Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

eGeneration

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#1
Andrei_SAT

Andrei_SAT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.04.2007
Am avut contract eGeneration pe 12 luni care s-a incheiat in iulie 2010. Acum mai am vreo 5-6euro credit, insa internetul functioneaza si azi nelimitat. Am incarcat cu 10euro ultima oara la sfarsitul lunii iunie pentru ultima luna de contract.
  In contract, scrie ca se prelungeste automat contractul dupa cele 12 luni - adica ma procopsesc cu inca un an de abonament fortat, iar daca nu am cei 10euro/luna in cont(2-3luni gratie), trebuie sa le platesc 60 euro despagubire/reziliere automata contract? :deadtongue:

#2
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Pai si pana la urma ce vrei? Sa stim noi ce scrie in contractul tau? Sa il pui aici si sa il citim noi pentru tine?
Asa cum scrie in contract, asa este cu exceptia ca daca sunt si clauze abuzive poti sa te aperi.

#3
Andrei_SAT

Andrei_SAT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.04.2007
Vroiam sa stiu cum au procedat cei care sunt in situatia mea. Adica un raspuns clar: Se mai aplica clauza cu 60 euro despagubire chiar daca am respectat 12 luni de contract? . Nu vreau raspuns de la persoane cu abonamente sau no pay clasic.
  Mersi. Si fara, intepaturi, morala pentru copii, sau seminte de scandal.

#4
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Contractele pentru eGeneration NU mai sunt valabile! Ar fi trebuit sa primesti si sms care te instiinteaza ca poti rezilia oricand. Contractele nu mai prezentau interes si oricum ar fi devenit nule dupa retragerea bonusului pentru apelurile primite!

#5
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
Si mie mi-a expirat contractul ... am solicitat reziliere, am verificat la ei... si nici nu figurez in baza de date cu contractul... figureaza fostul detinator al numarului ca si deconectat, mi-au spus ca nu au mai intalnit astfel de situatii ... telefonul functioneaza inca .... de luna acesata nu mai incarc sa vad ce se intampla.

#6
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Deci voi aveti eGeneration sigur? Fara credit mai merge ceva?

#7
Andrei_SAT

Andrei_SAT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.04.2007
Da am eGeneration; nu pot suna, pentru ca pe luna august nu am incarcat si am doar vreo 5 euro credit. Insa am internet nelimitat. Din cauza asta sunt nedumerit, contractul expirat.... vad ca se apropie
de faliment si nu mai vreau nici un contract, nimic. A fost o perioada frumoasa, cu servicii tari, fata de concurenta; asta e.
  SMS nu am primit de la ei decat cel cu eliminare bonusuri apel si modif. TVA.

Edited by Andrei_SAT, 19 August 2010 - 19:29.


#8
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Stai linistit,nu mai ai nicio obligatie contractuala.

#9
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006

View PostAndrei_SAT, on 19th August 2010, 20:27, said:

Da am eGeneration; nu pot suna, pentru ca pe luna august nu am incarcat si am doar vreo 5 euro credit. Insa am internet nelimitat. Din cauza asta sunt nedumerit, contractul expirat.... vad ca se apropie
de faliment si nu mai vreau nici un contract, nimic. A fost o perioada frumoasa, cu servicii tari, fata de concurenta; asta e.
  SMS nu am primit de la ei decat cel cu eliminare bonusuri apel si modif. TVA.

ciudat ar trebuie sa poti suna la tarife normale daca ai inca ceva credit...pana cand e  valabil ? sper sa nu mi se blocheze si mie..

#10
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Optiunea aceasta eGeneration nu se poate schimba cu o alta?

#11
Andrei_SAT

Andrei_SAT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.04.2007
Sunt in perioada de gratie care se termina la 19 Mai 2011, cu toate ca am credit mai vechi, dar nu am incarcat in ultimele 30 zile.

"Optiunea" eGeneration e un contract in care te obligi ca timp de un an sa incarci cu 10 euro pe luna, pentru a beneficia de internet nelimitat, minute in orice retea, ym, mail,etc. Eu eram nedumerit cu perioada de dupa  terminarea contractului, daca se innoieste automat unul exact la fel / (clauze).

#12
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View PostAndrei_SAT, on 20th August 2010, 07:09, said:

Eu eram nedumerit cu perioada de dupa  terminarea contractului, daca se innoieste automat unul exact la fel / (clauze).
Contractul deja a fost anulat dinainte de expirarea celor 12 luni. Nu are ce sa se mai innoiasca,stai linistit.

#13
Andrei_SAT

Andrei_SAT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.04.2007
ok. Multumesc mult pentru informatii. :D

#14
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
Azi mi-a expirat "ultima luna..." nu am reincarcat , mi-au blocat apelurile de voce , netu merge, aveam 7 euro si ceva credit au disparut 5..., m-am sunat circa 65 de minute de pe un vodafone (cu  numar portat  din cosmote ) dar tot nu pot suna....Aveti idee de ce ? Si se poate vedea undeva nr. de minute primite din apeluri din alte retele ?

Edited by alecsandrius, 21 August 2010 - 08:53.


#15
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005

View Postalecsandrius, on 21st August 2010, 09:53, said:

Azi mi-a expirat "ultima luna..." nu am reincarcat , mi-au blocat apelurile de voce , netu merge, aveam 7 euro si ceva credit au disparut 5..., m-am sunat circa 65 de minute de pe un vodafone (cu  numar portat  din cosmote ) dar tot nu pot suna....Aveti idee de ce ? Si se poate vedea undeva nr. de minute primite din apeluri din alte retele ?
Daca mesajul primit de la 1234 este : " Valoarea creditului tau este de...." si nu cum este normal " Creditul tau este de" atunci aveti contul pe minus. Adica ati avut sa spunem 7 euro pe cont, astia au activat optiunea si acum aveti -3 euro insa sistemul vocal de la 1234 nu e setat sa zica "-". Ce face Zapp-ul este dezinformare.

#16
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006

View Postionut.tabacaru, on 21st August 2010, 10:16, said:

Daca mesajul primit de la 1234 este : " Valoarea creditului tau este de...." si nu cum este normal " Creditul tau este de" atunci aveti contul pe minus. Adica ati avut sa spunem 7 euro pe cont, astia au activat optiunea si acum aveti -3 euro insa sistemul vocal de la 1234 nu e setat sa zica "-". Ce face Zapp-ul este dezinformare.

Corect !!!!!!!!!! asa este aveam vreo 7 euro si ceva credit acum zice "valoarea creditului este 2 euro si ceva eu aveam 7 si ceva , remarcasem ca au disparut 5 de fapt mi-au tras 10....si sunt cum spui pe minus. Ce este de facut ? Ca  eu cerusem rezilierea mai devreme, am explicat intr-un topic mai sus situatia....incredibil...nici dupa moarte (-a zappului) astia nu te lasa sa traiesti....

#17
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Pentru cine vrea sa renunte la eGeneration trebuie sa sune la 111/sa mearga la o reprezentanta si sa ceara acest lucru.

#18
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005

View Postalecsandrius, on 21st August 2010, 18:11, said:

Corect !!!!!!!!!! asa este aveam vreo 7 euro si ceva credit acum zice "valoarea creditului este 2 euro si ceva eu aveam 7 si ceva , remarcasem ca au disparut 5 de fapt mi-au tras 10....si sunt cum spui pe minus. Ce este de facut ? Ca  eu cerusem rezilierea mai devreme, am explicat intr-un topic mai sus situatia....incredibil...nici dupa moarte (-a zappului) astia nu te lasa sa traiesti....
Sunt niste nesimtiti, conform contractului nu trebuia ca creditul sa ajunga pe minus, daca suni la ei doar departamentul tehnic vede ca e pe minus, operatorii nu, iti vor spune sa reincarci in final. Daca nu mai vrei optiunea poti solicita asta la relatii clienti incepand cu luna viitoare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate