseamna "cetate" stii? Dpdv biblic, of course.
E greu Zexe cu simbolistica... Cere ceva mai usor.

#25
misery_helga

misery_helga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 30.05.2009

View Postzexelica, on 21st August 2010, 14:08, said:

Stimabila, se vede ca nu ai studiat. Nu poti cere asa ceva. Un vers, si ala e mult, trebuie expusa proba de sute de versuri.
Macar ce inseamna "cetate" stii? Dpdv biblic, of course.

Ce facem domnu Zexelica ? Eschive ? Piruete ?  :naughty:

#26
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postmisery_helga, on 21st August 2010, 14:10, said:

Ce facem domnu Zexelica ? Eschive ? Piruete ?  :naughty:
Stimabila, piruete fac bulangii. La Scriptura trebuie meserie. Iar, daca nu erai total pe langa meserie, dadeai una din definitii in 3 secunde:

Evrei 12

22Ci v'ați apropiat de muntele Sionului, de cetatea Dumnezeului celui viu, Ierusalimul ceresc, de zecile de mii, de adunarea în sărbătoare a îngerilor,

23de Biserica celor întîi născuți, cari sînt scriși în ceruri, de Dumnezeu, Judecătorul tuturor, de duhurile celor neprihăniți, făcuți desăvîrșiți,

Deci era evident raspunsul cetatea=biserica eterna=toti cei salvati.

Parerea mea este ca cea mai potrivita discutie pt tine ar fi cea despre epilat, coafor si manichiura, nu despre Biblie. De aceea te-am si intrebat specific, pt ca odata ce-ti dau proba biblica pt ce inseamna versurile alea, o sa dai reject cu "nu e asa", fara sa poti PROBA BIBLIC.
Deci, cand ai de gand sa inveti ceva din Scriptura, poti intreba, inainte sa te apuci sa contrazici si sa comentezi aiurea.

Edited by zexelica, 21 August 2010 - 13:18.


#27
misery_helga

misery_helga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 30.05.2009

View Postzexelica, on 21st August 2010, 14:18, said:

Stimabila, piruete fac bulangii. La Scriptura trebuie meserie. Iar, daca nu erai total pe langa meserie, dadeai una din definitii in 3 secunde:
...

Draga Zexelica, vorbim de Iad ... ITI MAI AMINTESTI ?  :deadtongue:

Revenind la text, fac niste sublinieri ca altfel nu te prinzi:

9.Și s-au suit pe fața pământului, și au înconjurat tabăra sfinților și cetatea cea iubită. Dar s-a pogorât foc din cer și i-a mistuit.
10.Și diavolul, care-i amăgise, a fost aruncat în iezerul de foc și de pucioasă, unde este și fiara și proorocul mincinos, și vor fi chinuiți acolo, zi și noapte, în vecii vecilor.
11.Și am văzut, iar, un tron mare alb și pe Cel ce ședea pe el, iar dinaintea feței Lui pământul și cerul au fugit și loc nu s-a mai găsit pentru ele.
12.Și am văzut pe morți, pe cei mari și pe cei mici, stând înaintea tronului și cărțile au fost deschise; și o altă carte a fost deschisă, care este cartea vieții; și morții au fost judecați din cele scrise în cărți, potrivit cu faptele lor.
13.Și marea a dat pe morții cei din ea și moartea și iadul au dat pe morții lor, și judecați au fost, fiecare după faptele sale.
14.Și moartea și iadul au fost aruncate în râul de foc. Aceasta e moartea cea de a doua: iezerul cel de foc.
15.Iar cine n-a fost aflat scris în cartea vieții, a fost aruncat în iezerul de foc.


La 9. e evident ca se vorbeste de o miscare de jos in sus. Nu-i asa maestre ? Iar 14. iti contrazice aberatiile cum ca iadul ar fi etern.

Te-ai grabit sa dai peste bot, "Stimabila, o sa-ti arat unde scrie in Biblie ca pamantul si universul vor fi distruse. Iadul fiind o eternitate de chin, nu are cum sa fie distrus.". Ce-ar fi sa-ti ceri scuze de la clarity ?

Poti "maestre" zexelica ?  :naughty:

Edited by misery_helga, 21 August 2010 - 13:33.


#28
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Observ ca nu ai citit 1 Corinteni 15 referitor la moarte, iar eu nu pot sa-ti dau raspunsuri cand tu esti zero......

#29
darondny

darondny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 18.11.2009

View Postmario_bril, on 21st August 2010, 14:00, said:

**Logica este concluzia dupa afirmatia facuta.
* Dar dupa cum ai postat si care nu este deloc logic imi dau seama ca nu poti intelege.
Neahh..
Vechiul troll din partea 'voastra .

*Ce nu este logic in discutia inceputa de mine , cu tine?O amarata de intrebare ca o cerere de reluare a ideilor tale incepute dar lasate in pom ti-am pus si gata... .Copil ce esti(stiu ca nu, doar uneori te comporti asa) : :: "imi dau seama ca nu poti intelege" . De unde? Ia incearca!
**
"Tine cont ca atat raiul cat si iadul nu au dimensiuni fizice intrucat sufletul nu le mai are pe acestea. Ca atare logic, nu se poate duce intr-un loc fizic fie el chiar si centrul pamantului. Cauta sa intelegi"
Te mai intreb o data... unde ti se pare tie ca se simte prezenta logica in formularea ta?Rațiunea, ordinea , exactul nu se poate invoca la orice aruncare cu piatra .
Tu spui: ca atare, concret, nu se poate duce intr-un loc fizic...

Intrebarea idioata... cum poti vorbi de ceva concret cand in ecuatie exista imaginabilul ce poate fi substituit cu improbabilul daca nu chiar cu imposibilul????!!!!!????

misery_helga , nu te lasa , asa-s de vicleni unii oameni de-ti dai singur palme (tin sa te anunt ca urmeaza o noua abatere subtila de la subiect din partea asteptata) .

Edited by darondny, 21 August 2010 - 14:05.


#30
misery_helga

misery_helga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 30.05.2009

View Postzexelica, on 21st August 2010, 14:48, said:

Observ ca nu ai citit 1 Corinteni 15 referitor la moarte, iar eu nu pot sa-ti dau raspunsuri cand tu esti zero......

Asta-i buna... cu alte cuvinte sustii ca, Corinteni I 15 contrazice textul din Apocalipsa ?  :deadtongue:

Ti s-a aratat clar, Iadul nu e etern (numai in capul tau o fi etern, nu suntem siguri), dar tu nu ... Batman Batman.  :console:

#31
domnul-hindus

domnul-hindus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,122
  • Înscris: 05.08.2010
si cand isus a zis ca nu iesi din inchisoare(iad) pana nu vei plati pana la ultimul leu ,la ce se referea?
ca iesi din iad atunci cand plata pacatului a fost ispasita prin suferinta.

#32
Metallman

Metallman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,608
  • Înscris: 29.07.2006

View Postdomnul-hindus, on 22nd August 2010, 03:21, said:

si cand isus a zis ca nu iesi din inchisoare(iad) pana nu vei plati pana la ultimul leu ,la ce se referea?
ca iesi din iad atunci cand plata pacatului a fost ispasita prin suferinta.
Asa, si dupa ce ti-ai efectuat plata acolo in cazanul cu smoala ce se intampla? Sa nu zici ca te mai pedepeste inca o tura cu moartea vesnica - adica acea moarte absoluta in care nu mai stii absolut nimic de tine. Doua pedepse drastice pentru un pacat finit pe care culmea - Dumnezeul acela "atotstiutor" (hai nu zau), stia ca o sa-l faci inca dinainte sa te nasti. Ioooooi ce paradox penibil.

Iar plata cu chinul vesnic nu tine. Sa nu-mi spuneti mie ca voi credeti intr-un Dumnezeu ce pentru un pacat finit pedepeste la infinit chinuind vesnic (dar El este bun si marinimos - mai ceva ca noi - iar eu cred pe cuvant ca asa-mi spune o carte iar autorul ei este nicaieri).
Iar acum ganditi-va si invers: pentru "facut bine" finit pe pamant, primiti o rasplata vesnica (Ioi ce bun e El fata de noi).
Cine sustine chestia asta are o mare problema in logica elementara. Ca sa nu ma leg de IQ si corectitudine.
Nu mai stau sa dezvolt subiectul ca oricum imi racesc "gura" de pomana. You got the point.

Acestea se mai numesc bug-uri in religie. Iar daca stau sa pun intrebari pe forumuri de pocaiti, aud mereu ca replica aceeasi porcarie plictisitoare: "Nu-l ispiti pe Dumnezeu". WTF? Eu va pun voua intrebari... vi se pare ca adresandu-ma voua, stau de vorba cu Dumnezeu?
N-am voie sa pun intrebari? Nu am voie sa fiu un om rational si logic? Nu am voie sa aflu detalii?
Trebuie sa merg pe principiul lui Constantin din 325 "crede si nu cerceta"?
Asta suna a insulta notorie: fii leguma si nu gandi! Asta am sa fac cu siguranta!


De ce prosoapele de baie se spala daca se presupune ca dupa baie suntem curati?
Cine are urechi de auzit, sa auda (ahhh ce-mi place replica asta cu urechile).

Edited by Metallman, 22 August 2010 - 04:44.


#33
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postmisery_helga, on 21st August 2010, 15:01, said:

Ti s-a aratat clar, Iadul nu e etern (numai in capul tau o fi etern, nu suntem siguri), dar tu nu ... Batman Batman.  :console:
Ignoranta este incurabila, din pacate.

Apocalipsa 20:10 (Romanian)

10Și diavolul, care -i înșela, a fost aruncat în iazul de foc și de pucioasă, unde este fiara și proorocul mincinos. Și vor fi munciți zi și noapte în vecii vecilor.


NEEEEEEXXXTTTT!!!!!

#34
Trestiana

Trestiana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 29.12.2009

View Postzexelica, on 22nd August 2010, 11:23, said:

Ignoranta este incurabila, din pacate.

Apocalipsa 20:10 (Romanian)

10Și diavolul, care -i înșela, a fost aruncat în iazul de foc și de pucioasă, unde este fiara și proorocul mincinos. Și vor fi munciți zi și noapte în vecii vecilor.


NEEEEEEXXXTTTT!!!!!
NEXT=CONTEXT. Biblia Ortodoxa  spune in Apocalipsa 20: 13, Si marea a dat pe mortii cei din ea si moartea si IADUL au dat pe mortii lor, si judecati au fost, fiecare dupa faptele sale. Vers.14, Si moartea si IADUL au fost aruncate in raul de foc. ACESTA E MOARTEA CEA DE A DOUA: iezerul cel de foc.

   Deci, conform cu aceste versete se poate iesi din IAD. Pai,esti judecat o data cand mori, ajungi in IAD, apoi esti chemat de acolo, judecat din nou si apoi,conform cu versetul 15( Iar cine n-a fost aflat scris in cartea vietii, a fost aruncat in iezerul de foc.) mai esti pedepsit o data.
  Cap.21:8,spune ca o anumita categorie de oameni vor ajunge in Iazul de foc, care este moartea a doua.

Deci, ar trebui sa explici ce este PRIMA MOARTE si ce este MOARTEA A DOUA. Apoi vei intelege, cu siguranta ce este iadul.

#35
avlad18

avlad18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 26.07.2010

Quote

Unde e iadul???
In filme,carti,picturi etc

Edited by avlad18, 22 August 2010 - 21:53.


#36
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postdarondny, on 21st August 2010, 15:01, said:

Neahh..
Vechiul troll din partea 'voastra .

*Ce nu este logic in discutia inceputa de mine , cu tine?O amarata de intrebare ca o cerere de reluare a ideilor tale incepute dar lasate in pom ti-am pus si gata... .Copil ce esti(stiu ca nu, doar uneori te comporti asa) : :: "imi dau seama ca nu poti intelege" . De unde? Ia incearca!
**
"Tine cont ca atat raiul cat si iadul nu au dimensiuni fizice intrucat sufletul nu le mai are pe acestea. Ca atare logic, nu se poate duce intr-un loc fizic fie el chiar si centrul pamantului. Cauta sa intelegi"
Te mai intreb o data... unde ti se pare tie ca se simte prezenta logica in formularea ta?Rațiunea, ordinea , exactul nu se poate invoca la orice aruncare cu piatra .
Tu spui: ca atare, concret, nu se poate duce intr-un loc fizic...

Intrebarea idioata... cum poti vorbi de ceva concret cand in ecuatie exista imaginabilul ce poate fi substituit cu improbabilul daca nu chiar cu imposibilul????!!!!!????

misery_helga , nu te lasa , asa-s de vicleni unii oameni de-ti dai singur palme (tin sa te anunt ca urmeaza o noua abatere subtila de la subiect din partea asteptata) .
Faptul ca nu vrei sa intelegi si eschivezi nu reprezinta o noutate. Este exact ce ai zis... Vechiul troll din partea 'voastra .

Te referi la iad. Si afirmi ca este fizic? Cine merge in iad? Corpul fizic sau sufletul? Daca este sufletul, acesta are dimensiuni fizice? Iar daca nu are, de ce ar trebui ceva care nu are cele trei dimensiuni ci una superioara sa mearga in dimensiunile respective? Este logic? Sau vrei numai sa discutam asa ca sa ne pierdem timpul?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate