Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Actiuni legale

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

djlyon

djlyon

Active Member

• Grup: Members
Sa zicem daca sunt flood-at, bombardat cu mail-uri, etc si stiu sigur si exact de unde si mai am si dovezi, ce actiune legala se poate lua impotriva acelei persoane? Exista macar legislatie in domeniu?

AIWAMAN

AIWAMAN

Moderator

Daca il stii si ai si marturii ale actiunii sale ilegale...de ce nu o faci publica....mai sint si altii care stiu sa "cada masini" .... nu de alta dar sa vada si el cum e sa ramii fara net

In legatura cu legalitatea....slabe sanse...mori cu ea in mina...daca ai bani ai dreptate ...daca nu...sa nu mai comentam

djlyon

djlyon

Active Member

Sa fac public nu e o solutie, nu se rezolva nimic.
De cazut nu cade nici o masina, se ingreuneaza traficul foarte mult. Pe langa atacurile flood, a mai fost un "mail bomber", 500 de mesaje fara sa isi ascunda adresa IP, care se vedea clar in headerul mesajului :) , cat si log-ul serverului de e-mail :D

AIWAMAN

AIWAMAN

Moderator

Am stat si m-am gindit...cel mai onest din partea ta e sa mergi cu logul la persoana in cauza....daca nici atunci nu merge atunci incearca sa fii si tu:drac: :drac: :drac: :drac: :drac: :drac: :drac: sa vada si el cum e!!!!
Legal la noi mai greu se vede...:ciocan:

djlyon

djlyon

Active Member

Originally posted by AIWAMAN
(...) daca nici atunci nu merge atunci incearca sa fii si tu:drac: :drac: :drac: :drac: :drac: :drac: :drac: sa vada si el cum e!!!!

Nu, asta niciodata. "Outta professional courtesy", daca se poate numi asa :)
Nu asta e scopul.

soldatu

soldatu

Junior Member

daca nu vrei sa-l flodezi/mailbombezi si tu, atunci macar rupe-i mana cu care foloseste mouse-ul :D

AIWAMAN

AIWAMAN

Moderator

Cel mai simplu e pentru Lyon ( o persoana super calma) sa apeleze la baietii de dupa blocuri...De ce ...simplu pentru ca si cel care floodeza si cica e tare are o gasca de bajeti buniiiii

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate