Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

DVD Player E-BODA MINI HDMI 90

- - - - -
  • Please log in to reply
195 replies to this topic

#37
wolf21

wolf21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 12.07.2006

View Postflorinbss2, on 22nd November 2010, 18:32, said:

Aio facut update de firmware la 1.2 sau l-ai lasat cu cel pe care l-ai cumparat?

Cel de fabrica ....acum ma gandesc sa il pun pe cel de la eboda de pe site  Fw 1.2 , doar sa dea drumul la site, ca este in "reconstructie" in acest moment.

Am observat si eu  ca nu are egalizator pe partea de audio....dar nu vad rostul atunci cand toate televizoarele au, iar cele mai multe au functia de egalizator la simpla apasare a unui buton ,  un sistem audio nici nu incape discutie sa nu aiba un egalizator, poate alea ieftine nu au, cele de "europa" sau targul vitan/castanilor.

Vecinului i l-am pus pe un sistem Genius

....pana acum ma declar multumit, atat eu cat si vecinu.
Din pacare el este o persoana mai in varsta si nu le are  cu forum-urile( nici pe internet nu se descurca prea bine :)  )  ca ar fi scris si el numai de dragul celor care au produsul acasa.

#38
florinbss2

florinbss2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 29.06.2006
Acum pe bune cum esti asa de multumit tu daca il foloseste vecinul? Ai bagat DVD-RW in el ca sa vezi ca nu le citeste? Ai pus filme de pe USB ca sa ai surpriza ca nici macar nu-ti deschide stick-ul daca obraznici aia de la Hollywood au pus un titlu la film format din 2 cuvinte? Sau ai incercat cateva filme in format DVD la care CULMEA si aici se blocheaza conserva Eboda?

#39
wolf21

wolf21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 12.07.2006
Tu daca ai cumpara ceva pentru un cunoscut de al tau cum te-ai simti  ? cand vezi ca ceea ce ai luat este ok si merge comform asteptarilor ?
Sa ai in vedere ca omul este cam paralel cu tehnologia.

Eu l-am comparat cu batranul 555x / 89E pe partea de citire, citeste discuri foarte  vechi si zgariate.....adevarat DVD-RW nu am testat  dar am sa merg  maine  sa verific cele spuse de tine si revin cu un mesaj.

Pana acum am testat : dvd cu 4 file.avi, dvd original,dvd clona,  cd cu avi - mp3- jpg ... usb cu mp3 si avi

Edited by wolf21, 24 November 2010 - 22:23.


#40
Tyu

Tyu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.11.2007
Multumim vb6rocod chiar asteptam un update  :OK:

#41
danielpas1971

danielpas1971

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.02.2010
Salutare!am cumparat si eu un astfel de dvd player si......nu citeste dvd-uri format iso in ciuda lozincii STII DEJA..CITESTE TOT!va rog sa-mi spuneti care e problema daca stie cineva ........sau nu poate aparatul sa citeasca .........

#42
vb6rocod

vb6rocod

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 26.05.2005
Nici un DVD player nu stie sa citeasca format iso!!!!!!
Trebuie scris pe DVD ca.... DVD nu copiat iso.

#43
wolf21

wolf21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 12.07.2006
@ florinbss2     "Ai bagat DVD-RW in el ?"    

Am pus  2 discuri DVD-RW ( verbatin si traxdata scrise cu writer LG ),  am pus file avi pe unul  si pe un altul o imagine iso ( scris pe DVD cum zice vb6rocod mai sus )  totul este ok...

Daca nu iti citeste este posibil  sa ai o problema,   ar fi bine sa mergi cu el la service  sau sa incerci alte discuri sau alt writer :)

#44
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004

View Postvb6rocod, on 23rd November 2010, 04:59, said:

Update

* [bug-fix] Reparata problema cu intreruperea filmelor dupa cateva zeci de secunde
* am mutat pozitia implicita a subtitrarii un pic mai sus (+16px).
* mici retusuri OSD.
Pai nu prea e rezolvat bug-ul, ca exact asta face... se blocheaza (de pe stick). Mai incerci, te rog ?

#45
altasgard

altasgard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 27.08.2006

View Postsorin61, on 30th November 2010, 19:40, said:

Pai nu prea e rezolvat bug-ul, ca exact asta face... se blocheaza (de pe stick). Mai incerci, te rog ?

Help!!! Am intalnit aceeasi problema. Am facut update HDMI90_mini_23.11.2010 de pe un stick, dar mi se tot relua secventa de update (se restarta si o lua de la capat). Cand l-am oprit, arata tot vers. 1.0, iar filmul de pe stick se opreste dupa fix 3 secunde.
Are cineva un alt firmware? un 1.2? S-au cum pot face upgrade-ul de pe DVD? Am scris unul dar zice Unknown DVD. Trebuie dat un nume DVD-ului?

#46
florinbss2

florinbss2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 29.06.2006
Numele dvd-ului trebuie sa fie 1389M. Dar degeaba faci update la 1.2. Eu exact asta am facut cand l-am cumparat si firmware-ul e mai prost ca 1.0. Acum vad ca si-au dat seama si cei de la Eboda fiindca nu mai au nici un firmware pe site. Stiu ca ei nu vor fi in stare sa scoata un firmware bun asa ca o sa le trimit dvd-ul mini 90 la schimb cu altul (sau banii inapoi).

#47
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
Nu sunt de acord. Am facut update de la 1.0 la 1.2 si am vazut o imbunatatire evidenta la calitatea fontului (macar).
De ce nu se mai gaseste update-ul pe site, as fi si eu curios. Mai rau e ca nu se gaseste nici unul - nici macar 1.0. Din fericire dupa ce am incercat varianta lui vbrocod am reusit sa gasesc discul pe care scrisesem versiunea 1.2.
Credeam ca Eboda e totusi o firma serioasa. Sper sa nu imi schimb parerea.

florinbss2 - omul voia un firmware pentru ca nu-i mai merge DVD playerul, nu ca sa mearga mai bine...

Edited by sorin61, 02 December 2010 - 20:29.


#48
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006
Am un astfel de DVD conectat pe HDMI la un TV LCD si este ok.
As vrea sa mai iau unul pentru un televizor Samsung plat cu tub cinescop si mufa euro scart.
Aveti idee daca pot fi conectate si daca da, ce cablu imi trebuie?
Multumesc!

#49
eyes_6666

eyes_6666

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.11.2008

View Postaltasgard, on 2nd December 2010, 16:05, said:

Help!!! Am intalnit aceeasi problema. Am facut update HDMI90_mini_23.11.2010 de pe un stick, dar mi se tot relua secventa de update (se restarta si o lua de la capat). Cand l-am oprit, arata tot vers. 1.0, iar filmul de pe stick se opreste dupa fix 3 secunde.
Are cineva un alt firmware? un 1.2? S-au cum pot face upgrade-ul de pe DVD? Am scris unul dar zice Unknown DVD. Trebuie dat un nume DVD-ului?
f 1.2. merge bine pe playerul meu

View Postaltasgard, on 2nd December 2010, 16:05, said:

Help!!! Am intalnit aceeasi problema. Am facut update HDMI90_mini_23.11.2010 de pe un stick, dar mi se tot relua secventa de update (se restarta si o lua de la capat). Cand l-am oprit, arata tot vers. 1.0, iar filmul de pe stick se opreste dupa fix 3 secunde.
Are cineva un alt firmware? un 1.2? S-au cum pot face upgrade-ul de pe DVD? Am scris unul dar zice Unknown DVD. Trebuie dat un nume DVD-ului?
f 1.2. merge bine pe playerul meu...incearca-l si tu

Attached Files

  • Attached File  MTK.rar   1.71MB   69 downloads


#50
taranu

taranu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 31.01.2006
@cristia11.Nu am playerul dar am cautat dupa specificatii pentru el,si am gasit ca are si iesire component si composit.Pentru un tv crt poti folosii daca ai numai scart la el un cablu scart -rgb.Attached File  6672.jpg   5.49K   29 downloads

Edited by taranu, 02 December 2010 - 22:48.


#51
wolf21

wolf21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 12.07.2006
Update-ul se face de pe CD,  CD-RW sau de pe USB , nu de pe DVD !!!
Asta se stie incepand cu batranul 555x :) ( mai putin partea de usb )

Edited by wolf21, 02 December 2010 - 22:47.


#52
vb6rocod

vb6rocod

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 26.05.2005
Dupa update, din setari ---->>> Reset to default.

#53
florinbss2

florinbss2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 29.06.2006

View Postsorin61, on 2nd December 2010, 20:26, said:

Nu sunt de acord. Am facut update de la 1.0 la 1.2 si am vazut o imbunatatire evidenta la calitatea fontului (macar).
De ce nu se mai gaseste update-ul pe site, as fi si eu curios. Mai rau e ca nu se gaseste nici unul - nici macar 1.0. Din fericire dupa ce am incercat varianta lui vbrocod am reusit sa gasesc discul pe care scrisesem versiunea 1.2.
Credeam ca Eboda e totusi o firma serioasa. Sper sa nu imi schimb parerea.

florinbss2 - omul voia un firmware pentru ca nu-i mai merge DVD playerul, nu ca sa mearga mai bine...
Fontul puteam si eu sa-l inlocuiesc cu MTKRemaker. Ma supara ca nu citeste RW si are probleme serioase cu citirea de pe usb. Una peste alta, e un DVD de 2 lei. Si vad ca nici reprezentantul Eboda nu mai da nici un semn de viata pe forum. Daca era activ Mtz pe forum ar fi facut ceva cu el sau ar fi spus sa nu cumpere nimeni asa o bataie de joc.

#54
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Posttaranu, on 2nd December 2010, 23:33, said:

@cristian11...Pentru un tv crt poti folosi daca ai numai scart la el un cablu scart -rgb.

Azi am mai luat un aparat asa cum ziceam ieri si am facut cum mi-ai spus.
Merge fara probleme. Multumesc mult!

In alta ordine de idei, de abia dupa ce am citit tot acest topic am observat ca de fapt la ambele aparate in meniul "Setup" nu am active setarile "Subtitrare" si "Preferinte".
Firmware-ul pe ambele este 1.0.
Stiti care este cauza si solutia?
Multumesc celor ce-mi vor raspunde.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate